Jaka jest wasza ocena telewiozrów SONY

Zulafan

New member
Chciałbym się dowiedzeć jaka jest wasza ocena tV SONY ponieważ rozważam kupno takiego TV (jeszcze nie wiem jaki model)? Jak klasują sie w porównaniu do innych mark? Jakie są ich cechy szczególne?? Cena tlewiorza to ok 6-7 tys.zł....

Pozdrawiam
Zulafan
 

SlawekR

New member
Zulafan napisał:
Chciałbym się dowiedzeć jaka jest wasza ocena tV SONY ponieważ rozważam kupno takiego TV (jeszcze nie wiem jaki model)? Jak klasują sie w porównaniu do innych mark? Jakie są ich cechy szczególne?? Cena tlewiorza to ok 6-7 tys.zł....

Pozdrawiam
Zulafan
Tu nie ma żadnych cudów i odstępstw od reguły. Tanie modele są marne, drogie dobre. Musisz uściślić do modelu, albo chociaż do przekątnej, to przy podanej kasie już można będzie wywnioskować jaka grupa modeli Cię interesuje.


W kwestii wspólnych cech szczególnych, no to wszystkie mają napis Sony z przodu :). Przy tak podanych założeniach, odpowiedź nie może być niestety bardziej szczegółowa.
 

KKuba

New member
Bez reklam
A tak z ciekawości. Po co Ci Full HD przy 37 lub 40 calach? Przy oglądaniu z 2,7m to ma znaczenie dopiero przy 50 calach. No chyba, że chcesz oglądać z mniejszej odległości - nie napisałeś - ale to z kolei byłoby dziwne.
Uprzedzając idiotyczne komentarza. Zdolność widzenia ludzkiego oka to jedna minuta kątowa (chyba, że ktoś jest sokołem), czyli z jednego metra widzimy 0,27mm. Dla odległości 3m to jest 0,81mm (co jest równe gęstości rastra typowej matrycy). Jak sobie łatwo przeliczyć to jest przy rozdzielczości WXGA (1366x768 ) 50 cali. Reszta to... dym marketingowy i jak zawsze... miłe placebo. :)
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
KKuba napisał:
A tak z ciekawości. Po co Ci Full HD przy 37 lub 40 calach?
....
Zdolność widzenia ludzkiego oka to jedna minuta kątowa (chyba, że ktoś jest sokołem), czyli z jednego metra widzimy 0,27mm. Dla odległości 3m to jest 0,81mm (co jest równe gęstości rastra typowej matrycy). Jak sobie łatwo przeliczyć to jest przy rozdzielczości WXGA (1366x768 ) 50 cali. Reszta to... dym marketingowy i jak zawsze... miłe placebo. :)
mi wyszlo jakos 0,29 mm, ale to bez różnicy ;)
zgadzam sie z KKubą, roznice pomiedzy fullHD a 1366x768 to widac przy 40 calach jak sie w markecie przyklei nos do telewizorka, ale w domu z kanapy tego juz na pewno nie zobaczysz...
jakość obrazu jest wazniejsza niz tylo rozdzielczosc, tylko ze na bilbordach info typu "FullHD!!" wyglada lepiej i sie lepiej sprzedaje ;)
 

timbot

New member
Bez reklam
Zulafan napisał:
NO dobrze ale co się stanie gdy na telewiozorze bez FULL HD włącze film w 1080p ??
bedziesz mial downscaling (czyli telewizorek automatycznie wyinterpoluje z 1080p obraz o mnijeszej rozdzielczosci zegby do matrycy go dopasowac) - przy ogladaniu z kanapy straty jakosci (poza mniejsza rozdzielczoscia, ktorej sie nie zauwazy z kanapy) na tym nie powinno byc
 

Zulafan

New member
z kanapy do telewizora mam ok 3,5 - 4 m. NO to może rzeczywiście to FUll HD nie potrzebne. NO to w takim razie co polecacie.??
 

musti

Banned
Zdecydowanie polecam KDL-40V2500, no chyba, ze się będziesz upierać na Full HD to wtedy KDL-40W2000. Seria V ma teraz bardzo dobre ceny, bo powoli się kończy - po wakacjach będą nowe modele.
 
Do góry