Sony KD-70XF8305 vs KD-65XF9005

dudas

New member
Hej.

Zawęziłem swoje poszukiwania do tych dwóch TV. Wacham sie***bardzo. Lubie duże matryce (wcześniej miałem projektor), ale boje się***że 70 jednak przytłoczy mnie swoim rozmiarem (salon 20m2, odległość od TV 2,5m).

Jak duża przepaść jakościowa jest pomiędzy tymi modelami? Słyszałem że XF9005 będzie miał dużo lepszy HDR. Kolory są też zdecydowanie lepsze. Pytanie czy jest to duża przepaść? Czy może jednak warto siedzieć w ekranie 70 cali, kosztem gorszej jakości?

Głównym źródłem obrazu do TV, będzie Xbox One X i gry w 4K z HDR.
 

dudas

New member
65xf9005. Zaproponowano mi też wersje z ekpozycji w jednym z Sony Center za 2500 mniej, ale przypuszczam że napierdziela tam od momentu pojawienia na półkach (marca), handlowiec twierdził że około pół roku. Centrum pracuje 7 dni po 12 godz wiec ma prawie 3000 godzin przebiegu. Nie wiem czy taka gra jest warta świeczki. Na inne TV już nie chciano mi dać tak dużych rabatów.

BTW. Oglądałem te TV obok siebie. Jest przepaść jakościowa. Xf8305 ma obraz taki jakby wyświetał przez popiół, albo prześcieradło w porównaniu do xf9005. Kolory nie te, jasność nie ta. Patrzysz na xf9005 obok oleda i obraz jest bardzo podobny. Wiadomo że oled lepsza czerń i generalnie ostrość, ale xf9005 daje rade. Polecam!
 
Ostatnia edycja:

dudas

New member
Kupiłem już w innym sklepie. Czekam aż przyjedzie.

Wie ktoś może, czy warto brać takie tv po pół rocznym ekspo? (wisiał na ścianie).
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Dudas jak przyjdzie ci daj znać bo zamawiam 75 wersje 12 tys powiedz mi jak kolory płynność i wszystko po kolei. Gdzie zamówiles jaka cena i kiedy przyjdzie?
 

dudas

New member
Dudas jak przyjdzie ci daj znać bo zamawiam 75 wersje 12 tys powiedz mi jak kolory płynność i wszystko po kolei. Gdzie zamówiles jaka cena i kiedy przyjdzie?


Zakupiłem go w Media Expercie za 6699. Dobrze dogadałem się z handlowcem. Byłem kilka razy w sklepach. To dla mnie jednak spory wydatek i nie chce dać się wbić w jakiś zły temat (początkowo chciałem zakupić 75 calowe LG, potem dowiedziałem się co to RGBW i dostałem producenckiego, mentalnego liścia na przebudzenie, by dobrze zbadać temat TV). Zajęło mi to tydzień krążenia po sklepach. Byłem w Media Marktach, tam dopadli mnie promotorzy (Philipsa i Samsung i każdy po swojemu zrył mi głowę, że ich TV najlepsze). Chciałem jednak dużą matrycę i dobrą jakość. Padło na 70xf83005. Mam jednak znajomego, który jest testerem w jednym z portali testujących TV i doradził mi by brać 65xf9005. Że jest mniejszy, ale dopłacę 200-300 zł i padnę na kolana (ma bardzo zaj.... HDR, a to dla kluczowy parametr - gram na Xbox One X). Oczywiście postanowiłem to sprawdzić w kilku sklepach, w różnych warunkach oświetlania i w różnych trybach wyświetlania i padłem na kolana :p XF9005 to faktycznie BDB TV w tym pułapie cenowym.

Widziałem Twoje 75xf9005 w akcji, będąc w SC i kopara opada (coś***dla mnie :D), ale nie ta kasa i nie ta wielkość salonu. Te TV mają super odwzorowanie barw nawet w fabrycznych ustawieniach. Poczytaj testy. Chętnie pobawiłbym się w kalibracje, ale mam ważniejsze wydatki. To też stanowiło bardzo ważny czynnik.

BTW. Testowałem Andka na Philipsie PUS i ten system mnie przeraził. Chciałem webOSa.
Zbadałem Andka na Sony i zakochałem się w Androlcu. Póki co wiele tam nie ma, ale uważam że to najbardziej rozwojowa platforma.
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Czyli mówisz ze sony xf9005 na żywo kozak 65 wersja robi robote a 75 to już kosmos? Ja musze sprawdzić na żywo ten tv a jak kolory i przedewszystkim czerń w tym tv w nocy i jego podświetlenie direct Led?
Ja typowo do grania na ps4 xbox x filmy uhd i sport piłka nożna
 

dudas

New member
Te maszyny mają Local Dimming, ale mają dość mało stref. Jednak lepsze to niż podświetlenie w 8305. Widziałem jak to świeci w ciemnościach pod Xboxem. Miałem okazje przetestować w ciemnościach, w trybie gra, czerń jest trochę szarawa, a w filmie, czarne pasy są widocznie podświetlone na całej długości. Strasznie mnie to irytuje. Tego właśnie nie lubię w telewizorach. Nie mam jeszcze kaski na OLEDa, ale xf9005 nawet przy swojej małej ilości stref, bardziej mnie urzekł.

Przy tej ilości stref, to co pewnie zauważysz, to poświata. Powiedzmy że wyświetlisz coś jasnego na czarnym tle, to wkoło jasnego punktu będziesz miał lekką poświatę. Dla mnie jednak to lepsze niż szarość na całym xf8305.
 
Ostatnia edycja:

cruzier

New member
Te maszyny mają Local Dimming, ale mają dość mało stref. Jednak lepsze to niż podświetlenie w 8305. Widziałem jak to świeci w ciemnościach pod Xboxem. Miałem okazje przetestować w ciemnościach, w trybie gra, czerń jest trochę szarawa, a w filmie, czarne pasy są widocznie podświetlone na całej długości. Strasznie mnie to irytuje.

O tej czerni i pasach piszesz w odniesieniu do modelu 8305 czy 9005 ?
 

dudas

New member
No i się doigrałem. Tak chwaliłem, tak testowałem, w tylu sklepach byłem...

I JEST KLAPA! Dzisiaj otworzyłem, rozpakowałem.

Nigdy nie widziałem czegoś takiego...
xf9005.jpg


Android strasznie muli. Odtwarzając klip 4k na YT mamy lekkie przycinki, a menu podręczne z ustawieniami obrazu ledwo działa.

Poza tym kolory BDB i czerń też BDB, ale na obrazach statycznych, ładowaniu Androlca, odpalaniu czegoś na YT, lub czasami nawet na przełączeniu źródła na "brak sygnału" daje o to takie efekty.

Obawiam się że zostanę wysłany z tym na drzewo jak to w przypadku cloudingu bywa.
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Dudas nie chce ciebie bardziej wkurzać ale powiem ci ze twoim to jest dramat trasznie masz dużo duszkow masakra. Ja będę brał od kikiego poproszę go żeby mi sprawdził elegancko tv bo nie ma miejsca na takie rzeczy przy 12 tys
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Dudas powiem ci szczerze ze jak widzę filmiki z tym tv to akurat te na tych filmikach tak nie miały jak twój.
 
Do góry