Nowa topowa seria telewizorów Ultra HD LCD firmy Sony , KD-65ZF9 i KD-75ZF9 linia - 2018 .

Intenso

Banned
OLED leci do sypialni w przyszłym tygodniu. Na salon wjeżdża 82" NU8002. Krawędziowiec, ale kontrast całkiem niezły. Dodam podświetlenie z tyłu i będzie prawie OLED ;D W tej cenie nie ma lepszego TV, a ten Samsung świetnie nadaje się do gier.
Ten tv to badziew, dziwię Ci się się ze go kupujesz.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Długo zwlekałem, ale muszę to napisać. Co wy chcecie od tej "czerni". Ile scen oglądanych na co dzień czy w filmach, czy programach wymaga jakiejś niewyobrażalnej czerni? Co to w ogóle jest? Osobiście mam różne TV i jak garnitur jest czarny to jest czarny. To ma być jakaś nienaturalna smoła? Czy co? Z resztą odmian czerni jest miliony. Czyli wg was jak coś jest czarne to ma być smołowate? Bo już wymiękam z tymi wpisami i mnie to wk....ia.
Czerń, czyli w domyśle kontrast. A ten właśnie buduje głębię obrazu i jest najważniejszym czynnikiem ogólnie pojętej jakości. Nikt tu nie pisze o odmianach czerni czy jej kolorów. Mam nadzieję, że teraz Twoje życie stanie się mniej wk... ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czerń, czyli w domyśle kontrast. A ten właśnie buduje głębię obrazu i jest najważniejszym czynnikiem ogólnie pojętej jakości. Nikt tu nie pisze o odmianach czerni czy jej kolorów. Mam nadzieję, że teraz Twoje życie stanie się mniej wk... ;)

Dokładnie czarny to czarny, a nie 100 odmian czarnego koloru.. dla niektórych siwy to też czarny... warto na warsztat zabrać np. ostatnie dwie części H. Pottera i zobaczyć to na dobrym tv lcd, czy też oledzie w warunkach domowych, a później obejrzeć to na jakimś normalnym tv i porównać do siebie to co się zobaczyło ..
 

nagdob

Member
Bez reklam
Dokładnie czarny to czarny, a nie 100 odmian czarnego koloru.. dla niektórych siwy to też czarny... warto na warsztat zabrać np. ostatnie dwie części H. Pottera i zobaczyć to na dobrym tv lcd, czy też oledzie w warunkach domowych, a później obejrzeć to na jakimś normalnym tv i porównać do siebie to co się zobaczyło ..

Ok. To powiem od razu, że na obrazie Full HD ogólnie jest kiszka, żeby nie wiem jaki był TV. Ekran niematowy (błyszczący) trochę poprawia ten kontrast. Dopiero 4K UHD robi różnicę, oczywiście dobrze nagrany. Uważam, że jeżeli chodzi o jakość obrazu full HD, to Sony miało dobre TV kilka lat temu. Np. seria EX, czy W. Teraz jest znacznie gorzej, pomimo wszystkich wynalazków i ulepszeń. Owszem obraz 4K UHD to bajka, ale jak na razie mało programów. Czyli trzeba rozgraniczyć kto co ogląda na TV. Bo jeżeli w większości full HD to szukać poprzednich modeli. Tyle z mojej strony. Użytkuję w salonie 65XE9305, w sypialni 43W805, w innym pomieszczeniu 40EX720. I wiecie co? Ten w salonie wg mnie gra najgorzej (oczywiście na programach SD i HD).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja powiem tylko tyle, że każdy ma prawo do swojego zdania i osobiście mam innych faworytów jeśli chodzi o tv jakie Sony robiło. Ale mniejsza o to..
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Jedno z pierwszych spojrzeń na telewizor Ultra HD LCD firmy Sony KD-65ZF9 na krótkim filmiku . :neutral: Pierwsze spojrzenie na ten telewizor przedstawiony na filmiku sprawia , że chce się
moim zdaniem , bliżej osobiście zainteresować tym telewizorem , jak niedługo będzie już dostępny .

https://www.youtube.com/watch?v=ekaB3_9sv8s

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W dniu 20 września 2018 r. ukazał się test telewizora Ultra HD LCD firmy Sony KD-65ZF9 .

