Pobór prądu po wyłączeniu

Kaizen_pl

New member
Naszło mnie podłączyć miernik zużycia prądu do Sony KD-55XF8596. I natrafiłem na problem. Po wyłączeniu TV jeszcze przez kilka minut pobiera 21-22W i w końcu miernik pokazuje 0W. Chyba, że mam podpięty dysk na USB. Wtedy nie przechodzi do trybu 0W.

Przeszukałem internet wszerz i wzdłuż. Problem sporadycznie się pojawiał. I raczej chodziło o sytuację, gdzie TV przez kilka minut po wyłączeniu pobierał prąd albo aktualizował soft.

Nawet w akcie desperacji dokonałem niemożliwego - przeczytałem instrukcję. W instrukcji stoi, że "Pobór mocy 0,5W (25W w trybie aktualizacji oprogramowania lub elektronicznego przewodnika po programach)." I dwie gwiazdki. Pierwsza wyjaśnia, że nie od razu - więc to jest wyjaśnienie tych kilku minut. Druga gwiazdka to że pobór wzrośnie gdy TV jest połączony z siecią. Ani słowa o podłączonym dysku.

Serwis Sony odpowiedział mi:
"Nawiązując do zgłoszenia, informuję iż niskie zużycie prądu, które gwarantuje producent, jest po uprzednim odłączeniu wszystkich urządzeń (dekoder, Blue - Ray, dysk HDD etc.) oraz rozłączeniu połączeń Bluetooth, internetowego. "

Czyli ich zdaniem mam rozpinać wszystkie kabelki i wyłączać WiFi i BT? A może jeszcze TV zapakować do pudełka?

22W * 24h * 365 = 193kWh
To ponad 100zł rocznej opłaty za NIE UŻYWANIE TV. No i kwestie ekologiczne.

A jak pobór prądu po wyłączeniu z podpiętym dyskiem wygląda u was?
 

mr_roba

Member
Naszło mnie podłączyć miernik zużycia prądu do Sony KD-55XF8596. I natrafiłem na problem. Po wyłączeniu TV jeszcze przez kilka minut pobiera 21-22W i w końcu miernik pokazuje 0W. Chyba, że mam podpięty dysk na USB. Wtedy nie przechodzi do trybu 0W.



Przeszukałem internet wszerz i wzdłuż. Problem sporadycznie się pojawiał. I raczej chodziło o sytuację, gdzie TV przez kilka minut po wyłączeniu pobierał prąd albo aktualizował soft.



Nawet w akcie desperacji dokonałem niemożliwego - przeczytałem instrukcję. W instrukcji stoi, że "Pobór mocy 0,5W (25W w trybie aktualizacji oprogramowania lub elektronicznego przewodnika po programach)." I dwie gwiazdki. Pierwsza wyjaśnia, że nie od razu - więc to jest wyjaśnienie tych kilku minut. Druga gwiazdka to że pobór wzrośnie gdy TV jest połączony z siecią. Ani słowa o podłączonym dysku.



Serwis Sony odpowiedział mi:

"Nawiązując do zgłoszenia, informuję iż niskie zużycie prądu, które gwarantuje producent, jest po uprzednim odłączeniu wszystkich urządzeń (dekoder, Blue - Ray, dysk HDD etc.) oraz rozłączeniu połączeń Bluetooth, internetowego. "



Czyli ich zdaniem mam rozpinać wszystkie kabelki i wyłączać WiFi i BT? A może jeszcze TV zapakować do pudełka?



22W * 24h * 365 = 193kWh

To ponad 100zł rocznej opłaty za NIE UŻYWANIE TV. No i kwestie ekologiczne.



A jak pobór prądu po wyłączeniu z podpiętym dyskiem wygląda u was?



Moim zdaniem nie pozostało nic innego jak pogodzić się z tym. Jeśli te 80 zł rocznie (zakładam, że wbrew Twojej kalkulacji TV nie będzie całą dobę w trybie czuwania - a czas poświęcony na oglądanie nie uważam za zmarnowany) Tobie przeszkadza to zawsze po skończeniu oglądania możesz wyciągać wtyczkę z gniazdka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Kaizen_pl

New member
Moim zdaniem nie pozostało nic innego jak pogodzić się z tym.

Nie wybrałbym tego TV, gdybym wiedział, że jest tak prądożerny. I chyba Sony ma już opracowaną odpowiedź na zarzut niezgodności towaru z umową, bo w instrukcji nie ma słowa o prądożerności dysku, bo drążąc temat dostałem wyjaśnienie od serwisu:

"Nawiązując do korespondencji, pragnę Pana poinformować, iż w dostępnym przewodniku, czyli instrukcji obsługi wspomniane jest, że:

Podany pobór mocy w trybie czuwania jest osiągany po zakończeniu wykonywania przez odbiornik TV
wymaganych procesów wewnętrznych.

