KD-55XG9505 vs KD-55XF9005

HawkGDA

New member
W mojej ocenie nie warto sie pchac w OLEDA , chyba ze ktos lekka reka wywala 5k a jak sie wypali to trudno :D. Mnie na takie zabawy nie stać. Oczywiscie po wlaczeniu gry czy filmu w HDR czerń jest jak smoła, ale jest wiele scen ciemno szarych ktorych oled nie wyswietli bo wyswietli SMOŁE. Poza tymi dwoma duzymi minusami OLED jest idealny, ale ja jednak biore 55XG9505 i spokojny sen.

P.s.
XG9505 ma input laga 14
XF9005 bez hdr lag 39 wiec radze na to zwrocic uwage jak ktos duzo gra
 
M

mdsfan

Guest
Zastanawiam się, czy OLED nie okaże się taką ślepą uliczką, jak plazma...
 

HawkGDA

New member
Powinieneś dostać bana za rozpowszechniane takich bzdur .
Takich idiotyzmów nie wolno tolerować !

Spokojnie. Postawilem 2 ekrany obok siebie w media i mozliwe ze w warunkach totalnej ciemni tak nie jest ale w sklepie to co było bardzo ciemnoszare na 55XG to na Oledzie LG B9 było czarne. Jest to tylko moja opinia.
 

Kaputek

Banned
Rozumiem ze mowa o XF? :) Jak sie sprawuje tv i ile czasu posiadasz? Robiles kalibracje?
Tak, mowa o XF.
Nie, nie robiłem kalibracji, według mnie fabrycznie ustawienia są jak najbardziej ok,, tv mam jakieś 16 miesięcy
Tv się sprawuje bardzo dobrze. Ja nie korzystam z aplikacji. Tv ma mi tylko służyć do wyświetlania obrazu.
 

agmuz

New member
W mojej ocenie nie warto sie pchac w OLEDA , chyba ze ktos lekka reka wywala 5k a jak sie wypali to trudno :D. Mnie na takie zabawy nie stać. Oczywiscie po wlaczeniu gry czy filmu w HDR czerń jest jak smoła, ale jest wiele scen ciemno szarych ktorych oled nie wyswietli bo wyswietli SMOŁE. Poza tymi dwoma duzymi minusami OLED jest idealny, ale ja jednak biore 55XG9505 i spokojny sen.

P.s.
XG9505 ma input laga 14
XF9005 bez hdr lag 39 wiec radze na to zwrocic uwage jak ktos duzo gra

nieprawda:
4k + 10 bit HDR
24.2 ms XF
21.4 ms XG
 

Ryszard48

Member
100 hz

Ale mają spełniać jakieś warunki ?
Tv z kablówki czasami Netflix karta CAM
Jaka max kwota ?
3700 zł
Jaka odległość od ekranu ?
3,00 -3,30m
 

neoeinz

New member
Cześć wam.

Pewnie niebawem założę swój temat, ale chwilowo się podczepię.

Sam zastanawiam sie nad xg lub xf i pooglądałem sobie chwile w euro jak to tam swieci.

W oko mi wpadły na szybko dwie rzeczy, przy bialym tle, narozniki jak i dol gora mialy ciemne cienie, nawet w55gx95 byly nieco większe niz w 65xf90. Czy to normalne w tych tv, a druga sprawa to, leciały akurat tam reklamy euro i wpadło mi w oko takie coś.

Jak w podanym załączniku, była sobie cena i za żółtym napisem był czarny kontur, outline. i w 55xg95 tego czarnego konturu wogole nie było, zlał się z żółtym napisem, generalnie w paru miejscach coś takiego występowało i tak samo wyglądało, natomiast w 65xf90 dało się już zauważyć że jest tam czarny kontur...może to pierdoła ale jakoś wpadło mi to w oko, takie trochę zboczenie co do szczegółów graficznych z branży reklamowej :)
 

Attachments

  • cena.jpg
    cena.jpg
    30,1 KB · Wyś: 87

Kaputek

Banned
Co do ciemniejszych rogów to każdy model to ma, w zależności od modelu, będą ciemniejsze lub mniej.
Co do kontur obrazu, trzeba by było pobawić się ostrością w menu, zapewne tv mają inne ustawienia i dlatego taki efekt.
 

neoeinz

New member
Dobrze było by się w 5 zmieścić :) waham się miedzy xf90 a xg95, no i 55 vs 65 :p obecnie jest Panasonic TX-L42ET5E więc każdy przeskok będzie widoczny. Parcia na szkło nie mam, moge poczekać do wakacji, może coś sie z cenami ruszy na korzyść xg95 skoro jest wiecej ramu, więc i andek by ciut lepiej chodził....

Generalnie chce zrobić osobny wątek żeby nie zaśmiecać tutaj, jaki pokój mam jaka odległość, wymagania itd
 
Do góry