Telewizory OLED Ultra HD firmy Sony serii AG8 - linia 2019.

mariuszbe85

New member
Sony 55AG8 myślę, że najlepszy w swojej klasie (później półkę wyżej mamy AG9). Co zyskujemy kupując OLEDa pod nazwą AG8? Niezwykłą głębię czerni, doskonałe kąty widzenia, naturalnie odwzorowane barwy, szczegółowość dzięki, której odkryjemy swoje ulubione filmy na nowo. Odnośnie dźwięku znajdziemy tutaj Acoustic Surface Audio, dzięki czemu dźwięk wydobywa się bezpośrednio z ekranu, co robi naprawdę ogromne wrażenie. Oczywiście sterowanie głosowe oraz AndroidTV (prawie 5000 aplikacji do wyboru i zainstalowania). Więcej info tutaj: https://bit.ly/2XYJOEY
 

pit237

New member
Ja również jestem dużym fanem telewizorów marki SONY.

W połowie grudnia 2019r. w Media Expert była dobra promocja cenowa na SONY 65AG8 w cenie niecałe 7.800 zł.
Niestety sprzedawca w tym sklepie nie potrafił mi zademonstrować zalet i wad tego telewizora. W sklepie nie działała sieć WI-Fi, ponadto sygnał telewizji naziemnej był dosyć kiepskiej jakości. Można było tylko samemu potestować telewizor na ustawieniach sklepowych i to tylko materiał DEMO firmy SONY.

Podczas testu duże wrażenie na mnie zrobił dźwięk jaki wydobywał się z ekranu TV podczas testu DEMO z pieskiem. Gdy szczekający piesek przechodził z prawej strony do lewej, to dźwięk był słyszalny z tego miejsca, w którym aktualnie piesek się znajdował.
Jeśli chodzi o jakość obrazu, to podczas demo filmu kręconego podczas nocnego lotu samolotu nad jakąś amerykańską metropolią, to w dwóch miejscach było widać zacięcia obrazu. Sprzedawca w ME twierdził, że to kodek demo tak został nagrany.

Jednak przed zakupem tego telewizora postanowiłem go dokładnie sprawdzić w innym elektromarkecie. Następnego dnia poszedłem do Media Markt i tam akurat trafiłem na w miarę kumatego sprzedawcę, który zadomonstrował mi trzy telewizory stojące koło siebie.

Były to SONY 65AG8, Philips 65OLED804 oraz LG 65C9.

Najpierw wszystkie telewizory były ustawione w trybie sklepowym i wyświetlały swoje firmowe DEMO - tu wiadomo obraz był okey.
Później poprosiłem o włączenie w tych telewizorach sygnału z TV naziemnej. Przy kanałach HD jakość obrazu była już gorsza niż fabryczne DEMO zrobione w 4K.
I teraz uwaga:
przy włączeniu sygnału SD z DVB-T, akurat na wszystkich trzech w/w TV leciała na TVN prognoza pogody. Podczas wyświetlania mapy Polski umiejscowionej w środkowym kwadracie ekranu w kolorze żółtym, boki ekranu (prawy i lewy) powinny być białe.

I tak: Philips 65OLED804 wyświetlał te białe boki w kolorze białym,
LG 65C9 wyświetlał białe boki w kolorze przypominającym biały, jednak bardzo delikatnie szarawym,
natomiast SONY 65AG8 nie wyświetlał białych boków. To poprostu była jakaś poświata błękitu.

To mi dało do myślenia, czy warto wywalić tyle kasy na telewizor klasy premium (bo tak można nazwać OLED), czy może lepiej kupić LED za dużo niższą kwotę.

Tym bardziej, że tydzień później moi rodzice kupili sobie "budżetowy" SONY 65XG8096, na którym jakość wyświetlanego obrazu jest świetna. Matryca 60 Hz podczas oglądania piłki nożnej daje sobie radę.

Tak więc - przed kupnem drogiego telewizora warto jest sprawdzić jego możliwości (wady i zalety) na żywo w sklepie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Warto sprawdzić czy realizuje nasze oczekiwania.
Bo każdy ma inne.
Ale Philips wypada świetnie.
Na różnych pokazach w Europie - wygrywa.
 
Do góry