KD- XF9005 - clouding, ku przestrodze.

betek

Member
witam, mam wyblakłe kolory w kanałach HD na moim tv sony 55xf9005, co ustawić żeby było lepiej?

Lub czy ktoś może się podzielić swoimi ustawieniami obrazu?
 

SharpFTW

New member
Rozmawiałem z biegłym sądowym - zajmującym się takimi tematami przy sądzie w miejscu zamieszkania. Biegły powiedział mi że w takim przypadku, nie jest w stanie orzec wady, ponieważ taka opinia musi mieć podstawy naukowe, a nie ma prawnie i naukowo ustalonych ram dla tego zjawiska w ujęciu dopuszczalności jego występowania. Naprawa takiego telewizora, to tylko i wyłącznie dobra wola producenta, zaś producenci uparcie twierdzą że nierównie podświetlona matryca, to wyłącznie cecha tej technologi.
Właśnie to przeczytałem i jestem w szoku, że biegły sądowy to powiedział.

Gdyby tak działały sądy cywilne, to 99.9% spraw konsumenckich nie dałoby się udowodnić. Nauka nie zajmuje się ustalaniem każdego możliwego przypadku problemów w produkcji masowej, ale są normy Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej oraz ogólne podstawy poszczególnych działów nauki. W krajach anglosaskich jest mnóstwo opracowań problemów z LCD. Zbiorowo określana się to jako jednolitość obrazu. Można to naukowo opracować i nie trzeba być w tym celu laureatem Nagrody Nobla! Wystarczy wziąć za podstawą obraz cyfrowy w danym kolorze (dla efektu "clouding" będzie to kolor czarny), a następnie wyświetlić go na danym telewizorze, profesjonalnie sfotografować i porównać odchyły od normy. Będzie to naukowe, ponieważ obrazy cyfrowe są policzalne matematycznie.

Ponadto, polski kodeks cywilny stwierdza, że "istotność wady należy analizować z uwzględnieniem jej znaczenia dla przeznaczenia (np. samochód nie jeździ) i celu (np. niezgodna z zamówieniem sukienka ślubna dostarczona tuż przed ceremonią), z myślą o których konsument nabył towar. Charakter istotności bada się w zależności od ustalonego stanu faktycznego."

I właśnie do tego potrzebni są biegli sądowi. Nie muszą oni przedstawiać traktatów naukowych. Chodzi o udowodnienie w logicznym wywodzie, że dana wada istotnie kłóci się z przeznaczeniem rzeczy. W tym przypadku telewizor ma clouding, więc nieprawidłowo wyświetla obraz. Jest to istotna wada rzeczy, którą można wykazać na zasadzie porównania materiału referencyjnego (czarny obraz) z obrazem zakłóconym przez clouding.
 
Ostatnia edycja:

gordonn

Member
Nie chce zakładać nowego wątka i podepnę go tutaj.
Mój 55' XF9005 potrafi jednego dnia zresetować się kilka razy dziennie do logo android. Dzieje się to różnie. Po włączeniu odbiornika, po zmianie źródła odtwarzania. Jest to strasznie irytujące jak na sprzęt w tej cenie. Czasami też wyłącza się samoczynnie w trakcie oglądania.
Soft zaktualizowany 2 tygodnie temu ale jest to samo.
Do telewizora mam podpięty NVidia Shield TV i w związku z tym nie używam wcale androida w telewizorze bo to muł.
Ponadto mam moduł dostępu Ci Conax i używam wbudowanego tunera satelitarnego.
Telewizji naziemnej nie podlaczam bo nie używam.
Ktoś może miał taki problem i reklamował telewizor na gwarancji?
Czy jest jakaś szansa że serwis to uzna lub naprawi?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

bumtarara

Member
jeśli jest to wada oprogramowania to sony ma to w "D", ja swój kd50x80j oddałem do serwisu jeszcze nie wrócił, też pojawia się problem z samoczynnym restartem tv bez powodu.....zgłaszałem złą jakość obrazu też o błędach softu bo nie dość że tv pokazywał zaniżone wartości ram i pojemności dysku, występowały problemy z instalacją niektórych aplikacji "za mało miejsca na dysku zewnętrznym", no i problem z tym samoczynnym resetem, przeczytałem warunki gwarancji tam pisze że udzielają gwarancji na elektronikę i ekran oprogramowanie ich nie interesuje, to trochę dziwne nie wiem jak jest w innych markach telewizorów, to tak jak w samochodzie kupujesz auto w salonie po czasie silnik źle pracuje pada sterowanie silnika dokładnie oprogramowanie i co w tedy
 
Do góry