Sony led kd-85xf8596

Bartosz Pogo

New member
Witajcie zakupiłem jakiś tydzień temu SONY LED KD-85XF8596 podłączyłem go pod konsole Ps 4 Pro
I jestem trochę załamany mam włączony tryb hdr 10 Rec. 2020.
Ps 4 też mam ustawione na tryb rgb pełny z funkcją hdr i jak odpalam takiego netflixa w tym trybie obraz wygląda słabo jest przyciemniony brakuje nasycenia kolorów
jak przełączam na tryb bez hdr obraz jest dużo jaśniejszy i bardziej nasycony jedynie czernie troche tracą
Czy coś mam ustawione nie tak
Bawiłem sie różnymi ustawieniami i cały czas obraz jest jak by za delikatną mgłą ,lekko żółtawy
To samo na pc jak włączam tryb hdr to obraz sie przyciemnia i delikatnie żółknie (w pc ustawiona hroma na 444 rozdzielczość 4k oraz włączony hdr)
Myślałem że tryb hdr będzie oferował większe nasycenie barw i możliwość bardziej dynamicznego obrazu :blagam:
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Jeśli na PC idzie HDR w 4K i 4:4:4 (10-bit rzezc jasna), to znaczy, że odświeżanie jest tylko 30hz, dlatego, że przepustowość HDMI 2.0 nie puści więcej. 60hz będzie przy 4K i 4:2:0 (4:2:2). Inną kwestia w PC jest taka, że tylko pewna część gier jest wyświetlana w HDR i część filmów (przy odpowiednim odtwarzaczy także), natomiast wszystkie inne sytuacje jak pulpit czy programy nie są obsługiwane w HDR dlatego będą w tym trybie wyprane z kolorów.
 

Bartosz Pogo

New member
W sumie to co piszesz ma sens chociaż mam 60hz przy hdr 4k hromie 4.4.4 Kabel przepuszcza 18gb i bez problemu uzyskuje to w rozdzielczości 3840 x 2160
Ale czemu fimy na netflix są takie żółte i pozbawione nasycenia ?
 

basket4rap

Member
Bez reklam
W sumie to co piszesz ma sens chociaż mam 60hz przy hdr 4k hromie 4.4.4 Kabel przepuszcza 18gb i bez problemu uzyskuje to w rozdzielczości 3840 x 2160
Ale czemu fimy na netflix są takie żółte i pozbawione nasycenia ?

W takim razie nie masz HDRu bo puszcza Ci to w 8 a nie 10 bitach. Co do netflixa to nie wiem, ale dziwne.
 

Bartosz Pogo

New member
Kurcze ogólnie jak wyłączę hdr na tv to obraz jest jaśniejszy biel bielsza
Ps4 pro, tv ,kabel wszystko jest kompatybilne
Sprzęt odpowiednio poustawiany pod hdr i 4k
 
Do góry