Kto ma Sony kd-85xg8596??

DYFER

Member
Witam. Wczoraj byłem w Sony center we wrocku i maglowalem 85xg8596... Po prostu zajebisty wszystko fajne jakość kozak. Ale.... Według mnie jak siedzę 5m od tv a oglądam seriale i filmy tylko z napisami to jest męczące nie ogarniam całego tv wraz z czytaniem. Jakość zdjęć czy filmów z komórki p20... Kosmos. Filmy że słabsza jakością gdzie na 60 było fajnie tutaj tragedia. 720p HD już obraz naprawdę super. Ale ja się wymiksowuje. Teraz muszę sprawdzić różnice między Sony 75xg8596 a 9505. Muszę sprawdzić czy ten 8596 na IPS to rzeczywiście odstaje od 9505 ponieważ może nie będzie tragedii. Jeśli chodzi o androida zapierniczal jak diabli filmy na kodi chodziły bez problemu szybko wczytal też hdd1gb bo na vplayer dysk chodził 10min i dalej nie wczytany. Ma ktoś doświadczenie z Sony 75 xg8596?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Witam. Wczoraj byłem w Sony center we wrocku i maglowalem 85xg8596... Po prostu zajebisty wszystko fajne jakość kozak. Ale.... Według mnie jak siedzę 5m od tv a oglądam seriale i filmy tylko z napisami to jest męczące nie ogarniam całego tv wraz z czytaniem. Jakość zdjęć czy filmów z komórki p20... Kosmos. Filmy że słabsza jakością gdzie na 60 było fajnie tutaj tragedia. 720p HD już obraz naprawdę super. Ale ja się wymiksowuje. Teraz muszę sprawdzić różnice między Sony 75xg8596 a 9505. Muszę sprawdzić czy ten 8596 na IPS to rzeczywiście odstaje od 9505 ponieważ może nie będzie tragedii. Jeśli chodzi o androida zapierniczal jak diabli filmy na kodi chodziły bez problemu szybko wczytal też hdd1gb bo na vplayer dysk chodził 10min i dalej nie wczytany. Ma ktoś doświadczenie z Sony 75 xg8596?
Bzdura z tymi 5m. Z takiej odległości to 150" się ogarnia na luzie. Druga sprawa to oglądać na 85" TV filmy 720p? :E
 

DYFER

Member
A nakrecali na kupno strasznie dali cenę 13999zl i dodawał soundbar htx8500 i kusili 5lat gw za 520zl. Ale nie. 85 jednak po przemyśleniu za duzy. Dajcie z nac jak ktoś oglądał 75xg8595
 

DYFER

Member
Kaminskakl ale ja mam cyfrę i dużo oglądamy kuchnie tv domo podróże tvn24 i czy jakieś Discovery i to wszystko jest w HD. JAK KTOŚ SIEDZI I OGLĄDA JAKIŚ FILM W 4K LUB MNIEJ TO FAJNIE SUPER. ale dla mnie wydawały się napisy nienaturalne w serialach i filmach. Ja tu pisze o swoich odczuciach.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Cześć dyfer jak to nie ogarniales 85 cal tylko i wyłącznie z takiej odległości 85 cal wielkość robi wrażenie wow :)
 

wucash

Active member
Bez reklam
Też jestem zaskoczony, że za duży z 5m ale skoro to twoje odczucie to ty będziesz oglądał i czuł ew. dyskomfort. Zanim kupisz sprawdź te 75 bo jesli problem w ogranięciu napisów - to jest akurat kwestia przyzwyczajenia. Ja 75 oglądam z 4,5m i już dawno stał się za mały :)
Co do obrazu z gorszej jakości źródła - pamiętaj że oglądać będziesz dalej z 5m i cześć z tych niedoskonałości po prostu nie do zauważenia. Po drugie tv kupujesz na parę lat - a jakość źródła powoli ale mimo wszystko rośnie... a ty zosatniesz z małym 75 :p
 

