SONY KD-85XG8596 czy Qled qe82q70r ?

DYFER

Member
witam. nie znalałzem żadnych informacji wiec pozwoliłem sobie na założenie tematu. Mam zamiar kupić duży TV. dotychczas od 5 chyba lat mam sharpa 60 i obraz jest żyleta ale jestem już stary i potrzxebuje duży ekran ;) mam do tv odległośc około 5- 5,5metra . oglądam głownie z rana jakies informacje później z wieczora po pracy troszkę podróży kuch ni i seriale czy też filmy. wcześniej myślałem też o sony 85seri z 2018 xf i o qled q82q60r


oglądałem mniejsze qlewdy obok siebie i rzeczywiście podswietlewnie krawędziowe a strefowe w 70ce jest z deka widoczne na materiałach reklamowych . nie wiem jak z oglądaniem normalnej tv posiadam ncplus. będę chciał zmienić na nowy tuner 4k niby polepsza obraz z porównaniem go ze wcześniejszym tunerem. ktoś miał do czynienia z tymi modelami? chodzi mi o konkretnie te modele w tych wielkościach nie piszcie o mniejszych rozmiarach bo one często maja inne matryce tak jak w przypadku sony wszystkie na ips tylko 85 ma va. internet raczxej nie bedszie jakos niewiadomo jak na tv odpalany ...netflix i pewno czasem jakiś youtub..
dziękuje za jakąś konstruktywną poradę lub info miłego wieczoru
 

DYFER

Member
powiem szczerze kasa to nie problem. ale jak zawsze człowiek chciałby wydać jak najmniej a mieć jak najwięcej ;) liczyłem tak jak by wydać max 15 było by ok
qled 82q60r jest w vobis za 12999zł +soundbar gratis
qled 82q70r można dostaz za 17680zł + kalibracja
sony 85 cali xg85 jest treraz w media za 14440 zł wszędzie we wszystkich tv transport gratis.

nie patrze na smarta bo pewno za swa lata znowu przestaną wspierać wiec kupi się miboxa i będzie po sprawie zależy mi aby pochodziło to przynajmniej 4-5 lat
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli kasa to nie problem i zakup na długie lata to jednak Sony 85x9505.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę i pakiet.
W tej klasie nie będziesz musiał iść na kompromis.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kasa i tak Cię ogranicza.
Do potrzeb Sony jest lepszym wyborem i co do podświetlenia matrycy, możliwości, aplikacji wyposażenia.
Jak będziesz niebieski masz specjalne ceny.
 

DYFER

Member
ok ale gdzie te specjalne ceny? ide do media i mówie że jestem niebieski? czy są jakieś zaprzyjaźnione sklepy . pozdrawiam
 

malin00

New member
ok ale gdzie te specjalne ceny? ide do media i mówie że jestem niebieski? ...

haha a to by było ciekawe :)

Daj znać na co się zdecydowałeś. Stoję dokładnie przed takim samym wyborem i też skłaniam się ku Soniaczu ale martwi mnie jednak trochę możliwość clouding i pewnie mocno średnia czerń.
 

DYFER

Member
wersja xg85 ma direct led podswietlenie a xg95 m full array ... ktoś mogłby powiedzieć różnice ? direct led kojarzy mi sie ze jest kazdy led bezposrednio podswietlany jak np chyba w sharpach robili a fulaa arey ze co całe strefy ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnice masz w czerni, głębi, dokładności wyświetlania obiektów szczególnie na czarnym ekranie. To jest najlepsze podświetlenie strefowe wśród LCD.
 
Do góry