Kto ma Sony kd-85xg8596??

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Daje mu jeszcze szanse (a bardziej sobie ;-) )

To jak tak, to po 2 tygodniach nie będzie tematu. Czyli nie jest może tak żle ; )
Może się tv się "ułoży", czyli Ty się przyzwyczaisz, zaraz sobie przypomnisz ile zapłaciłeś (czyli mało) i pozostanie już tylko czerpanie radości. Jak się wahasz, to przetrzymaj go ile się da zanim minie termin zwrotu/wymiany.
 

wucash

Active member
Bez reklam
To jak tak, to po 2 tygodniach nie będzie tematu. Czyli nie jest może tak żle ; )
Może się tv się "ułoży", czyli Ty się przyzwyczaisz, zaraz sobie przypomnisz ile zapłaciłeś (czyli mało) i pozostanie już tylko czerpanie radości. Jak się wahasz, to przetrzymaj go ile się da zanim minie termin zwrotu/wymiany.
MediaMarkt - czyli mam 30 dni. Ale chyba tak długo nie wytrzymam :D Wczoraj były pierwsze wrażenia na gorąco to wiadomo najwyższy poziom emocji. Teraz na spokojnie potestuję i ocenie na ile wady będa podnosić mi ciśnienie ;-)
Może w tym czasie XG9505 spadnie do akceptowalnego poziomu i problem się rozwiąże :D
 

wucash

Active member
Bez reklam
Podsumowanie dnia nr 2 :D
Jest lepiej - wprowadzone poprawki ustawień zmieniły sporo. Musze przyznać, że sam popełniłem kilka błędów amatora :p np. ustawienia wprowadzałem tylko dla jednego źródła a w ogóle to tv stoi na podłodze co też ma ogromne znaczenie w odbiorze i kątach widzenia.
W chwili obecnej clouding, który już jest ciężko zauważalny dla laika jest widoczny wyłącznie pod kątem a więc w normalnym użytkowaniu nie zauważalny. Zmiana ustawień poprawiła jakość czerni oraz jakośc na materiałach gorszej jakości :eek:k:
Dopiero jutro będzie wieszane na ścianie i tak naprawdę wtedy mogę zawyrokować ostateczne wrażenie z prawidłowego miejsca ale jego szanse wzrosły znacząco :mrgreen:
Poziom emocji spadł i nastawiony jestem optymistycznie :grin:

PS. wiem, że obiecuje te zdjęcia i obiecuję, ale myślę, że dopiero po powieszeniu jest sens pokazać jak bydlak świeci
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na podłodze będzie miał inne kąty, więc teraz chwila prawdy jak będzie na wysokości oczu. Będzie gorzej, albo lepiej.
Trzymam kciuki :)
 

malin00

New member
Na podłodze będzie miał inne kąty, więc teraz chwila prawdy jak będzie na wysokości oczu. Będzie gorzej, albo lepiej.
Trzymam kciuki :)

Jak może być gorzej? Musiałby albo go powiesić pod sufitem albo poprawnie i położyć się na podłodze. Jak zawiesi go na odpowiedniej wysokości to nijak nie może być gorzej niż stojący na ziemi.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Jak może być gorzej? Musiałby albo go powiesić pod sufitem albo poprawnie i położyć się na podłodze. Jak zawiesi go na odpowiedniej wysokości to nijak nie może być gorzej niż stojący na ziemi.

Powiem tak, kładąc się na podłodze o patrząc mniej więcej na poziomie takim jak przy powieszeniu :D :D :D było lepiej, ale nie zapeszajmy....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak może być gorzej? Musiałby albo go powiesić pod sufitem albo poprawnie i położyć się na podłodze. Jak zawiesi go na odpowiedniej wysokości to nijak nie może być gorzej niż stojący na ziemi.

Normalnie.
Sam po zakupie i rozpakowaniu, pierwsze co zrobiłem, to postawiłem tv centralnie na podłodze i podłączyłem, żeby w ogóle sprawdzić czy działa po transporcie.
Więc siłą rzeczy patrzymy na matryce z góry, nawet jeżeli usiądziesz na kanapie.
Nikt tak przecież nie korzysta.
Kąty są zupełnie inne, gdyby stał na szafce czy wisiał.

