Sony KD-65XG8596 opinie/test ?

siamer

New member
Witam.

Posiada ktoś ten tv ? jakieś opinie ? nigdzie nie mogę znaleźć testów ani opinii o tym tv ?
jakieś porównanie tego tv do starszego ale wyższego modelu XF9005 ?

pozdrawiam...
 

FanKosmosu

New member
65"XG85 to IPS. XF9005 jest telewizorem o 2 klasy lepszym od XG85 (ma panel VA, ma dużo lepszy kontrast natywny, ma 5-6x lepszy kontrast, ma Dolby Vision, ma wygaszanie strefowe FALD, ma 1000 nitów jasności, ma lepszy procesor obrazu, ma strefowe zwiększanie czystości ruchu X-Motion Clarity).
 
Ostatnia edycja:

siamer

New member
Kiki sorry że się powtarzam ale tak dla pewnosci: sprawdzasz przed wyslaniem clouding itp ? w obecnym xe8596 mam niemalże idealne podświetlanie więc clouding by mnie bardzo denerwował ... w razie jak będzie clouding Albo bad pixele (o ile jeszcze się zdarzają) mogę odesłać w ciągu 14 dni tak ?
pakiet to kalibracja, wysyłka i skonfigurowanie kodi tak ?

pozdrawiam !
 

MicHu222

New member
65"XG85 to IPS. XF9005 jest telewizorem o 2 klasy lepszym od XG85 (ma panel VA, ma dużo lepszy kontrast natywny, ma 5-6x lepszy kontrast, ma Dolby Vision, ma wygaszanie strefowe FALD, ma 1000 nitów jasności, ma lepszy procesor obrazu, ma strefowe zwiększanie czystości ruchu X-Motion Clarity).


Czy aby na pewno XF9005 posiada Dolby Vision?, przeglądam właśnie specyfikacje XF9 i nie widzę info o Dolby Vision
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale faktycznie w sierpniu to raczej go już nie będzie. Nie są już produkowane. Powinieneś się jednak pośpieszyć ciut...
 

FanKosmosu

New member
Kiki sorry że się powtarzam ale tak dla pewnosci: sprawdzasz przed wyslaniem clouding itp ? w obecnym xe8596 mam niemalże idealne podświetlanie więc clouding by mnie bardzo denerwował ... w razie jak będzie clouding Albo bad pixele (o ile jeszcze się zdarzają) mogę odesłać w ciągu 14 dni tak ?
pakiet to kalibracja, wysyłka i skonfigurowanie kodi tak ?

pozdrawiam !

XF9005 z uwagi na dużą siłę podświetlenia i małą liczbę stref FALD będzie mieć tendencję do bloomingu (jasna "aureola" wokół jasnych obiektów na ciemnym tle).

Ale ogólnie to świetny TV LCD.
 

pinja

New member
Szkoda, ze wcześniej nie trafiłem na te posty, bo jestem po zakupie tego TV i obraz nie porywa. Do tego dokłada się dziwne zachowanie z dekoderem 4K Canal+. Kiedy wybieram tryb HDR - Automat. obraz na kanałach bez HDR i z tym HDR jest bez zmian, podobnie po wybraniu pozostałych opcji (HDR10 i HGL). Byłoby to do zaakceptowania, gdyby któraś z opcji dała satysfakcjonującą jakość obrazu. Jednak tak nie jest, HDR 10 daje fajną głębie kolorów, ale obraz jest ciemny i nie daje się go rozjaśnić, tak aby wyglądał naturalnie, w HGL obraz jakby za mgłą, nieostry. Ostatecznie trzeba HDR całkiem wyłączyć, obraz jest poprawny, ale zupełnie nie porywa :)
 
Do góry