Kto ma Sony kd-85xg8596??

Tvmania

New member
Bez reklam
Cześć dyfer dzięki za info sprawdzasz oczywiście wersje xg8596 85 cal a jak sprawuje się podświetlenie i czerń w nocy na filmach i jak płynność androida?
Jak możesz wstaw zdjęcie tego bydlaka.
Zdziwiony jestem ze jest za duży dla ciebie. Ja marze o 85 ale już niebawem jeszcze troszkę się pomęcze ze swoim maluszkiem 48
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pierwszy raz słyszę taką opinię. Nie wiem jak może być z 5m za duży 85".
Z tej odległości, 85" jest za mały do kablówki, nie wspominając już o UHD, które z 3.5m już nie robi już takiej roboty, ale... 5m? Przecież już się robi niemal malizna.

Ale.... Według mnie jak siedzę 5m od tv a oglądam seriale i filmy tylko z napisami to jest męczące nie ogarniam całego tv wraz z czytaniem.

Tego już w ogóle nie rozumiem, chodzi o to, że napisy są za małe, za duże?
Ewidentnie masz coś żle ustawione w Kodi, u mnie nie ma żadnego problemu z napisami, zresztą nie pojęte dla mnie stwierdzenie.

Bez obrazy, ale nie wierzę, że 85" z 5m jest męczące dla kogokolwiek.
Nie pojęte, a mówiąc wprost nie ludzkie stwierdzenie.

Przy tej odległości ekran już ginie, jak ktoś ma pomieszczenie 5m (ja mam) niech sobie wytnie z kartonu przekątną 85" i postawi w odległości 5m. Już na takim suchym doświadczeniu, widać jak na dłoni, że ten "tv" robi się małym prostokątem razem z napisami.
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Masz racje armaning ja tylko i wyłącznie poluje na 85 z 3.5 mam nadzieje tylko ze jak zainstaluje kodi na tv xg9505 będzie android chodził płynnie.
 

DYFER

Member
Android chodzi bardzo płynnie po zainstalowaniu kodi wszystko chodzi ładnie. Obraz jest tak duży do ogarnięcia że napisy by przeczytac muszę zniżać głowę jak by patrzeć na dół.. Uwielbiam duże ale jak na pierwszy dzień nie ogarniam. Może też przez to że nie wisi na ścianie tylko stoji a że nóżki z dupy to sam ekran zbliżył się o 40cm do przodu. W nocy oglądałem i jak dla mnie obraz bardzo fajny czarne to czarne nie ma clouding pasków i czy innych artefaktów. Jeszcze Xboxa podpiąć aby zobaczyć. Filmy z Dominikany wyglądają tak jak bym był na plaży normalnie kosmos aż czuje fale... Może to kwestia oswojenia się z dużą zmiana bo z 60 przeskok
 
Ostatnia edycja:

malin00

New member
Android chodzi bardzo płynnie po zainstalowaniu kodi wszystko chodzi ładnie. Obraz jest tak duży do ogarnięcia że napisy by przeczytac muszę zniżać głowę jak by patrzeć na dół.. Uwielbiam duże ale jak na pierwszy dzień nie ogarniam. Może też przez to że nie wisi na ścianie tylko stoji a że nóżki z dupy to sam ekran zbliżył się o 40cm do przodu. W nocy oglądałem i jak dla mnie obraz bardzo fajny czarne to czarne nie ma clouding pasków i czy innych artefaktów. Jeszcze Xboxa podpiąć aby zobaczyć. Filmy z Dominikany wyglądają tak jak bym był na plaży normalnie kosmos aż czuje fale... Może to kwestia oswojenia się z dużą zmiana bo z 60 przeskok

Może w przeciwieństwie do większości ludzi, który mają tv za wysoko, może Ty masz za nisko skoro musisz patrzeć w dół na napisy? Postaw sobie wyżej trochę jak masz jak i sprawdź. Generalnie to środek tv powinieneś mieć na wysokości głowy jak siedzisz.
 

DYFER

Member
Mam tv na komodach o długości 6m wysoki na 40cm i jest ok. Może być ze jeszcze się nie przyzwyczaiłem albo nie pasuje mi i nie leży. Nie każdy lubi ogórki kiszone lub flaczki. Pozdro
 

malin00

New member
Mam tv na komodach o długości 6m wysoki na 40cm i jest ok. Może być ze jeszcze się nie przyzwyczaiłem albo nie pasuje mi i nie leży. Nie każdy lubi ogórki kiszone lub flaczki. Pozdro

Nie no wiadomo, nie ma co się męczyć, jak nie pasuje to po co ;)

Jednak wg mnie masz go za nisko (chyba, że podstawka jest tak wysoka). Ja planuję dolną krawędź tego TV na jakieś 80 cm od podłogi.
 

DYFER

Member
Zmierze dla was wysokość. Jeśli chodzi o płynność to mega płynnie chodzi mili sek po wcisnieciu. Nic nie można narzekać. Obraz jest naturalny. Nie przejaskrawiony
 

FanKosmosu

New member
Pierwszy raz słyszę taką opinię. Nie wiem jak może być z 5m za duży 85".
Z tej odległości, 85" jest za mały do kablówki, nie wspominając już o UHD, które z 3.5m już nie robi już takiej roboty, ale... 5m? Przecież już się robi niemal malizna.



Tego już w ogóle nie rozumiem, chodzi o to, że napisy są za małe, za duże?
Ewidentnie masz coś żle ustawione w Kodi, u mnie nie ma żadnego problemu z napisami, zresztą nie pojęte dla mnie stwierdzenie.

Bez obrazy, ale nie wierzę, że 85" z 5m jest męczące dla kogokolwiek.
Nie pojęte, a mówiąc wprost nie ludzkie stwierdzenie.

Przy tej odległości ekran już ginie, jak ktoś ma pomieszczenie 5m (ja mam) niech sobie wytnie z kartonu przekątną 85" i postawi w odległości 5m. Już na takim suchym doświadczeniu, widać jak na dłoni, że ten "tv" robi się małym prostokątem razem z napisami.

Dokładnie. Nic nie dodam ani nie odejmę z tej opinii. Zupełnie jakby była moja.
 

s@jmon

New member
Do mnie już jedzie 85xg8596 jak jutro się pojawi to zdam relacje co i jak, ja będę go oglądał z 3,5-3,8m mam nadzieje że mi nie wypali oczy. Kupiłem w euro w mega dobrej cenie ;)
 

Piotrek W

New member
Do mnie już jedzie 85xg8596 jak jutro się pojawi to zdam relacje co i jak, ja będę go oglądał z 3,5-3,8m mam nadzieje że mi nie wypali oczy. Kupiłem w euro w mega dobrej cenie ;)

Jak ty to zrobiłes że kupiłes za 12 jak na stronie jest za 14?
Jesteś dobrym negocjatorem czy z ekspozycji brałeś?
 
Do góry