SONY KD-85XG8596 czy Qled qe82q70r ?

DYFER

Member
Czytałem troszkę o tych nowych lg nanocell. Wygląda to całkiem ciekawie w teorii. Kiki widziałeś napewno jak to działa. Lepiej niż Sony czy Samsung? Ten model sm9000 86 cali ciekawy? Pozdr
 

FanKosmosu

New member
wersja xg85 ma direct led podswietlenie a xg95 m full array ... ktoś mogłby powiedzieć różnice ? direct led kojarzy mi sie ze jest kazdy led bezposrednio podswietlany jak np chyba w sharpach robili a fulaa arey ze co całe strefy ?

XG95 ma pełne podświetlenie, które dodatkowo jest przygaszone lub rozjaśniane w strefach (tzw. FALD od Full Array Local Dimming). XG85 w wersji 85 cali też ma pełne podświetlenie, ale nie potrafi go strefowo przygaszac albo podbijać, a tylko potrafi to robić całym ekranem (tzw. Global Dimming).

Niestety Sony w ostatnich latach daje mało stref w swoich LCD z FALD. Prawdopodobnie robią to dlatego, aby przygotować grunt pod wymianę telewizora 4K na 8K za parę lat.
 
Ostatnia edycja:

DYFER

Member
Jeśli chodzi o Sony to wydaje mi się że średnio ponad 550 a do 1000 dochodzi. Chyba że mylą mi się artykuły. Bo dużo gdzieś tego czytałem ale nie wszystkie dane pewno są prawdziwe
 

nagdob

Member
Bez reklam
A wg mnie samsungi to takie cukierkowate są (chodzi oczywiście o obraz). I to już od lat. Ale są tacy co takie lubią...
 

malin00

New member
Zgodzę się tylko samsung q90r nie występuje wersji 85 cal i nie odtwarza dts dziękuję.
Jak by była wersja 85 i dts myślę że stawialbym na samsunga

To raz, że nie ma (a jakby byłą to 82 raczej a nie 85 ) a dwa, że to trochę inna półka cenowa. Jeżeli się nie mylę to q90 w 75 calach będzie zbliżony ceną do Sony 85, więc 82 by kosztowało ładnych kilka tysięcy więcej.
 

DYFER

Member
Wydaje mi się że nie będę przesądza i porostu poczekam na Sony 85xg8596. Oglądam z 5.5metra duży ekran powinno być dobrze. Myślicie że nc plus premium box wystarczy czy będę musiał zmienić na 4k?
 
Do góry