Sony KD-49XF8596 czy KD-55XG8596 czy KD-49XG8396 czy KD-55XF8596

tetley91

New member
Zastanawiam się nad wyborem telewizora i nie mogę się zdecydować, który model wybrać:



Sony KD-49XF8596 (3 449 zł) czy KD-55XG8596 (3 290 zł) czy KD-49XG8396 (cena 3 299 zł) czy KD-55XF8596 (3 799 zł)


Z tego co wiem to te 49 calowe mają matrycę VA, a więc lepszą czerń. Oglądam tv na wprost więc kąty widzenia nie są dla mnie bardzo ważne. Oczekuję ładnego, żywego obrazu i dobrej ostrości, oczywiście na miarę tych modeli. Jednak nie do końca rozumiem różnice między nimi, jeżeli chodzi o obraz.



Gram z mężem na konsoli więc głębia koloru i wrażenie "realizmu" jest dla mnie ważne, ale miło by było, żeby obraz wyglądał przyzwoicie także na kablówce. Najlepszym wyborem byłby model 49 cali 9005, ale na obecną chwilę jest za drogi, dlatego nie biorę go tutaj pod uwagę. Myślicie, że będą jakieś promki na niego?



Przeglądałam różne stronki internetowe, opinie itp, ale nie mogę jakoś tego zebrać do kupy i porównać.



Proszę o rzetelne opinie i ewentualne różnice między modelami i czy warto dopłacać do któregoś modelu. Nie biorę pod uwagę modeli innych firm.


Z góry dziękuję! ;)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak jak kolega SLAV7 napisał bierz 55XF9005. Tym bardziej, że ma 55 cali a rozmiar ma znaczenie! Lub XG8596 w 55 calach - do kupienia za około 3300zł.
 
Ostatnia edycja:

tetley91

New member
Wejdź na ceneo,.pl i sprawdź.

55XF9005 - super TV za 3800
49XG9005 za 3700
Rozumiem, że chodzi o sklep, który ma swoją siedzibę w Łodzi? Musiałabym wziąć dostawę do domu, a zastanawiam się czy to nie jest ryzyko, mam ok 100 km do Łodzi. Dziękuję za to polecenie. Proszę mi jeszcze podpowiedzieć co jest lepszego spośród tych modeli, które wymieniłam i dlaczego? Zależy mi też na w miarę przyzwoitej czerni, a o tym nie wspomniałam.

W sklepie na żywo widziałam ten model: KD-55XG8596 (3 290 zł) Ale ciekawa jestem jak obraz (czerń) wygląda podczas normalnego oglądania filmów i tv.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Rozumiem, że chodzi o sklep, który ma swoją siedzibę w Łodzi? Musiałabym wziąć dostawę do domu, a zastanawiam się czy to nie jest ryzyko, mam ok 100 km do Łodzi. Dziękuję za to polecenie. Proszę mi jeszcze podpowiedzieć co jest lepszego spośród tych modeli, które wymieniłam i dlaczego? Zależy mi też na w miarę przyzwoitej czerni, a o tym nie wspomniałam.

W sklepie na żywo widziałam ten model: KD-55XG8596 (3 290 zł) Ale ciekawa jestem jak obraz (czerń) wygląda podczas normalnego oglądania filmów i tv.

Proponuje model 55XF9005 ,
 

psq

New member
A w jakim sklepie jest za 3800?
Moja rada taka. Kupuj xf9005 55".
Szukaj na aledrogo u konkretnego sSprzedawcy. Można kupić normalny nowy TV. Ja swój kupiłem w Sony center, ale to ponad rok temu i był za 6k. Także za 4tys taki TV naprawdę warto nawet w sCenter kupić.




Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

tetley91

New member
Proponuje model 55XF9005 ,


Kwota rzędu 4000 zł przekracza mój budżet. W ten sposób mogłabym w nieskończoność podnosić cenę telewizora i o 100-200 zł, bo jest jakiś lepszy. 3600-3700 to max jaki jestem w stanie dać za tv. Powiedzcie mi, czy na telewizorach 55 cali mocno widać tą "słabą" czerń? Jestem skłonna kupić właśnie też 49 cali ze względu na dobrą czerń przy matrycach VA, pytanie tylko czy to jest na prawdę zauważalne...
 

tetley91

New member
Tak jak kolega SLAV7 napisał bierz 55XF9005. Tym bardziej, że ma 55 cali a rozmiar ma znaczenie! Lub XG8596 w 55 calach - do kupienia za około 3300zł.




A co o tym modelu sądzicie? Sony KD-49XG8396 ?


To chyba jedyny model z matrycą VA 49 cali w takiej cenie (3299 zł)...I podpowiedzcie o co chodzi z tą czernią w matrycach IPS. Czy ona, rzeczywiście mocno kuleje?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Co do kulejącej czerni...to trzeba samemu na własne oczy zobaczyć porównać. To co dla kogoś jest akceptowalne, dla drugiego jest nie do przyjęcia. Generalnie nie jest tak źle, ale to trzeba samemu ocenić.

