[FIX] SONY Bootloop Android TV - ciagłe resetowanie systemu w KDL-43W755C

lianliu

New member
Witam serdecznie,

Chciałbym się podzielić z wami sposobem na rozwiązanie problemu dotyczącego telewizorów SONY z AndroidTV na przykładzie modelu KDL-43W755C, ale sądzę, że procedury będą podobne w innych modelach z tej serii. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że wszelkie działania przedstawione w tym temacie wykonujesz na własną odpowiedzialność.

Do rzeczy,
Objawy usterki:
telewizor pracował normalnie, jednak pewnego dnia przy próbie uruchomienia spotykamy się z bootloop'em czyli ciągłym włączaniem i wyłączaniem się systemu. Na telewizorze pojawia się tylko logo SONY, a następnie napis ANDROID i tak w kółko (lub sam napis SONY).


Żeby to rozwiązać będziemy posiłkować się oficjalnym supportem sony - mamy tutaj dwa linki i opiszę dokładnie krok w krok jak ja to zrobiłem, że się udało.

1. Próbujemy postępować zgodnie z wytycznymi:
- odłączamy TV z gniazdka
- z tyłu telewizora odszukujemy panel z przyciskami, następnie wciskamy i trzymamy jednocześnie [VOL-] oraz [Power]


- ciągle trzymając te przyciski podłączamy TV do zasilania
- obserwujemy diodę stanu na dolnej części TV, powinna zmienić się po chwili na kolor zielony - wtedy puszczamy przyciski
- zgodnie z dokumentacją TV powinien się wyłączyć dwa razy i uruchomić z ekranem konfiguracji początkowej (jeśli tak się stało to jesteś już w domu - jeśli nie czytaj dalej)

i teraz uwaga u mnie się tak nie stało, TV się nie uruchomił z ekranem konfiguracji początkowej - ale to nic! nie przejmuj się ;) Jeśli u Ciebie jest tak jak u mnie to lecimy dalej, przechodzimy do procedury poniżej.

Znów odłączamy telewizor od zasilania

2. Rozpoczynamy proces wgrania/aktualizacji nowego oprogramowania do systemu:
[Oprogramowanie do swojego tv znajdziesz na oficjalnej stronie sony]
(zwracamy uwagę tutaj na proces aktualizacji przy pomocy nośnika USB)
- pobieramy oprogramowanie przeznaczone dla naszego TV (uwaga, upewnij się, że Twój TV znajduje się na liście modeli dla których to oprogramowanie jest przeznaczone - wgranie nieodpowiedniego oprogramowania może skutkować uszkodzeniem TV)
ja pobrałem oprogramowanie w wersji v5.435, które wspiera mój model - plik po pobraniu miał nazwę: sony_tvupdate_2015_5435_eua_auth.zip
- pobrane oprogramowanie w .zip rozpakowujemy, tak aby wyskoczył nam plik w formacie .pkg (mój miał nazwę dokładnie: sony_dtv0FA50A09A0A9_00004100_153b00b8.pkg)
- przygotowujemy czystego pendrive z wielkością nie przekraczającą 32gb najlepiej sformatowanego do FAT32 i zgrywamy na niego plik .pkg (nie wkładaj go do żadnego folderu, po prostu przenieś)
- tak przygotowanego pendrive podłączamy do TV (TV ma być jeszcze wyłączony)
- podłączamy TV do zasilania, znów ukaże się logo SONY, a następnie ANDROID - bądź cierpliwy i zauważ, że teraz procedura nie leci w kółko tylko ciągle powinien się wyświetlać napis ANDROID (oznacza to, że system odczytuje naszego pendrive'a)
- po kilku/kilkunastu minutach powinieneś ujrzeć następujące okno "Aktualizacja oprogramowania systemowego"
- jeśli tak jest to już lada moment powinieneś przywrócić TV pełną funkcjonalność, czekamy cierpliwie
- po przejściu 100% TV się wyłączy i uruchomi ponownie,
jest to dalszy proces aktualizacji i nie powinieneś w tym czasie nic nie robić przy TV - po prostu czekaj (ja czekałem ok. 45min)
- po aktualizacji TV znów się wyłączy i uruchomi ponownie, teraz znów przyjdzie nam obejrzeć po raz kolejny logo ANDROID, które będzie wyświetlane przez dłuższy czas (ok. kilka minut), cierpliwie czekamy, jest to normalne gdyż teraz jest wgrany nowy system który uruchamia się pierwszy raz i musi sobie wszystko skonfigurować

- po upływie tego czasu system powinien się załadować i powinniśmy otrzymać informację o poprawnym wgraniu oprogramowania, teraz zostaniemy poproszeni o wyciągnięcie pendrive'a z USB i przejście do dalszej konfiguracji, która wykonujemy zgodnie z poleceniami

Uwagi na tym etapie:

prosiłbym Cię, abyś nie konfigurował teraz jeszcze swojego połączenia z internetem (nie łącz się z WiFi, nie podpinaj kabla Ethernet do TV - pomiń te kroki)
dopóki system sam nie poinformuje nas na ekranie o wyjęciu pendrive'a to wcześniej sami tego nie robimy.


Po tych wszystkich krokach powinieneś ujrzeć znany Ci już ekran przedstawiający główne menu

- po przejściu przez konfigurację, część, którą jeszcze sugeruję zrobić to w głównym menu TV klikamy na pilocie przycisk "Help", powinniśmy otrzymać informację o zainstalowanej wersji oprogramowania oraz dostęp do dodatkowych ustawień:

- interesują nas teraz dodatkowe opcje, w których wybieramy drugą pozycje na liście czyli: "Aktualizacja oprogramowania systemu" i odznaczamy opcję: "Automatyczne pobieranie oprogramowania"

Teraz możesz podłączyć się do swojej sieci i korzystać z internetu.

- jeśli chcesz to nadal możesz aktualizować swoje oprogramowanie, tylko ręcznie - wystarczy wejść w menu głównym w ustawienia i wyświetlić informacje o systemie, gdzie pojawia się opcja aktualizacji oprogramowania.

Koniec ❤️

Mam nadzieję, że ten poradnik okaże się wartościowy dla kogoś z was i przywróci do życia uszkodzone TV. Osobiście uważam, że to jakaś aktualizacja spowodowała taką kolej rzeczy - usterkę systemu w postaci pętli podczas bootowania, ponowne wgranie systemu okazało się lekarstwem na ten problem, mój TV był w serwisie, na którym stwierdzono, że albo wymiana płyty głównej za 500zł albo nowy TV. Jak się jednak okazuje problem leży tylko w uszkodzonym oprogramowaniu, które sam wgrałem na nowo. Całość zajęła mi może z godzinę, postanowiłem podzielić się tą informacją z wami, ponieważ w internecie nie znalazłem podobnego poradnika.

Pozdrawiam
[chętnie dodałbym linki do strony skąd pobrałem oprogramowanie oraz dodał zdjęcia z całej operacji, ale niestety jeszcze nie mogę, ponieważ nie mam takich uprawnień jako nowy użytkownik]
UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi.
 
Do góry