Mało tego, clouding ma to do siebie, że również może bardziej się uwidaczniać w zależności z której strony patrzymy, ponieważ dochodzą kąty które zakłamują poniekąd sytuacje. Więc żeby mieć pełny pogląd, musiałbyś się położyć na podłodze, żeby w ogóle mieć ekran na środku, a ten i tak jest wyżej. U mnie ewidentnie widać, że patrząc delikatnie bodajże z lewej strony, zanika lekka poświata ledów.
Co ciekawe, jak stał właśnie na podłodze, wydawać się mogło, że jest tip top. Dopiero jak powiesiłem wyszło szydło.

Druga sprawa, o czym wspomniałem, w Samsungu 82", jak powiesisz, a też kawał bydlaka, to konstrukcja/rama ewidentnie pracuje i również ma (lub może mieć jak u mnie) to wpływ na clouding, względem tego jak stoi stabilnie na dolnej podstawie, a nie wisi na śrubach na środku. Wystarczy lekko ręką wygiąć bok tv i już magicznie matryca jest inaczej podświetlana, w zasadzie co już jest śmieszne, można się tego pozbyć - o ile jest z boku, a nie na środku. Tylko kto będzie trzymał, czy wyginał ; )

To już potwierdzone info, koledzy z innego forum mieli dokładnie tą samą sytuację.

Dlatego jak Kolega powiesi, to oceni już finalnie jak ustawa przewiduje. Może się lekko naprężyć i już ledy będą bliżej, ale może być też lepiej. Te które podświetlają za blisko, mogą się schować.
U mnie akurat było gorzej jak powiesiłem, dlatego wymieniłem. Drugi egzemplarz już o niebo lepszy.
Pamiętajmy, że to nie 55", a ogromna tafla.
 
Ostatnia edycja:

wucash

Active member
Bez reklam
dokładnie tak jak piszesz :D co nie przeszkadza żeby dziś "Once Upon a Time in Hollywood" jako materiał testowy jeszcze z podłogi zapodać :D a jutro "Irishman" ze ściany :p
 

wucash

Active member
Bez reklam
Podsumowanie dzień 3 i chyba ostatni :)
Bydlak powieszony, Irlandczyk zaliczony. Telewizor zostaje, mankamenty znikły do minimum - czytaj: nie wkur%$#wiają. Jak zobaczycie na zdjęciach poniżej są pewne zastrzeżenia (minimalne wg mnie) do czerni wyłącznie w materiale HDR i myślę że tu jest jeszcze pole do popisu dla profesjonalnych ustawień i ewentualnej kalibracji. Materiał FHD, 4K, YT, Netflix, HBOGo, kablówka z Mulitmedii - nie mam zastrzeżeń, nawet zaryzykowałbym to twierdzenie, że ta czerń to "smoła" (wiem, wiem smoła to tylko OLED).
NA początek porównanie ze poprzednikiem - tak z tyłu to 75 cali :D

Tu już powieszony..




czerń - materiał bez HDR


czerń na materiale z HDR
 

nagdob

Member
Bez reklam
Na choinki jeszcze czas. TV pewnie ok, ale zdjęcia to porażka. A jak czytam o czerni, że niby jak smoła, to flakami mnie rusza. Co ty k...rwa o czerni. Sam TV jest czarny i czarniejszy nie będzie.
 

wucash

Active member
Bez reklam
sorry za jakość zdjęć, bo po pierwsze zmniejszyło do miniatur a po drugie to z lenistwa :D musiałbym wyciagnać lustrzanke... to prawda z tą smoła to mnie poniosło - bardziej chodziło mi o to, że na źródle bez HDR nie mam żadnych prześwitów, cloudingu itp...
 
Ostatnia edycja:

Skool

New member
Szybkie pytanie czy ten Sony 85XG8596 odtworzy mi filmy .mkv z DTS ?
Mam zamiar kupic a nie chce wtopić jak w Samsungu...
Dzieki
Pozdrawiam
 
Do góry