Sony KD XF9005 HDR z PC na filmach

kosmita

New member
Witam jak skonfigurować TV i PC z windows 10, i kartą grafiki NVidia GT 1030 aby poprawnie był wyświetlany obraz z HDR-em.
W tv komputer mam podpięty przez kabel HDMI High Speed, 2 gniazdo i włączona funkcja Format Sygnału HDMI "Ulepszony format"
opcje zaawansowane > opcje wideo
-Tryb HDR AUTO
-Zakres sygnału wideo HDMI AUTO
-Przestrzeń kolorów AUTO

W komputerze ustawiona rozdzielczość 3840 × 2160 60hz

Ustawienia nvidia:
-głębia kolorów 32bit,
-wyjścia głębi kolorów 10bit lub 12 bit, (bez znaczenia)
-format koloru wyjściowego 4.2.2,
-wyjściowy zakres tonalny Ograniczony

Ustawienia Ekranu:
HDR wł.

Po takim ustawieniu mam kolory wyblakłe i bez kontrastu nie działa też HDR, mimo że tv sygnalizuje że dostaje sygnał HDR.
Po wyłączeniu HDR w ustawieniach ekranu na pc, kolory są normalne ale bez HDR
 

kosmita

New member
No nie robiłem, ale jestem zadowolony z obrazu wyblakłe kolory mam tylko i wyłącznie na pc po włączeniu HDR-a.
Horizon od UPC,i odtwarzacz blu ray tam kolory są ok.

Jaki koszt takiej kalibracji jeśli była by potrzebna?
 

kosmita

New member
No ale ja chce Atmosa przez amplituner :)
Z ciekawości zainstalowałem powerdvd wcześniej kodi pod win10, i tu jest ok ale GPU używane w 100% i klatkuje GT 1030 niby wspiera HEVC 4k i HDR ale chyba nie do końca ma.

Posiadam jeszcze stacjonarny komputer z i7 i GTX 1080Ti w SLI i tu jest wszystko ok pod PowerDVD, kodi dalej wszystko wyblakłe.

Może ktoś ma HTPC gdzie mu wszystko idealnie chodzi w 4k,HDR, Atmos???
Jaka minimalna konfiguracja aby to uzyskać?
 

kosmita

New member
No ale ja chce Atmosa przez amplituner :)
Z ciekawości zainstalowałem powerdvd wcześniej kodi pod win10, i tu jest ok ale GPU używane w 100% i klatkuje GT 1030 niby wspiera HEVC 4k i HDR ale chyba nie do końca ma.

Posiadam jeszcze stacjonarny komputer z i7 i GTX 1080Ti w SLI i tu jest wszystko ok pod PowerDVD, kodi dalej wszystko wyblakłe.

Może ktoś ma HTPC gdzie mu wszystko idealnie chodzi w 4k,HDR, Atmos???
Jaka minimalna konfiguracja aby to uzyskać?


Już wszystko wiem GT 1030 nie da rady 4K + HDR, podobno mało vramu min to GT 1050Ti 4 GB
 

jurass

Banned
Tzn że HTPC bezużyteczne w HDR, bez bluray 4k nie da rady?
Da radę z HTPC.


Kalibracja nie ma nic do rzeczy.





Już wszystko wiem GT 1030 nie da rady 4K + HDR, podobno mało vramu min to GT 1050Ti 4 GB


Nie, to bzdura, przynajmniej częściowo. Uzyskuję HDR na karcie GTX 1050 z 2 GB RAM'u. Procesor mam archaiczny, on nie ma znaczenia.

Do tej pory udało mi się uzyskać HDR tylko z PowerDVD. Próbowałem trochę z innymi odtwarzaczami, które wykorzystują MadVR, ale na razie bez powodzenia. Ta cała sprawa z HDR jest bardzo kapryśna na razie, ważne są aktualizacje W10, które potrafią wszystko rozwalić :shock: i sterowniki karty, niekoniecznie najnowsze są najlepsze.

Co do sygnalizowania trybu HDR w TV nie jestem w stanie skomentować. Mój monitor nie sygnalizuje odbierania kontentu HDR, ale sygnalizuje jak W10 zostanie przełączone w tryb HDR. Może mylisz te dwie sprawy, a to nie to samo.
 

kosmita

New member
Dzięki kolego a mógłbyś podać pozostałe podzespoły twojego HTPC? Ja osobiście mam tam Pentiuma G3250, 2x2 GB ram, GT 1030 ddr5 2 GB, ssd 60 + 2x 4 TB HDD i nie stety sprzęt nie wyrabia w 4k+HDR,

ps. Tv wyświetla kiedy dostaje sygnał HDR a kiedy nie ;)
 
Do góry