Telewizory OLED Ultra HD Firmy Sony serii AG9 - linia 2019.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled Philipsa w programie pilotażowym kosztuje dużo, dużo taniej.
I Sony raczej wkrótce obniży ceny na swoje oledy bo teraz na dwa razy drożej prawie od wszystkich.
A Ty sobie sam wypracowałeś upus , więc maż dużo taniej.
 

65AF8

New member
RODIK AR
Przy tej klasie i cenie za TV zadzwoń do M.K. z konkurencyjnego forum i za 500 PLN zrobi Ci kalibracje...Wybacz ale przy tej kwocie za tv "skomleć" o ustawienia wiedząć że każdy panel jest inny to żenada...
 

65AF8

New member
Trochę martwi brak postępów, przy okazji nowych generacji tv OLED. Ciekawe, czy LG ma coś w zanadrzu na 2020, czy wciąż bedą skupiali się na poprawie procesu produkcji tylko!?[

Bardzo liczę na Samsunga (nigdy nie miałem TV z tej firmy) z panelem OLED z kropką kwantową.
Bedę pierwszym z klientów bo LG z panelem OLED WRBG doszło do ściany.....:blagam:
 

Rodrik_AR

New member
RODIK AR
Przy tej klasie i cenie za TV zadzwoń do M.K. z konkurencyjnego forum i za 500 PLN zrobi Ci kalibracje...Wybacz ale przy tej kwocie za tv "skomleć" o ustawienia wiedząć że każdy panel jest inny to żenada...

65AF8, dzięki za radę.
Kupiłem swojego 65AG9 nie czekając na dołek cenowy i w Sony Center, a nie u importera z Niemiec bo taniej, tak że stać mnie na kalibrację u M.K.
Chciałem jednak wcześniej spróbować z gotowymi ustaleniami by się przekonać, w którym kierunku to idzie. Słyszałem z bardzo dobrego źródła, że akurat przy Sony z serii Master to M.K. ma nie wiele do roboty i trochę wyedukowany urzytkownik po wcześniejszej zmianie aktywnych ustawień na normalne i kilka innych drobnych zmian, o których można wyczytać w sieci, nie zauważy wyraźniej różnicy po kalibracji. Podsumowując: Stać mnie ale nie lubię płacić za to co niewiele wnosi.

Ps. Co do "skamlania" to myślałem (może naiwnie), że skoro jestem członkiem tego forum od 12 lat i obecnie nawet niebieskim to mogę liczyć na jakieś pomoc od jego właściciela. No ale ten właściciel mnie olał niestety :-(
Dzięki za zwrócenie uwagi jak to wygląda z boku :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie trzeba się prosić, wystarczy napisać.
DO tego modelu nie mamy kalibracji - więc nie potrzebne są dywagacje.
 

65AF8

New member
Zrób kalibrację u MK

65AF8, dzięki za radę.
Kupiłem swojego 65AG9 nie czekając na dołek cenowy i w Sony Center, a nie u importera z Niemiec bo taniej, tak że stać mnie na kalibrację u M.K.
Chciałem jednak wcześniej spróbować z gotowymi ustaleniami by się przekonać, w którym kierunku to idzie. Słyszałem z bardzo dobrego źródła, że akurat przy Sony z serii Master to M.K. ma nie wiele do roboty i trochę wyedukowany urzytkownik po wcześniejszej zmianie aktywnych ustawień na normalne i kilka innych drobnych zmian, o których można wyczytać w sieci, nie zauważy wyraźniej różnicy po kalibracji. Podsumowując: Stać mnie ale nie lubię płacić za to co niewiele wnosi.

