SONY KD-85XG8596 czy Qled qe82q70r ?

DYFER

Member
Bo wydzwaniaja z cyfry aby przedłużyć.. To zmienię odrazu na 4k i dam córce multiroom.

PS wcześniej byłem napalony na ambilight i ten tv Telewizor PHILIPS 75PUS8303 Smart TV lub oled 65 903 ale kórde coś czuję że to niezła kupa i z serwisem pewno problemy... Ktoś ma jakieś doświadczenia.. Pewno KIKI ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z serwisem obecnie nie ma żadnych problemów. Mają zmieniony nowy skład personalny.
Oled 903 jakość bez kompromisów.
Obydwa masz ze specjalnym pakietem gratisów.
 

DYFER

Member
Tzn? Bo oled wiadomo że ok ale ten LCD 75PUS8303 to ostrzegali wszędzie... Mi ten ambilight się mega podobał ale czy to fajny model porównując naprzyklad inne 75 bo on to tanio wychodzi.
 

DYFER

Member
A na tym panelu IPS w tym modelu to wieczorem są problemy? Czytałem opinie i takie coś też się pojawiło. Ambilight to nawet sprawdzałem i w Chinach do sprowadzenia są ambiboxy ale jak naradzie problem z działaniem treści w 4k oraz netflix niedziała. Lipa.

A wracając do tv to naprawdę dobry? Bo rozwiązałem go przez dłuższy czas i nie wiem teraz... Hmy
 

FanKosmosu

New member
Bo wydzwaniaja z cyfry aby przedłużyć.. To zmienię odrazu na 4k i dam córce multiroom.

PS wcześniej byłem napalony na ambilight i ten tv Telewizor PHILIPS 75PUS8303 Smart TV lub oled 65 903 ale kórde coś czuję że to niezła kupa i z serwisem pewno problemy... Ktoś ma jakieś doświadczenia.. Pewno KIKI ;)

Czekaj na nowe Philipsy: LCD 8204 (premiera na targach IFA 2019 we wrześniu) lub na OLED 754/804 (rusza sprzedaż pod koniec sierpnia). Oba mają Dolby Vision, Androida 9.0 i więcej RAMu dla Androida TV (poza OLED 754 który będzie bez Android TV).

Nie bądź czyścicielem magazynów, no chyba że za 1/2 ceny. Jak się przez 13 miesięcy chomikowalo telewizory na 2018, to należy w II. połowie 2019 r. dać rabat większy niż 10-20%.
 
Ostatnia edycja:

FanKosmosu

New member
Oled 65 cała za mały.. Min 75 a czym większy tym lepiej ale 75 ambilight powiększa wizualnie grę swiatłem

To będziesz mieć kiepsko w tym i następnym roku. Philips nie będzie sprzedawać żadnych dobrych 75 cali. Wszystkie na IPS i z niską jasnością HDR.

Tak samo Panasonic i TCL.

Zostaje ci tylko Samsung i Sony, a te marki sprzedaja w nieuczciwych cenach kastraty technologiczne w stylu Q70RAT/Q85RAT albo XG95.

Podejrzewam że powyższe wynika z brudnej gierki producentów na Europę, którzy nie chcą nasycić rynku telewizorami 4K 75 cali, zanim wjadą z ofertą tańszych telewizorów 75 cali 8K po 2020 roku. Samsung , Sony, Philips, TCL chcą aby konsumenci w Europie mieli powód do wymiany ich TV LCD 55-65 cali w latach 2021-2024 na modele LCD 75 cali w 8K.
 
Ostatnia edycja:

DYFER

Member
Najniższa na dzień dzisiejszy cena jaka znalazłem na ten tv to 14999 tydzień temu lub 2 w media Markt lub indziej bylo za 14140zl...
 

FanKosmosu

New member
W kwietniu 2020 będzie po 10.000. To dobry TV, mimo że nie ma FALD a tylko diody LED ułożone za ekranem (tzw. Direct LED). Ma jednak matrycę VA (tylko wersja 85 cali), jasność 500-600 nit i ma Dolby Vision, co na prawdę poprawi HDR przy takich parametrach, gdy TV nie potrafi zaświecić ponad 1.000 nit.
 

DYFER

Member
Nie stanie je do 10k. Patrząc na model 2018 xf to masz dalej w sklepach za 15k.
Ja wcześniej właśnie wcześniej chciałem Philipsa 75PUS8303 bo ma ambilight 3stronny.ale... No właśnie ponoć dużo ale
 

DYFER

Member
witam. jeszcze jedno pytanie. tv z 2018r ma androida 8... no i teraz w tym roku wychodzą modele z androidem 9... to czy jak jest pewno jeszcze wsparcie to tego androida można UPDATE jak w telefonie? czy to już dupa i gnije zawsze stary android?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zawsze i w każdej firmie jest taki system z jaki daje sobie radę procesor zamontowany na stałe.
 

FanKosmosu

New member
XG 95 żaden szał , poczytaj test na AVForum :
https://www.avforums.com/review/sony-xg95-x950g-kd-55xg9505-4k-led-lcd-tv-review.16142

Nie tego oczekujemy od Topowej serii ....

To nie jest topowy telewizor Sony. Topowe telewizory Sony, LG, Panasonic i Philips to tylko i wyłącznie telwizory OLED. Super-duper-ultra telwizory LCD 4K robi już tylko Samsung. Samsung robi to niechętnie, ale jest do tego zmuszony, żeby w ogóle sprzedawać drogie telewizory. Wszyscy wiemy dlaczego Samsung zdycha jako producent TV: brak możliwości zakupu paneli OLED od LG oraz przegrana wojna z Dolby Laboratories, Warner Bros., Sony Pictures ora Disney na format HDR (Dolby Vision kontra HDR10+).


SAMSUNG odlicza dni do wygaśnięcia patentów LG na duże panele OLED TV i jak tylko zerwą ostatnia kartkę z kalendarza to zwijają biznes LCD i idą w OLED (QUANTUM DOT OLED). W przyszłym roku Samsung zapomni co to HDR 10+, posypią głowę popiołem i grzecznie zapłacą Dolby Laboratories tantiemy za Dolby Vision w telewizorach na 2020 r. i potem.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na razie Oledy przykrywają wszystko.
I to nie tylko Philipsa, ale Sony, Hitachi, Toshiba, Panasoni, Loewe
 
Do góry