DYFER

Member
No wsumie racja. Chyba zrobię tak że kupię tv i aby dostarczył o po używam tydzień i zobaczę czy ogarniam tą wielkość a jak coś to podwioze do sklepu i oddam i oddadzą kasę i będę wiedział co i jak
 

malin00

New member
Witam. Wczoraj byłem w Sony center we wrocku i maglowalem 85xg8596... Po prostu zajebisty wszystko fajne jakość kozak. Ale.... Według mnie jak siedzę 5m od tv a oglądam seriale i filmy tylko z napisami to jest męczące nie ogarniam całego tv wraz z czytaniem. Jakość zdjęć czy filmów z komórki p20... Kosmos. Filmy że słabsza jakością gdzie na 60 było fajnie tutaj tragedia. 720p HD już obraz naprawdę super. Ale ja się wymiksowuje. Teraz muszę sprawdzić różnice między Sony 75xg8596 a 9505. Muszę sprawdzić czy ten 8596 na IPS to rzeczywiście odstaje od 9505 ponieważ może nie będzie tragedii. Jeśli chodzi o androida zapierniczal jak diabli filmy na kodi chodziły bez problemu szybko wczytal też hdd1gb bo na vplayer dysk chodził 10min i dalej nie wczytany. Ma ktoś doświadczenie z Sony 75 xg8596?

Paaaanie ja chcę taki do 3 - 3.5 metrów kupić, a Ty mówisz, że za duży do 5? Muszę sprawdzić w takim razie również ;) A też tylko i wyłącznie napisy, ale wg mnie jest to do przyzwyczajenia, a wielkość napisów w netflixach i nnych vod można zmieniać jak są za duże ;)

A poównywałeś go może z XG95? No i jak kąty widzenia i czerń w XG85?

Cena 13999 za 85 to żadna rewelacja, w sensie taką mają normalnie na stronie.
 

DYFER

Member
Jeśli chodzi o 85xg8596 to taki oglądałem ale przy dużych lampach w salonie Sony. Dzisiaj zamówiłem właśnie z media expert za 13600 z dostawą ale po to by przetestować go osobiście. Więc pooglądać cały tydzień sprawdzę wszystko co chce wiedzieć i będę miał info z pierwszej ręki i oddam u nas do sklepu bo mi najwygodniej. Jak będzie ok to będę rozmawiał wtedy konkretnie już o zakupach danego modelu a jak nie to inny zamówię i sprawdzę w domu i tak do skutku
 

DYFER

Member
Dobrze ze jest taka możliwość bo to masakra w sklepie to i Philips mi się podoba. A chciałem najpierw 75PUS8303 bo ambilight. A tu wyszło że to padaka

Jak się zdecyduje na tv to możliwe że Kiki załatwi w dobrej cenie narażone już go nie męczę bo sam mam metlik
 

DYFER

Member
Jeśli chodzi o cenę 13999 to była już z sundbarem htx8500 więc 1500 w kielni ale spokojnie. Tv przyjdzie po weekendzie powiem swoje wrażenia. Filmy w 4k fajnie wyglądały na nim w i HD i fhd też fajnie tylko muszę pobawić się napisami może w domu na spokojnie wszystko się ogarnie. Kąty widzenia też dobre. Filmy z p20 z Dominikany jak mam to dopiero teraz wygląda ly zajebiście na kąpię kupa.... Muszę monitor zmienić na 4k i jakaś 32 bo mam 27 fhd
 

wucash

Active member
Bez reklam
Czekamy na wrażenia. Nie ukrywam, że też rozkminiam zakup pomiędzy 85XG8595 oraz 85XG9505 i kwestia czy XG95 warty jest dopłaty. Ale będę kupował na przełomie roku to jeszcze trochu czasu jest...
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Dajcie znać czy jest kolosalna różnica między xg9505 a xg8596 wersjach 85 tez stoję przed zakupem tych tv
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Aha czyli widziałeś wersje 75 i różnicy dużej nie ma mówisz

Ja pójdę do sony center I sprawdzę xg85 i xg95
 
Ostatnia edycja:

DYFER

Member
Na tych ich demach to każdy tv wygląda bajecznie czy to Sony czy Samsung... Schody zaczynają się na innych treściach ja sprawdziłem ten i jeszcze sam Qe82q60 i też zajebisty w sklepie. W domu nie wiem. Tv dostanę pewno po weekendzie więc muszę poczekac
 

DYFER

Member
Witam tv mam od wczoraj wieczorem. Polskie seriale spoko zdjęcia i filmy z komórki kosmos.. Ale jednak filmy seriale napisy jak dla mnie na pierwszy dzień dalej za blisko ekranu... Zobaczę jeszcze parę dni ale zwracam na bank. Sprawdzę sobie jeszcze 75cali.
 
Do góry