Telewizory OLED Ultra HD Firmy Sony serii AG9 - linia 2019.

Rodrik_AR

New member
65 AG9 stoi już w salonie. Obraz super, android chodzi zaskakująco szybko, dźwięk pomimo ograniczenia liczby głośników vs AF9 jest znakomity. Nie zawiodłem się wybierając ten TV.
Może w przyszłości pomyślę o profesjonalnej kalibracji? Czy tym czasem może kotoś podrzucić jakieś ustawienia do tego TV? Przyznam, że trochę się gubię przy regulacji. Plazmę Pioneera bez 4k i HDR ustawiało się jednak inaczej. Np: nie mogę się jeszcze przyzwyczaić, że ten oled Sony ma zdecydowanie jaśniejszy obraz i odruchowo go przyciemniam, ale wtedy z kolei mam wrażenie, że tracę trochę na atrakcyjności wyświetlanego obrazu.
 
Ostatnia edycja:

Rodrik_AR

New member
Kupiłem w Sony Center, a tam nie ma opcji zakupu z kalibracją.
Kiki, pisałem do Ciebie na PW o ofertę na ten TV i dałeś mi cenę 15 500 z pakietem. Dopiero jak tu na forum napisałem, że wybrałem ten model i go zamówiłem, Ty w odpowiedzi na posta napisałeś o cenie 14 500 z pakietem.
Mój TV był już w drodze i nie można było nic zmienić. Zapłaciłem podobne pieniądze z tym, że zamiast kalibracji dostałem bardzo promocyjnie 5-cio letnią gwarancję producenta (nie ubezpieczenie) w rozszerzonej wersji o przypadkowe uszkodzenia mechaniczne.
 

Rodrik_AR

New member
Kiki, pamiętasz o mnie w sprawie tych ustawień do Sony AG9?
A może ktoś inny może pomóc?
Nie chcę na razie zamawiać profesjonalnej kalibracji ponieważ obraz "z pudełka" mi się podoba. Chcę zobaczyć czy ustawienia kalibracyjne od innego AG9 coś pozytywnego wnoszą? Wiem oczywiście, że aby była to prawdziwa kalibracja powinna być wykonana na konkretnym egzemplarzu i najlepiej po 200h pracy TV.
 

Rodrik_AR

New member
Witam Wszystkich zainteresowanych oledami, a w szczególności tymi od Sony
Minął ponad miesiąc od zakupu oleda Sony 65AG9 i czas podzielić się pierwszymi wrażeniami.
Do zakupu nowego TV przymierzałem się od dwóch lat. Czytałem wiele opinii i testów oraz oglądałem na żywo w sklepach. Użytkowałem Pioneera Kuro 508XD więc poprzeczka była wysoko.
W moim przypadku wybór padł na oleda Sony, a zadecydowałem się na niego bo:
- Gwarancja 5 Lat. Tylko od Sony można dostać prawdziwą 5-cio letnią gwarancję producenta. Ja dokupiłem tą w wersji rozszerzonej o uszkodzenia mechaniczne.
Jak większość obecnych i nowych użytkowników oleda obawiam się wypaleń (choć wybierałem TV świadomie, po analizie tego co i jak oglądam) Te 5 lat gwarancji to dla mnie bardzo ważne zabezpieczenie.
- Świetne wyświetlanie obrazu w ruchu. (chyba najlepiej na rynku)
- TV od Sony znakomicie (chyba też najlepiej na rynku) radzi sobie ze słabszym sygnałem, czyli ze standardową TV. Mam NC+ i szczególnie żona ogląda sporo „babskich” kanałów różnej jakości.
- Bardzo dobry dźwięk z głośników, a w zasadzie wprost z ekranu. Bardzo zależało mi na dobrym dźwięku z TV. Mam kino domowe oparte na ampli Onkyo i głośnikach Jamo ale na codzień przy normalnym. oglądaniu TV (nie filmy) nie chcą za każdym razem używać kina domowego (dodatkowe 500W)
- Możliwość wykorzystania głośników TV jak centralny w kinie domowym. Efekt przeszedł moje wyobrażenie, a dialogi naprawdę płyną wprost z ekranu.
Dodatkowo wygląda na to, że w przypadku obecnego modelu AG9 poradzono sobie sprzętowo z obsługą androida. Już przy AF9 było nieźle, ale obecny wręcz śmiga.
TV uruchamia się natychmiast, ani razu mi się jeszcze nie zaciął, a poruszanie się po nim odbywa się bez najmniejszych opóźnień. Oby przy kolejnych aktualizacjach było podobnie.
Na minus można oczywiście zapisać wysoką cenę, choć w lipcu naprawdę sprzedawcy są skłonni do głębszych negocjacji bo nic się nie dzieje. Dodatkowo była promocja cashback 1000 zł No ale i tak Sony to drogi telewizor.
W ramach negocjacji gwarancję 5-cio letnią w wersji rozszerzonej sprzedano mi bardzo preferencyjnie. W sumie wyszła mi cena prawie taka jak bym zapłacił na wiosnę za schodzący model, a nawet jeśli będzie trochę drożej to jeszcze przez kilka miesięcy mogę cieszyć się najnowszym modelem :) Poza tym jak znam siebie to na wiosnę 2020 kusiłby mnie model 2020 i tak można w nieskończoność :)
Rozpatruję profesjonalną kalibrację za jakiś czas, choć nie jestem do końca zdecydowany bo obecny obraz mi się podoba. Na początek Kiki ma mi podrzucić ustawienia kalibracyjne.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Test telewizora Ultra HD OLED firmy Sony 55AG/A9G . Recenzent : Phil Hinton . Test z 30 sierpnia 2019 r . :|

