Plamy na czarnym ekranie sony KD55XF8505

szkot666

New member
Witam ,od paru miesięcy mam Sony KD55 XF8505 , no i mam problemy z ustawieniem obrazu tak żebym nie narzekał , najgorzej jest z czarnym ekranem na którym zamiast czerni są plamy ciemno szare, jak był podświetlany świeczkami.
Dlatego mam 2 prośby , jedna dotyczy tej czerni, nie da sie na to patrzeć , ekran nie ma normalnej czerni tylko czarne plamy. W centrum Sony powiedzieli ze tak ma być , to krawędziowe podświetlenie .
a druga to prośba o podpowiedzi ktore z mądrych dodatków poprawiające obraz powinny byc na prawde włączone a któe zmniejszone alb wyłączone.
pzdr
marcin
 

MatteBlack

New member
Czesc, niestety to normalne. Z calej grupy telewizorów sony wybrałeś świadomie lub też nie model na matrycy IPS - takiej jak lg. Ten typ matryc charakteryzuje sie dobrymi katami widzenia, jednak przy tym bardzo niskim kontrastem i jasna czernia. Podswietlenie nigdy nie jest jednolite wiec w polaczeniu z niskokontrastową matryca widzisz takie kwiatki.

Wybór danej marki TV nie gwarantuje Ci niczego. Musisz kierować sie ekranem montowanym w środku, najcześciej to Samsung, Auo i LG.
 

Silverek

New member
Czesc, niestety to normalne. Z calej grupy telewizorów sony wybrałeś świadomie lub też nie model na matrycy IPS - takiej jak lg. Ten typ matryc charakteryzuje sie dobrymi katami widzenia, jednak przy tym bardzo niskim kontrastem i jasna czernia. Podswietlenie nigdy nie jest jednolite wiec w polaczeniu z niskokontrastową matryca widzisz takie kwiatki.

Wybór danej marki TV nie gwarantuje Ci niczego. Musisz kierować sie ekranem montowanym w środku, najcześciej to Samsung, Auo i LG.


Akurat z tym się do końca nie zgodzę. Wiele zależy też od danego egzemplarza. Osobiście posiadam bliźniaczy model, czyli XF8596 i u mnie czerń jest jednolita.
 
Do góry