Dodatkowa gwarancja - warto?

ellah

New member
Jako ze zbliza sie juz roczek odkad zakupilem swoj TV, zastanawiam sie czy warto wylozyc 1000 za dodatkowe 3 lata gwarancji.

Jak Wy zrobiliscie? Wykupywaliscie od razu na nastepne lata? Moze byla jakas promocja lub sposob by zaplacic za nia mniej?
 

nagdob

Member
Bez reklam
65xe9305 - nikt nie wykupuje dodatkowych gwarancji?

Mam taki sam i też się zastanawiam. TV kosztował 9 koła, więc chyba warto dopłacić 1000 zł na te 3 lata dodatkowo. Tylko jak to dokładnie jest? Normalnie jest dwa lata. Dokupujemy na 3 lata. I teraz czy mamy w sumie 5 lat? Czy tylko jeden rok dodatkowo, czyli 3 lata?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Może warto przeczytać dokładnie warunki tejże dokupionej "gwarancji", a raczej ubezpieczenia, zwłaszcza to "małym drukiem".
 

slawko_23

New member
Bez reklam
W sumie 5 lat. Z tym drobnym druczkiem to różnie jest. Nie jest z kolei tak, że wszytko to wałek. Jak masz gwarancję od awarii to najczęściej umowa serwisowa. Jak masz od uszkodzeń mechanicznych to ubezpieczenie. 1000 przy takim sprzęcie otakiej wartości to dobra oferta.
 

ellah

New member
No wlasnie, z tym ze TV teraz juz nie jest wart 9 kola, wiec te 1000zl to ok 15% jego wartosci.

Z drugiej strony jak cos sie stanie akurat po 2 latach, to bede sobie w brode plul... Mozna tez wykupic na 2 dodatkowe lata, wtedy 700...
 

Intenso

Banned
No wlasnie, z tym ze TV teraz juz nie jest wart 9 kola, wiec te 1000zl to ok 15% jego wartosci.

Z drugiej strony jak cos sie stanie akurat po 2 latach, to bede sobie w brode plul... Mozna tez wykupic na 2 dodatkowe lata, wtedy 700...
Mógłbyś wyjaśnić jak te procenty obliczyłeś?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Sony, jako Sony umożliwia zakup dodatkowej gwarancji nawet po zakupie. Do każdej innej firmy możesz dokupić u sprzedawcy, ale to wtedy umowa ze sprzedawcą albo ubezpieczenie. I tyle.
 
nie warto ja miałem kiedyś samsunga i nic nie dostałem kasy jak uszkodziła sie sama matryca

Za nim coś napiszesz to sie dobrze zorientuj .
Samsung nie ubezpiecza swoich produktów tylko ubezpieczyłeś w któreś z firm ubezpieczeniowych i cię wydymali jak większość.
Kolega miał ubezpieczonego w Sony a nie w firmie ubezpieczeniowej telewizor i w czwartym roku ubezpieczenia podczas przenoszenia pękła mu matryca to dostał od Sony inny nowszy model bo tamtego już nie produkowali.
 
Do góry