Telewizory Ultra HD LCD firmy Sony serii XG9505-niektóre ich właściwości

kola01

Well-known member
Bez reklam
Delikatnie sie nie da ,boje sie ze narusze strukture ekranu grzebiąc za mocno.
Zgłosiłem do serwisu, technik będzie sie ze mna kontaktował.
Powiedzcie tylko czy taki TV powinno w razie co dawac sie na serwis czyt. wysyłka itp. troche boję sie o potencjalne uszkodzenia.Jak to wygląda i o czym należy pamietac?

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka

Coś nowego w temacie?
 

Placek

Member
Coś nowego w temacie?


- Poniedziałek - Temat zgłoszony na infolinie.
- Przekierowanie do serwisu Sony
- W tym lokalnym Warszawskim PRAM nikt nie odpowiada przez 2 dni - nikt nie podnosi słuchawki
- Zgodnie z sugestią infolinii SONY dzwonię do MiK Radom (Serwis ogólnopolski)
- Usterka mało Pana interesuje - bardziej to czy TV jest na gwarancji (ciekawe czemu :)
- obiecuje że do końca tyg odezwie się technik celem ustalenia dalszych działań
- w międzyczasie dosyłam zdjęcia do zgłoszenia

do dziś (pt.wieczór) nikt się nie odzywa

SONY - CS, obsługa, dbanie o klienta - DNO

W pn.dzwonię na infolinię i eskaluję wyżej - w d... to mam jak się dowiem ,ale jak będzie trzeba to napiszę i do Japonii - nic tak nie wkurza jak olewcze podejście
 

Placek

Member
Wracam do tematu.

Sprawa wyjaśniona.

Podtrzymuję irytację nt. działania infolinii/komunikacji/opieki nad klientem. Obiecują terminy, a potem zasłaniają się Covidem. Infolinia SONY nie wie co robi Serwis, ma też inny system zgłoszeń.
Żeby popchnąć sprawę musiałem gadać z CS w USA i oni obiecali popchnąć sprawę mimo że to nie ich region.

W kwestii samego sprzętu:
Wada okazała się być fabryczną, uwidocznioną dopiero w określonych warunkach oświetleniowych, nie ma mowy o żadnej "nie zdjętej folii"
Serwis Radomski komunikacyjnie słabo zaś sama wymiana ok.
TV wymieniony na nowy.
 

Placek

Member
Ale to chyba mimo wszystko extra informacja !

Cytując klasyka - .... no fajnie ale smród pozostał

Jak by to ująć - w pewnym wieku i przy pewnych pieniądzach oczekujesz spokoju i zaangażowania z drugiej strony - tu trzeba było się naszarpać, wydzwaniać całymi dniami, potem się przypominac .... mnie już to nie bawi
 

mner

New member
Nie chciałem zakładać nowego wątku a być może mój problemik jest właściwością tego modelu. Sprawa dotyczy wejść do tv. W moim przypadku pod hdmi 1 podłączony jest dekoder Evobox pvr oraz pod hdmi 3 amplituner od kina domowego. Sterowanie dekoderem realizuje za pomocą pilota tv i wszędzie gdzie o tym było ustawiałem urządzenie ba wejściu nazywanym "hdmi 1 evobox pvr". I niby wszystko ok, ale po wciśnięciu przycisku wyboru wejść na pilocie (ekran/kwadracik że strzałką) pojawia się lista:
Hdmi 1 dekoder
Hdmi 1 evobox pvr
Hdmi 3 eARC/ARC
Hdmi 4
Czyli mam na liście 2 wejścia hdmi 1 (na obydwu działa dekoder), nie mam hdmi 2 (niby nic tam nie podłączyłem, ale pod hdmi 4 też nie a jest) i hdmi 3 tam podłączony jest amplituner.
Możliwe że w trakcie konfigurowania coś za dużo dodałem, chciałbym to uporządkować i pytanie jak to zrobić?? A może tak na być?
 

norekm

New member
Nie chciałem zakładać nowego wątku a być może mój problemik jest właściwością tego modelu. Sprawa dotyczy wejść do tv. W moim przypadku pod hdmi 1 podłączony jest dekoder Evobox pvr oraz pod hdmi 3 amplituner od kina domowego. Sterowanie dekoderem realizuje za pomocą pilota tv i wszędzie gdzie o tym było ustawiałem urządzenie ba wejściu nazywanym "hdmi 1 evobox pvr". I niby wszystko ok, ale po wciśnięciu przycisku wyboru wejść na pilocie (ekran/kwadracik że strzałką) pojawia się lista:
Hdmi 1 dekoder
Hdmi 1 evobox pvr
Hdmi 3 eARC/ARC
Hdmi 4
Czyli mam na liście 2 wejścia hdmi 1 (na obydwu działa dekoder), nie mam hdmi 2 (niby nic tam nie podłączyłem, ale pod hdmi 4 też nie a jest) i hdmi 3 tam podłączony jest amplituner.
Możliwe że w trakcie konfigurowania coś za dużo dodałem, chciałbym to uporządkować i pytanie jak to zrobić?? A może tak na być?
Przy wyborze żródła masz tam edytuj i możesz sam wybrać co ma być wyświetlane,a co ukryte.
 
Do góry