Sony KD-65XF9005 czy Sony KD-65XG9505

Jedi-Master

New member
Wczoraj kupiłem XF9005, czy dostanie on wsparcie dla Dolby Atmos i nową wersję androida?. Jak kupię do niego soundbar Sony HT-XF9000 obsługujący Dolby Atmos to ten Atmos mi pójdzie na nim czy nie?
 

Jedi-Master

New member
Mam jeszcze takie pytanie dotyczące zakupionego TV Sony XF9005, czy jak kiedyś zabraknie wsparcia dla androida w wersji 8 to oczywiście spodziewam się, że niektóre apki przestaną działać. Pomocą będzie wtedy przystawka TV, ale czy np: wsparcie dla Dolby Vision teź przestanie działać, cy jest ono już na stałe zaimplementowane do tego TV?
 

Lechu1956

New member
Może być całkowicie odwrotnie. U mnie apki ,które działają na starym telewizorze z android 7, nie działają na nowszym telewizorze z android 9.
 

Jedi-Master

New member
Mam już ostatnie pytanie mianowicie dla treści Full HD z TV i płyt Blu Ray 1080p wybrałem jednakowe ustawienia obrazu, dla 4K z HDR z płyt inne. Jak załącza mi się HDR w TV na filmie z HDR-em, to muszę ręcznie zmienić ustawienia obrazu na te dla treści z HDR, jeżeli wcześniej oglądałem Blu-ray 1080p przy innych ustawieniach, czy to normalne i czy nie powinno tak być, że jak włączam film z HDR to po wykryciu sygnału powinny automatycznie zmienić się i ustawienia, które wybrałem dla HDR?. Z Dolby Vision nie ma tego problemu bo ten załącza się automatycznie z własnymi ustawieniami.
 

Lechu1956

New member
Ja mam satelitę, ale głównym warunkiem przy wyborze jest w miarę dobra obsługa innych urządzeń jednym pilotem. Czyli są osoby o trochę innych upodobaniach.
 

Lechu1956

New member
Masz dekoder telewizji kablowej,czy satelitarnej i chcesz go obsługiwać pilotem od telewizora , to bierzesz XG9505. Nie zależy ci na tym , to bierzesz XF9005.
 

djzwierzak

New member
I wypadło na xg. Lecz 55 bo taki tylko wejdzie do wneki do powieszenia. Do tego moduł telewizyjny. ZOabczymy jak to bedzie działać. Narazie jadę na wakacje a tv zstaje w kartonie :)
 

Misial

New member
Witam,
tak czytam was i mam duży dylemat, bo ja w sumie szukam TV 43" - 49" teraz widzę są serie XG i tegoroczny XH, pytanie czy warto dopłacać, bo raczej juz XF ciężko znaleźć (tzn są ale pewnie z ekspozycji).

Jeszcze nie doczytałem czym różnią się serie 8096 od 8505.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnią się matrycą !
Szybkością procesora.
Brałbym zdecydowanie 49".
Pytanie ile masz max kasy ?
Czy chcesz mieć już HDMI 2,1 ?
eArc ?
 

Misial

New member
Brałbym zdecydowanie 49".
Pytanie ile masz max kasy ?
Czy chcesz mieć już HDMI 2,1 ?
eArc ?

Obecnie używany model Samsung UE40F6400, ma już 7 lat dzieciaki ciągle przesiadują w naszym pokoju, więc ten by wylądował u nich. A u nas zmiana.

Najczęściej żona ogląda TV naziemną, ja Netflixa, czy jakaś satelita - raczej nie, możliwe, że pojawi się konsola.

Jedynie co bym chciał, by jeszcze dało się pozyskać czasem lepszy dźwięk przez amplituner Onkyo TX-8050, niestety Samsung bardzo cicho przesyła.

Rodzice moi zakupili Sony XF (już nie pamiętam model), ale jak u nich jestem i obraz mają z staelity to mi się podoba.
 

-=pUnIsHeR=-

New member
Podepnę się pod temat.
1/ Czy warto jeszcze brać Sony KD-65XG9505, czy też dopłacić 1,5 koła i kupić model na 2020 rok, czyli Sony KD-65XH9505?
2/ Czy model Sony KD-65XG9505 dostanie upgrade (ponoć Sony gwarantuje 3 upgrady softu), aby był odpowiednikiem Sony KD-65XH9505?
 

langus

New member
Jestem nowy na forum i takie pytanie. czy to jest cena za TV czy np. robisz też kalibracje?





Możesz powiedzieć jak tam android się spisuje? Bo jak czytam o XF to ludzie narzekają na niego

mam XF8596 i android śmiga jak ta lala nic się nie wiesza nic nie zamula i chodzi na wifi z inea:) gdzie prędkość pobierania to niecałe 16 mb/s a wysyłania 1,5 mb/s czyli prawie wcale jak na dzisiejsze czasy, przejścia na android oreo po automatycznej aktualizacji również nie zauważyłem:)
 
Do góry