sony xf9005

bartfine

Member
Witam,czy ktos ma problem z wyjsciami w tym tv poniewaz od niedawna mam problem ze jak przełanczam tv z kafelek na hdmi3 arc gdzie mam podpietą nc+ mediabox to słysze tylko dzwiek a obrazu nie ma dopier jak przełącze na hdmi 1 gdzie nie ma nic wpietego i z powrotem na hdmi3 arc to obraz sie pojawia i wszytko ok,strasznie to denerwujące jest. tv ma zainstalowany an.droid 8.0
 

vienna1980

Member
Bez reklam
A jak wejdziesz w menu zewnętrzne wejścia to format sygnału HDMI jak masz ustawiony na standardowy format czy na ulepszony format 4K.
 

bartfine

Member
na standartowy,juz próbowalem tamtego ustawienia wtedy jest obraz, nie ma dzwieku, dziwne jest to ze nawet pod hdmi 2 mam to samo jak przepiąłem kabel w tv,bez sensu wygląda na to że narazie nie ma lekarstwa na to a wkurza to bo musze przełanczać hdmi tam i z powrotem zeby sie obraz pojawił.Próbowałem ustwaic tez bravia sync i to samo wieć już rozkładam ręce i prosze o jakąs pomoc na forum moze ktoś tez tak miał dodam tylko ze aktualizowałem tv z pendrive ale to nie to bo po aktualizacji przecierz chodziło.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
A próbowałeś pogrzebać ustawieniami wejścia w menu dekodera.
I czy przywróciłeś telewizor do ustawień fabrycznych ponieważ po każdej aktualizacji to jest obowiązkowe.Telewizor na nowo sobie przepisze urządzenia podłączone po HDMI.
 
Ostatnia edycja:

bartfine

Member
w menu dekodera jest tylko opcja sync ale ją mam wyłączoną tak jak pisałem wczesniej,a jezeli chodzi o ustawienia fabryczne po aktualizacji to nie bo o tym niewiedziałem ze tak trzeba tylko ze wtedy wszystkie moje ustawienia obrazu itd sie wyzeruja pewnie.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Zapisz sobie ustawienia obrazu itp. i przywróć ustawienia fabryczne jest możliwe że to naprawi Twój problem,ja zawsze na wszystkich telewizorach które miałem a było ich już sporo zawsze po aktualizacji bądź w problemach robiłem reset.
 

bartfine

Member
Problem rozwiązany,okazało sie ze rozwiązaniem było ustawienie w ustawieniach zaawansowanych-opcje wideo-zakres sygnału wideo HDMI-automat. Było utawione na pełny i to powodowało problem z obrazem.teraz jest ok. Tylko w jednym przypadku nie pojawia sie jeszcze obraz ale to juz nie przeszkadza a mianowicie jak włącze tv jako pierwszy i ustawie na hdmi a dopiero w drugiej kolejności tuner to wtedy jest tylko sam dzwiek bez obrazu ale wystarczy przełączyc na kafelki i z powrotem i obraz jest od razu.Ale jak włącze tuner i potem tv to jest ok.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Wniosek z tego taki że to musiałeś sam sobie przestawić w menu ta opcję na pełny ,gdyż po przywróceniu telewizora do ustawień fabrycznych zawsze w menu ta opcja przestawia się prawidłowo na automatyczne,a sama również na pewno Ci się nie przestawiła.Musisz rozważniej poruszać się po menu,gdyż później sam widzisz jakie telewizor sprawia Ci problemy.
 

bartfine

Member
Możliwe ale kazdy problem jest tez do rozwiązania musiałem to gdzies przeoczyć ,temat do zamkniencia dzieki za pomoc.Pozdrawiam.
 
Do góry