Podany przez Ciebie TV nie jest złym, ale ma 49 cali. Nie jeden forumowicz po krótkim czasie przyznał rację, że wielkość ma znaczenie...Także lepiej kupić większy TV. Po tygodniu, dwóch w domu sama powiesz, że trzeba było kupić większy TV.
 

tetley91

New member
Co do kulejącej czerni...to trzeba samemu na własne oczy zobaczyć porównać. To co dla kogoś jest akceptowalne, dla drugiego jest nie do przyjęcia. Generalnie nie jest tak źle, ale to trzeba samemu ocenić.

Podany przez Ciebie TV nie jest złym, ale ma 49 cali. Nie jeden forumowicz po krótkim czasie przyznał rację, że wielkość ma znaczenie...Także lepiej kupić większy TV. Po tygodniu, dwóch w domu sama powiesz, że trzeba było kupić większy TV.




Dzisiaj wybieram się do sklepu rtv, żeby obejrzeć tych kilka modeli, sprawdzić jak zachowuje się czerń, ciekawe tylko czy można odpalić coś zwykłego, aby nie sprawdzać czerni na podbitych kolorami filmach wgranych do sony :)



Na obecną chwilę oglądamy na 32 calach więc przeskok na 49 to i tak dla mnie mega wyczyn . Pokój ma 16 metrów kwadratowych:)
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A z jakiej odległości oglądacie TV? Druga sprawa pamiętaj, że warunki w sklepie to zupełnie co innego niż w domu...
 

tetley91

New member
A z jakiej odległości oglądacie TV? Druga sprawa pamiętaj, że warunki w sklepie to zupełnie co innego niż w domu...




Jesteśmy w trakcie kończenia remontu i pewnie będziemy ustawiać telewizor w miarę blisko: 2-3 metry? Właśnie wiem, że warunki w sklepie są inne, dlatego nie mam przekonania do tego co będę widzieć na ekranie w sklepie...
 

nagdob

Member
Bez reklam
Pamiętaj tylko, że matryce VA mają beznadziejne kąty oglądania. Trochę staniesz obok i już obraz to masakra. Obecnie TV Sony mają bardzo dobrze dopracowaną elektronikę i czerń jest naprawdę dobra na wszystkich TV. Te starsze może miały jakieś "niedociągnięcia". Teraz na prawdę jest ok.

Edit.
A 2 - 3 metry, to jakby 55 - 65 cali. 49 cali moim zdaniem będzie za mały. Jak jest możliwość to brać większy. Każdy kto miał mniejszy zatęsknił za większym. Ja kiedyś też musiałem kombinować by sprzedać mniejszy i kupić większy. Teraz kupuję tylko większe. I jest gitarka. :)
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dobrze kolega prawi, przy 2-3 m to i 65 cali wskazane! A 55 to już jak jak najbardziej. Przesiadasz się z 32, różnica przy 49 calach będzie na początku duża, ale za dwa tygodnie powiesz, trzeba było jednak kupić większy...
 

Piotrek W

New member
Hej!
Nie powiem w sumie nic nowego- przemyśl zakup bo będziesz żałować. Nie myślałbym nawet o 49 calach na Twoim miejscu. Miałem kiedyś 46 cali- kupiłem 65 z górnej półki cenowej Samsunga 4 lata temu- na początku było wow, ale szybko stwierdziłem "mógłby być większy".
Miesiąc temu kupiłem 75" XF9005- na początku WOW. Teraz stwierdzam, że mógłby być większy;)
Z tych co pisałaś powyżej szedłbym w XF90- sam mam i widzę bardzo dużą różnicę porównując z poprzednim (topowym) samsungiem. HDR naprawdę widać- czerń jak na LCD naprawdę bardzo dobra.
W sklepie czerni nie sprawdzisz- musiałabyś wyłączyć wszystkie żródła światła na całym sklepie i zostawyć włączony tylko ten jeden TV który chcesz ocenić.
Wiem, że to kolejne 100-200-300 zł które trzeba dołożyć do swojej górnej granicy, ale to TV półka wyżej i moim zdaniem zdecydowanie warto.
Acha, w XF90 masz już pełne podświetlenie LED. W serii "8" chyba nie mają (te z tego roku na pewno, nie wiem jak starsze)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście , że kupi 65" !

"Każdy kto miał mniejszy zatęsknił za większym. Ja kiedyś też musiałem kombinować by sprzedać mniejszy i kupić większy. Teraz kupuję tylko większe. I jest gitarka." - pięknie napisane !

Jeśli wejdzie Ci 65" - to CI przedstawię propozycję w programie pilotażowym.
 
Do góry