Ps. Co do "skamlania" to myślałem (może naiwnie), że skoro jestem członkiem tego forum od 12 lat i obecnie nawet niebieskim to mogę liczyć na jakieś pomoc od jego właściciela. No ale ten właściciel mnie olał niestety :-(
Dzięki za zwrócenie uwagi jak to wygląda z boku :)

Bardzo Cię przepraszam jeżeli Cię uraziłem, ale uważam że jeżeli kogoś stać na TV za takie pieniążki to bezapelacyjnie stać go także na kalibracje obrazu u specjalistów.( to jest kilka butki Jacka).
Ponadto Sony w Twoim modelu (AG9) pierwszy raz w swojej historii "wpuściło" kalibratora do swojego wnętrza, daj MK pogrzebać w swoim TV a gwarantuję że obraz skalibrowany wysadzi Cię z fotela.
Pozdro Brachu i bez urazy.
jurek
 

65AF8

New member
Jeszcze jedno,

Po zakupie 65Af8 chciałem zostać przy mojej lubionej marce, ale niezrozumiałym dla mnie są oszczędności jakie Sony poczyniło w modelu AG9.
Mniejsza pamięć (2,5GB) wenętrzna wobec AF9 (4GB), procesor Mediatek taki sam co 2018.Poprawiony jedynie dźwięk w TV (TV jako głosnik centralny), obraz niezauważalnie.
Słabo, dlatego po przeczytaniu wszystkich testów w internecie i "zmęczeniu" tv LG 65C9 swoim materiałem wideo w MM, podjełem decyzję i kupiłem TV LG z uwagi na wysoką cenę 65GZ2000.
A "puszkę" z Androidem (SONY) kupię i umieszczę za TV LG.
Szacun
jurek
 
Ostatnia edycja:

Rodrik_AR

New member
Bardzo Cię przepraszam jeżeli Cię uraziłem, ale uważam że jeżeli kogoś stać na TV za takie pieniążki to bezapelacyjnie stać go także na kalibracje obrazu u specjalistów.( to jest kilka butki Jacka).
Ponadto Sony w Twoim modelu (AG9) pierwszy raz w swojej historii "wpuściło" kalibratora do swojego wnętrza, daj MK pogrzebać w swoim TV a gwarantuję że obraz skalibrowany wysadzi Cię z fotela.
Pozdro Brachu i bez urazy.
jurek

Ok. nie ma problemu nie żywię urazy :)
Nadal rozpatryuję kalibrację, ale tak jak napisałem wcześniej, podobno w AG9 niewiele jest do roboty w tym zakresie.
Co do dziwnych oszczędności Sony w nowym modelu to masz rację i też mnie to trochę irytuje. Zdecydowałem się jednak ponieważ Sony najlepiej radzi sobie ze "zwykłą" telewizją, której u mnie sporo się ogląda. Ma też świetny upłynniacz, a ja jestem na to czuły.
W stosunku do AF9, AG9 ma lepszego pilota i procesor jest inaczej podpięty przez co TV włącza się błyskawicznie, a Android działa jeszcze szybciej i bez zawieszeń (jak do tej pory) Ekran jako głośnik centralny w kinie domowym to rewelacja.
Pozdrawiam serdecznie
 

65AF8

New member
65C9 katastrofa

Sprzedałem skalibrowany 65AF8 i w to miejsce wstawiem 65C9.
Długo szukałem dobrych ustawień, ale dalej lipa.
Czekam na panów z konkurencyjnego forum aby skalibrowali obraz wg . Reżyserów.
Ta sztuczna inteligecja to katastrofa.
Naprawdę Telewizory to potrafi robić tylko Sony i Panasonic, bez względu na dostawcę matryc , zjadają resztę na śniadanie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zjadają....
I jak będą dalej zjadać to zamkną sprzedaż w Europie również ( Panasonic).
W USA już dwa lata nic nie sprzedają.
Na ślepych testach też przodują ale od drugiej strony.
 

65AF8

New member
Zjadają....
I jak będą dalej zjadać to zamkną sprzedaż w Europie również ( Panasonic).
W USA już dwa lata nic nie sprzedają.
Na ślepych testach też przodują ale od drugiej strony.


Technologia OLED napędza rynek.

Większość firm w branży TV coraz chętniej stawia na panele OLED, a rezultaty są bardzo korzystne. Japońskie korporacje, jak na przykład Panasonic i Sony zanotowały ogromny wzrost sprzedaży produktów tego typu od ostatniego roku.

Panasonic na początku 2018 roku miał zaledwie 4,8% udział w rynku, a po trzecim kwartale 2019 może szczycić się wynikiem na poziomie 13,8%.

W przypadku Sony mówimy tutaj o skoku z 11,9% do 23,7% w analogicznym okresie.
 
Do góry