https://www.avforums.com/review/sony-ag9-a9g-bravia-kd-55ag9-olev-tv-review.16485

Konkluzja . Dobra dokładność po wyjęciu z pudełka . Znakomity ruch i skalowanie . Brak HDMI 2.1 . Drogi .
Ogólnie rzecz biorąc , jakość obrazu jest znakomita , z doskonałym kolorem, ruchem i zakresem dynamicznym .
Telewizor testowany otrzymał wyróżnienie : Highly Recommended Award . :|
Moim zdaniem obok telewizorów OLED firmy Panasonic GZ2000 i firmy LG C9 , seria AG9 firmy Sony najlepsza na rynku .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Rodrik_AR

New member
Czyli jesteś zadowolony z tv ag9 :)

Tak, na tę chwilę jestem bardzo zadowolony z AG9 :)

Co do konkluzji accu, że AG9, GZ2000 i C9 to najlepsze TV na rynku to pewnie tak jest ale nie we wszystkim dla każdego.
Z tych trzech tylko GZ2000 nie widziałem na żywo, ale recenzje ma bardzo dobre. LGC9 widziałem i porównywałem własny materiał z NC+ do AG9 i AG9 wypadł mim zdaniem lepiej. Panasonica GZ2000 nie rozpatrywałem bo jest jeszcze droższy od Sony, a jego poprzednie modele też słabiej rodziły sobie ze słabszym sygnałem. LGC9 świeci najjaśniej z obecnych oledów, ale czytałem recenzję w której napisano, że panel jest przy tym mocno wyżyłowany i nie wiadomo do końca jak to się odbije na trwałości wyświetlacza. Ja mam ciemne pomieszczenie i nie jest mi potrzebny panel świecący tak jasno jak LCD. Już przeskok z Pioneera na Sony AG9 to dla mnie ogromny skok jeżeli chodzi o jasność świecenia. Niewątpliwie z tych trzech to LGC9 ma najlepszy stosunek jakości do ceny.

Podpisuję się pod tym, że nie ma obecnie idealnego telewizora. Każdy musi wybrać pod swoje potrzeby i możliwości.
Kiedyś przynajmniej jeżeli chodzi o jakość było prościej, bo wiadomo było bezdyskusyjnie, że Pioneer Kuro jest najlepszy :)
 
Ostatnia edycja:

darkhopePL

New member
Sony AG9

Witam wszystkich, ja również z czystym sumieniem mogę polecić model AG9, obraz REWELACJA. Mam tylko pytanie związane z aktualizacją systemu w tym TV (wprowadzenie Apple TV itd.) czy wiadomo cokolwiek na ten temat? Kiedy można się spodziewać tej aktualizacji?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Test telewizora Ultra HD OLED firmy Sony serii AG9 z dnia 24 września 2019 r . :neutral:

https://www.pocket-lint.com/tv/reviews/sony/149395-sony-ag9-review-oled-tv-4k

Wydaje się , że testowany telewizor był o wielkości przekątnej ekranu 55 cali .
Na razie , moim zdaniem jest nadal zbyt drogi , gdy na przykład Philips 55OLED854 kosztuje 6999 zł . :|
Ale gdy cena zejdzie do "przyzwoitego" poziomu , to mój typ nr 1 .





Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry