Sony KD-65XF9005 czy KD-65XG8596 bo ***************unga nie chcę

zibid

New member
Dawno nie zaglądałem do forumowej braci, ale znów stoję przed wyborem i potrzebuję pomocy. Kiedyś dzięki rekomendacjom z hdtv kupiłem sony - kupę lat temu i gra do dziś u mojej mamy - po jednej naprawie - ma kupę lat. To był doskonały wybór.

Potem kupiłem Sam...***************unga UE48H6800. Ledwie po niecałych 4 latach szlag trafił część diód podświetlania i na ekranie pojawiły się fantastyczne, malownicze fioletowowo - niebieskie placki. Wcześniej oczywiście także banding - choć efekt związany z zakurzeniem matrycy - Żenada. To nie był tani telewizor, nie był przedsadnie eksploatowany i w związku z tym uważam, że to po prostu dymanie klientów a nie jakość. Trwałość diód LED powinna być zdecydowanie większa. Naprawa nieopłacalna - wstyd. Mam jeszcze drugiego - tańszego Samsunga - trochę młodszego - w nim zdycha dźwięk - głośniki zaczęły charczeć - jakaś masakra. Nigdy więcej ***************unga. Bardzo się zawiodłem.

Chcę kupić nowy TV ale zależy mi na trwałości i jakości. Wiem, że legenda jakości Sony to raczej przeszłość, ale może...

Moje warunki:
Sygnał - zapewne będzie z Cyfry albo Cyfrowego Polsatu - kabla nie mam i nie ma perspektyw, internet tylko po LTE, więc Netflix itp w ograniczonym zakresie.
Odległość oglądania duża - 4 m. Słowem warunki ciężkie. Na szczęście nasłonecznienie nie jest problemem. W użyciu PS4 - z opcją wymiany na nową wersję. Sport mnie nie kręci.
Wstępnie przymierzałem się do Sony KD-65XF9005 - pytanie czy nie celuję za wysoko w stosunku do skromnych możliwości odbioru jakimi dysponuję?

Może "lepszy" - bardziej optymalny będzie jakiś tańszy model? :niewiem:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To była cała wadliwa seria Samsunga.
Celujesz idealnie.
W klasie 5500 zł to najlepsza oferta.
Tańsze modele są ale nie są"lepsze"A ile chcesz przeznaczyć kasy ?
 

zibid

New member
Mogę przeznaczyć te 5500 - tyle sobie założyłem, choć początkowo myślałem nad większą inwestycją w OLED, jednak wolę 65" zamiast 55" w OLED z uwagi na odległość między TV a kanapą.
Doszedłem też do wniosku, że z sygnałem z satelity nie specjalnie jest sens szarpać się na OLEDa, tym bardziej, że razem z synem lubimy pograć więc ryzyko wypaleń rośnie.
W zasadzie nie zastanawiałbym się nad wyborem między LED a OLED gdyby nie słabe doświadczenia z samsungami i obawa o to czy mi jakieś owady nie wlezą pod matrycę. Z rozeznania w sieci wynika, że ten problem cześciej dotyczy niestety sony niż samsunga, a sony delikatnie mówiąc ma w takich przypadkach klientów w... No w każdym razie nie w serwisie.
Może to głupie ale myślę o tym, bo niedawno się przeprowadziłem i w nowym miejscu jest wieczorem więcej "fruwaków" niż tam gdzie mieszkałem poprzednio.
Generalnym priorytetem jest więc niezawodność i jakość zoptymalizowana do warunków technicznych jakimi dysponuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To się potwierdza:
- Sony 65XGF9005
Jak będziesz niebieski masz jeszcze pakiet gratisów dodatkowo.
 

jaceko

New member
A czy ktoś może mi powiedzieć czym te modele się od siebie różnią?
Sony KD-65XF9005 to model z 2018
Sony KD-65XG8596 to model z 2019
Ceny bardzo podobne (różnica na korzyść 65XG8596 to jakies 200zł w euro rtv) Porównywałem je na stronie i różnic nie widzę. Więc może lepiej kupić KD-65XG8596 bo jest z roku 2019, aniżeli serię 9005 z 2018.
Może ktoś kto ma szerszą wiedzę podpowie?
 

jaceko

New member
Dziękuję za doradzenie.
Nie mieszaj mi z samsungiem :)
Wezmę sony - tylko jeszcze nie wiem którego, ale wychodzi, iż lepiej jednak młodszego...
 

SLAV7

New member
Bez reklam
To tak naprawde dwa różne modele z uwagi na użyte matryce.

65XG8596 ma matryce IPS z podświetleniem krawędziowym. Ma słaby kontrast i mniejszą jasność. Jeśli oglądasz przy świetle wieczorem i pokój nie jest mocno nasłoneczniony to może być.

65XF9005 ma matryc e VA z podświetleniem bezpośrednim i lokalnym wygaszaniem. Ma wysoki kontrast i jasność. Można oglądać filmy wieczorem praktycznie bez światła.

Z tego roku masz następcę 65XF9005 czyli 65XG9505 za 6500 zł

Wybór należy do Ciebie
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Jeszcze jedna uwaga. Jeśli nie przeszkadza Ci matryca IPS to masz LG 65SM9010 z 5 tys. Ma doskonały system lepszy od Androida
 

jaceko

New member
Dzięki. Mam swiadomosc różnicy matryc. Patrze na wprost ew. pod minimalnym kątem więc raczej nie powinno być problemu.
Android wydaje się być istotny, gdyż można go aktualizować.
Oczywiscie spojrze na tego LG.
A miałem wybrać z tych dwóch soniarzy... :) Wiedzialem, że tak będzie :) Jeszcze raz dzieki.
 
M

mdsfan

Guest
Temat matryc - uważam, że tu nie ma miejsca na opinie, jest miejsce na wskazanie plusów i minusów. Ocenia odbiorca.
 

jaceko

New member
Barburian, też tak zakładałem - w końcu to seria 9000, ale zastanawiał mnie rok modelowy i przyjrzałem się też specyfikacji przedstawionej przez kolegę mdsfan. Stąd moje pytanie.
 

jaceko

New member
No fakt, źle to wyraziłem. :oops:
Nie polecam i nie polecę Ci Samsunga! Wskazałem tylko sposób działania - nowy model, a tak naprawdę prawie "stary" model... :-(




No właśnie, to takie mieszanie klientowi w głowie. Chciałbym kupić ten "lepszy" model, więc chciałem podpytać, a tu model młodszy to w sumie to samo.:)
 

jaceko

New member
A czy któryś z kolegów orientuje się jaka była matryca w modelu Sony Bravia 55W829B "VA" czy "IPS"? To model który ma jakieś 5 lat wiec nie wiem czy wtedy był już taki podział. Posiadam ten model (to znaczy posiadałem bo ostatnio go "popsułem"):) Więc miałbym orientacje.
 

hircik

New member
Panowie dlaczego nikt nie opisuje jak chodzi android na tym 65xf9005? Już prawie kupiłem ten tv ale jak słyszałem w sony center że clouding jest ok bo taka technologia i nie jest podstawą do zwrotu to znowu się zanurzyłem w lekturze i na polskich również forach są opisy tragedii z andkiem. Kiedyś człowiek upatrzył jakiś model i kupił jak cena była odpowiednia a teraz to ten nie ma dts'a tamten dolby vision, dolby atmos i innych cudów że już nic nie wiadomo. Kiedyś chciałem qleda bo one connect i takie tam ale już całkiem zgłupiałem.
 
Do góry