Napisał go niderlandzki tester Eric Beeckmans .

https://www.homecinemamagazine.nl/2018/09/review-sony-kd-65zf9-ultra-hd-lcd-tv/
System operacyjny tego telewizora to Android TV 8 - Oreo .
Nowy chipset MediaTek MT 5893 zapewnia znacznie płynniejszy interfejs , dobrą wydajność
odtwarzacza multimedialnego .
Nowa wersja procesora obrazu nazwanego Ultimate przez firmę Sony .
Do plusów można zaliczyć przetwarzanie obrazu , doskonały kontrast , dobre lokalne przyciemnianie (13x8 = 104 strefy) , szeroki kąt widzenia , bardzo dobra ostrość ruchu , fantastyczne wrażenia HDR .(1945 nitów)
Do minusów zaliczyć można , że nadal brak HDR za pośrednictwem Youtube , zdecydowanie mniejsza
ilość stref lokalnego przyciemniania ( w 65ZD9 było ich 648 .)
Więcej danych znajduje się w teście tego telewizora firmy Sony .
Na dzień dzisiejszy cena tego modelu wynosi 12999 zł . Jest dostępny z 5-letnią gwarancją do 30 września 2018 r .
Dziękuję za uwagę .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
accu@ wydaje się że TV jest OK
Tyle że oczekiwania były WIĘKSZE !
Mamy TV odpowiednik serii 94 a czekaliśmy na TV TOP !
Jak na razie jest niezle ale TV wygląda na średniaka za mało ciekawą cenę na początek ta Gwarancja jest Super :) ale jak spoglądamy na warunki i Firmę w Anglii To.... tylko Same KŁOPOTY !!!!
Niemniej czekam na Wiosnę na TOP TV od Sony za Super Cenę :)
ACCU !
Jesteś Mistrzem na Naszym Forum odnośnie Nowości !
Trzymam Wielki Szacunek !!!!
Pozdrawiam :)
 

kojak_ct

Member
Miałem wam to dziś wrzucić popołudniu ale brakło mi czasu .

Odnośnie TV to mam wrażenie, że Sony nic lepszego w TOP nie wyda bo nie chce konkurować ze swoimi OLEDAMI. Co roku liczba stref maleje mimo poprawy jakości obrazu. Liczyłem na ten model i miałem go kupować ale teraz sam już nie wiem. Muszę przetestować organoleptycznie czy rozkwity będą mi przeszkadzać. Jak będzie to duży problem to kupię coś taniego na przetrzymania do microled. Taki fajny tv wydali i tak spaprali podświetlenie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wczoraj troszkę oglądałem ten tv z wyglądu troszkę widać, że jest słabiej niż ZD9 (jakość plastików, o podstawie nie wspomnę) plus nóżki rozstaw mają 120 cm przy 65 calach (dużo) i nie można ich odwrócić tak jak w modelu oczko niżej.. chyba, że sprzedawca wprowadził mnie w błąd. Obraz leciało coś w 4k sporty wodne to było fajnie.. :) Ciekawe jak tv się prezentuje na ciemniejszym obrazie. A i wg mnie jest ciemniejszy obraz niż w ZD9... albo takie odczucie miałem.. pomimo, że był tryb żywy włączony..
 
Ostatnia edycja:

kojak_ct

Member
Ciemniejszy to raczej nie jest. Z tego co czytałem to tv stara się niepotrzebnie nie prześwietlać obrazu. Kwestia pewnie głębszych ustawień manualnych. Jak z kątami? Widziałeś może białe logo na czarnym w materiałach demo? Widać coś niepokojącego? :)

Dziś wieczorem powinny się pojawić pierwsze testy.
 

kojak_ct

Member
Kiki. Wiemy, że nie uznajesz nic innego ale powiedz jedno. Jeśli kupię u Ciebie oleda to dasz gwarancję na używanie tego wyświetlacza zamiast monitora do PC?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wyobraź sobie, że nawet studia filmowe używają Oledów to post produkcji, więc zdają w 100% potrzeby do PC. Profesjonalne badania w klinikach wykorzystują oledy. Pytanie jest jakość obrazu w preferencji - to oled.
Inne LCD mają się zbliżać lub realizują jednak znaczące preferencje oprócz jakości. Jeśli jesteś fotografem - to zdecydowanie przy współpracy z PC - oled jest najlepszym nośnikiem odwzorowania jakości oczekiwanego obrazu.
Jeśli włączasz ekran i wychodzisz na trzy dni z domu to ustaw ekran w stan uśpienia. Więc PC nie jest kilerem obrazu dla Oled ale sposób jego wykorzystania.
 
Do góry