Sony KD-65XF9005 czy Sony KD-65XG9505

kris126349

New member
Witam, przymierzam się do 55 sony 9505.

Kiki jaką masz cenę na ten tv?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony 55XG9505 za 4399 zł z pakietem dla niebieskich.
Sony 55XF9005 za 3599 zł dla niebieskich z pakietem.
 

Jaworrr

New member
Panowie waham się między tymi dwoma. Cenowo jest ok tysiąc zł różnicy na korzyść XF9005, czyli 5k vs 6k zł. Warto dopłacać?

Dziękuję za podpowiedzi.
Od siebie dodam, że system w xg9505 działa płynniej i ma dodatkowo jedno hdmi 2.1.
Różnicy w obrazie w sklepie nie byłem w stanie wyłapać.
 

Faspen

New member
Sony 55XG9505 za 4399 zł z pakietem dla niebieskich.
Sony 55XF9005 za 3599 zł dla niebieskich z pakietem.


Jestem nowy na forum i takie pytanie. czy to jest cena za TV czy np. robisz też kalibracje?


Dziękuję za podpowiedzi.
Od siebie dodam, że system w xg9505 działa płynniej i ma dodatkowo jedno hdmi 2.1.
Różnicy w obrazie w sklepie nie byłem w stanie wyłapać.


Możesz powiedzieć jak tam android się spisuje? Bo jak czytam o XF to ludzie narzekają na niego
 
Faspen w pakiecie masz kalibracje robioną u Kikiego. Taką mega super hipsterską kalibracje możesz zamówić do domu ale to są już inne koszta, ale wtedy z telewizora wyciągniesz wszystko na 101%.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Komu się nie spieszy polecam zaczekać na model XH9005 oraz XH9505. Ten drugi jest już w sprzedaży ale za 2 miesiące na pewno stanieje do ok. 5-5,t tys. Ma poprawioną płynność i od 55 cali filtr poprawiający kąty widzenia. W czerwcu pojawi się tańszy XH9005, który będzie lepszy niż XF9005 i będzoie miał port HDMI 2.1. Obraz nie powinien znacznie odbiegać od XH9505 / poza kątami/ a będzie tańszy od niego o ok. 1000 zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są już dostępne nowe modele 55XH9505 .
Faspen - masz ofertę dla niebieskich razem z pakietem gratisów dodatkowo.
 

feromann

Member
to zależy od egzemplarza,trafiają się równo podświetlone, dlatego warto kupować u kikiego i taki będzie.
XG ma piękny obraz,ale kalibracja obowiązkowa,bez kalibracji nie warto kupować tego modelu
 

czarek1212

New member
Dziś dla xg9505 pojawiła się aktualizacja,z tego co wyczytałem poprawiająca działanie TV ( aktualizacja do Androida 9 była w lutym) co do kalibracji to niekoniecznie obraz i tak jest świetny oczywiście mowa o 65 calach
 

Jaworrr

New member
Na razie mam bez kalibracji. Gość w mediamarkt wprowadził mi jakieś ustawienia i obraz bajka. No poza tymi narożnikami.

Problem z DD+ przez arc nie został rozwiązany.
 
Ostatnia edycja:

kris126349

New member
Co zrobiłeś że masz taka cenę?
Dołożyłem odkurzacz kosztujący 350zł i wyszło 4350zł z szybką dostawą.

W media expert często są fajne promocje i kody rabatowe.
Właśnie zerknąłem i dzisiaj też jest ta promocja wystarczy dodać produkt w tej samej promocji i wpisać kod rabatowy w koszyku(K-1749).
 
Ostatnia edycja:

KraVetz

New member
Mam pewną prośbę,żeby w opisach(danych) podawać rozstaw nóżek telewizorów.Otóż z rozmów ze znajomymi wynika,że jest to wcale nie błachy problem,zwłaszcza w przypadku kupowania większych modeli.Nie każdy ma salon 50m2 lub wolną ścianę.O dziwo dostrzegli ten problem ludzie z Sony i
w serii XH można już ten rozstaw regulować.Większość producentów uważa jednak,że to nos jest dla tabakiery i tracą potencjalnych klientów.
 

vahanar

New member
poważnie

Dziękuję za podpowiedzi.
Od siebie dodam, że system w xg9505 działa płynniej i ma dodatkowo jedno hdmi 2.1.
Różnicy w obrazie w sklepie nie byłem w stanie wyłapać.

Do tej pory jedynym telewizorem Sony z obsługą HDMI 2.1 był ZG9 (8K Ultra HD) z 2019. Nowymi modelami Sony na 2020 rok, które będą posiadać złącza HDMI 2.1 są ZH8 (8K Ultra HD) oraz XH90 (4K Ultra HD). Wszystkie z nich posiadają panele LCD, aczkolwiek jedynie model XH90 otrzyma wszystkie oferowane przez Sony opcje HDMI 2.1 (ALLM i VRR nadejdą w ramach aktualizacji). Jeśli zaś chodzi o telewizory OLED marki Sony, to nowy model A8, a także serie XH95 i XH85 (LCD) będą natomiast obsługiwać jedną z funkcji standardu HDMI 2.1 (fizycznie posiadając gniazda HDMI 2.0) – protokół eARC. Umożliwi on przesyłanie dźwięku o znacznie wyższym bitrate, a także obsługę kontenerów Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, oferujących bezstratny Dolby Atmos (format dźwięku obiektowego). Do tej pory Atmos przesyłany przez ARC był dostępny w wersji stratnej (przez Dolby Digital Plus). Ogólnie eARC powinien zapewnić mniejszą problematyczność z formatem Atmos, który bywa niekiedy kłopotliwy w ustawieniu.więc zastsnów się co pisxesz. taka prożba.
 

RafalKL

Member
Mam pewną prośbę,żeby w opisach(danych) podawać rozstaw nóżek telewizorów.Otóż z rozmów ze znajomymi wynika,że jest to wcale nie błachy problem,zwłaszcza w przypadku kupowania większych modeli.Nie każdy ma salon 50m2 lub wolną ścianę.O dziwo dostrzegli ten problem ludzie z Sony i
w serii XH można już ten rozstaw regulować.Większość producentów uważa jednak,że to nos jest dla tabakiery i tracą potencjalnych klientów.


w XF9005 możesz te nóżki zamienić miejscami, zamiast rozkraczonych będą złożone do siebie, wygląda to trochę komicznie ale pozwala 65" postawić na stoliku szer. 90-100cm
 

KraVetz

New member
Dzięki za podpowiedź,chociaż dotyczy ona jednego modelu.Być może skuszę się na KD-55XG9505 jeśli ma podobne możliwości.Seria XH wydaje mi się zbyt droga na razie.
 

RafalKL

Member
znalazłem w sieci jak to wygląda
 

Attachments

  • Sony XF.JPG
    Sony XF.JPG
    24,8 KB · Wyś: 1388
Do góry