KD-55XG9505 vs KD-55XF9005

feromann

Member
Cena u Kikiego i w EuroRtvAgd na Sony fx9005 jest taka sama. Więc nie widzę sensu kupować z wysyłką. Lepiej na miejscu zobaczyć towar.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

polecałem zakupy u Krzyśka bo on przynajmniej sprawdza sprzet przed wysłaniem.
55xf9005 co drugi ma clouding,
55xg9505 fabrycznie bardzo nasycone kolory,konieczna kalibracja
 

leszekmw

New member
55xf9005 co drugi ma clouding,
55xg9505 fabrycznie bardzo nasycone kolory,konieczna kalibracja
całe szczęście mam ten co pierwszy.., na drugim forum hdtv raczej nie mają ludzie z tym większych problemów tzn. z cloudingiem
żywe kolory - kalibracja ewentualnie ustawienie "pod siebie " to w każdym telewizorze są
potrzebne..

kazek103 możesz coś więcej powiedzieć..?
 

leszekmw

New member
dlaczego na niektórych programach tv , głównie przy oglądaniu filmów , postacie są tak nienaturalnie wyraźne..wkurza mnie to , nie da sie oglądać..
co prawda jeszcze do końca nie skalibrowałem tv ale nie sadze żeby udało się to wyeliminować..
 

leszekmw

New member
no jeszcze nie skalibrowałem według Twojej kalibracji , fakt,, tylko jakieś tam z internetu ustawienia ..
dzisiaj się tym zajmę w końcu..
 

sharan1

Member
Mam pytanko. W instrukcji Sony 65Xg9505 piszę, żeby oglądać obraz 4K urządzenie zewnętrzne musi być podłączone do HDMI. Czyli jak mam podłączony dysk zewnętrzny WD 2TB Elements Portable do gniazda USB w Sony, to materiał z dysku 4K nie będzie w pełni wyświetlany na TV ?
 

kosa666

New member
kupiłem OLED - wiedziałem, ze czerń to bajka i tak jest... ale dlaczego nikt nigdzie nie mówi o barwach? i intensywności barw? filmy w Dolby Vision są nie do opisania, wiec z tym tekstem POGROMCA OLED-ów to bym raczej się wstrzymał
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mam pytanko. W instrukcji Sony 65Xg9505 piszę, żeby oglądać obraz 4K urządzenie zewnętrzne musi być podłączone do HDMI. Czyli jak mam podłączony dysk zewnętrzny WD 2TB Elements Portable do gniazda USB w Sony, to materiał z dysku 4K nie będzie w pełni wyświetlany na TV ?


Spoko, materiał w rozdzielczości 4K z dysku, będzie oczywiście odtwarzany na TV w takiej rozdzielczości.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
kupiłem OLED - wiedziałem, ze czerń to bajka i tak jest... ale dlaczego nikt nigdzie nie mówi o barwach? i intensywności barw? filmy w Dolby Vision są nie do opisania, wiec z tym tekstem POGROMCA OLED-ów to bym raczej się wstrzymał

Już nie zachwalaj się tak tym Oledem , Za pół roku będziesz zgłaszał że panel ci się wypalił i dalej będziesz zachwycony ?
To także jak masz nowy to bardzo się ciesz ... bo przyjdzie taki czas że minie ten smak zachwycenia
 

kosa666

New member
To także jak masz nowy to bardzo się ciesz ... bo przyjdzie taki czas że minie ten smak zachwycenia

W którymś z tematów tutaj na forum napisał kolega, że oddał TV OLED ze względu na wypalenia... Nie było już tego modelu więc oddali mu kasę - on zrażony do OLED TV wziął najlepszy LCD

Po chwili go oddał, bo już nie umiał patrzeć na kolory w LCD :cry:

PS - mam kolegę z dwuletnim C7 - dalej jest zachwycony :bober: - a jak u mnie będzie źle to zgłoszę reklamację w LG
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Im większa przekątna tym ryzyko wypalenia większe. Oledy można porównać tylko z najwyższymi modelami innych producentów w tym Samsunga i na tym polu różnice sie zaczynaja zacierać. Jak ktos dużo gra na konsoli to oled sie średnio nada.
 

kosa666

New member
no właśnie wymieniłem tydzień temu najwyższy model samsunga sprzed 2 lat (też 65”) na OLED i nie da się tego nawet porównać
 
Do góry