W momencie, gdy dysk jest podłączony do telewizora, proces dostarczania zasilania jest cały czas aktywny, a co za tym idzie, pobór mocy ma prawo być wyższy.

"
 

mr_roba

Member
Nie wybrałbym tego TV, gdybym wiedział, że jest tak prądożerny. I chyba Sony ma już opracowaną odpowiedź na zarzut niezgodności towaru z umową, bo w instrukcji nie ma słowa o prądożerności dysku, bo drążąc temat dostałem wyjaśnienie od serwisu:

"Nawiązując do korespondencji, pragnę Pana poinformować, iż w dostępnym przewodniku, czyli instrukcji obsługi wspomniane jest, że:

Podany pobór mocy w trybie czuwania jest osiągany po zakończeniu wykonywania przez odbiornik TV
wymaganych procesów wewnętrznych.

W momencie, gdy dysk jest podłączony do telewizora, proces dostarczania zasilania jest cały czas aktywny, a co za tym idzie, pobór mocy ma prawo być wyższy.

"



Nie chce się wymądrzać ale trochę to głupio brzmi. Wydałeś około 4 tys. na telewizor i narzekasz, że musisz płacić 6 zł za pobór prądu w stanie czuwania.
Ponad to jest to powszechnie wiadomy fakt, że urządzenia w tym trybie prąd pobierają.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Alf2

New member
Mnie również podświadomie wkurza, gdy urządzenia "nie używane" pobierają więcej prądu, niż nam się wydaje, bo jako gadżeciaż mam ich sporo i rachunki są większe za prąd, niżbym oczekiwał.

Pamiętam, że ktoś wyliczał, iż dekoder n-ki (tzw. turbacz) pobierał miesięcznie okolo 10 zł, niezależnie od tego czy był uśpiony, czy też nie, bo dysk cały czas pracował.
Próbowałem wyłączać listwę, ale z kolei uruchamiał się kilka minut (sprawdzając aktualizacje, etc) więc sensu to większego nie miało.

Ja ostatnio wymieniłem plazmę na OLEDA, liczę że miesięczne rachunki mi spadną o 10-15 zł:idea:

A wracając do tematu, to podobno TV na androidzie lubiły sobie zostawić "w tle" jakieś idące procesy, które w sytuacjach ekstremalnych doprowadzały nawet do włączania tv w nocy.

Przymierzałem się mocno do kupna Sonego, ale w końcu zdecydowałem się na inną markę i inny system.
 

zwierzak11

New member
W TRYBIE 0W przy podłączonym dysku i wyłączonym TV też pobiera 22 watt w sposób ciągły?
Możesz użyć gniazdo na pilota odcinające zasilanie . Ja w ten sposób jak nie używam odcinam dekoder UPC z internetem, TV, amplituner, egreat, dyski, subwoofer. Wszystkie te urządzenia w standby-u u mnie zużywają 40 WATT
 

ewaldus

New member
Przed pójściem spać, jeden pstryk
4d93d3e2e4334dd471c13b247f122bbb.jpg
 

Kaizen_pl

New member
Możesz użyć gniazdo na pilota odcinające zasilanie

Chciałem użyć listwy z gniazdem master do osprzętu, ale przy 22W to chyba nie znajdę takiej, co uzna, że master jest nieobciążony i wyłączy osprzęt.
Do tego wyłącznik jest niewygodny. Oglądać mogę sobie większość z NASa - dysk chciałem podłączyć do nagrywania. A to się mija z celem, jak będę odłączał zasilanie TV.

Wydałeś około 4 tys. na telewizor i narzekasz, że musisz płacić 6 zł za pobór prądu w stanie czuwania.
Ponad to jest to powszechnie wiadomy fakt, że urządzenia w tym trybie prąd pobierają.

Producent twierdzi co innego. Nie kupuję sprzętu, który uśpiony pobiera grube waty. Z zasady. Tak wyleciał u mnie na półkę skaner Agfy, który włączony ciągnął tylko kilka watów więcej, niż uśpiony (uśpiony 22W).
 

mr_roba

Member
Producent twierdzi co innego. Nie kupuję sprzętu, który uśpiony pobiera grube waty. Z zasady. Tak wyleciał u mnie na półkę skaner Agfy, który włączony ciągnął tylko kilka watów więcej, niż uśpiony (uśpiony 22W).

Ok, skoro takie masz zasady.
Tylko pytanie czy wymiana zakupionego wcześniej sprzętu czy dokupowanie akcesoriów nie skonsumuje planowanych oszczędności.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Kaizen_pl

New member
No i niby to ficzer, a nie błąd. A w nowym sofcie (przedwczorajszym 8.0 - TV mi nie znajdował w automatycznym update, poszło przez pendrive) to naprawili. Usypia się z podpiętym dyskiem.
 

Kaizen_pl

New member
Jednak problem rozwiązany połowicznie. Niby się usypia, ale po pewnym kilku czy kilkunastu minutach budzi się, coś pomruga diodą dysku, i ponownie się usypia.
 
Do góry