Nowa topowa seria telewizorów Ultra HD LCD firmy Sony , KD-65ZF9 i KD-75ZF9 linia - 2018 .

vvv

Well-known member
Bez reklam
Widać że LCD to dla Sony powoli już staje się zabytkiem ?!
Teraz OLED szkoda bo pewnie oczekiwania jeszcze parę dni temu były na TV TOP !
Jak to ulubione stwierdzenie Lolka Księgowi WYGRALI ;)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Q9FN manipuluje krzywą jasności, ale ma dobrą czerń i wysoką jasność, a także dużo stref lokalnego wygaszania.
ZF9 z kolei prezentuje naturalny i poprawny kolorystycznie obraz, dodatkowo z dobrymi kątami bocznymi, ale ma niską jasność i średnią czerń oraz za mało stref.

Z dwojga powyższych wybrałbym chyba jednak Samsunga licząc na to, że ogarną się i przy kolejnych aktualizacjach poprawią te prześwietlenia w HDR na krzywej luminancji / EOTF.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak sie zdecydujesz na obydwa modele jest specjalna oferta dla niebieskich.
Są jeszcze 75Xe9405 w dobrej cenie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Widać że LCD to dla Sony powoli już staje się zabytkiem ?!
Teraz OLED szkoda bo pewnie oczekiwania jeszcze parę dni temu były na TV TOP !
Jak to ulubione stwierdzenie Lolka Księgowi WYGRALI ;)

Pamiętasz :) Niestety to jest tragedia KOlego.. bo ja w swoim topowym tv FL z 2013 roku mam 156 stref.. i dalej stoi w salonie , a mega tv 4k stoi w sypialni, a mamy 2018 rok i dają dobre 50 stref mniej.. i do tego jeszcze bez 3d... ale jest 4k i HDR-y srery i mega świetny Antek.. i kupa różnych badziew, których większość , albo duża część ludzi i tak nie używa.. Śmigam nad Zalew na żagle, bo szkoda się dziadostwem denerwować.. Miłego dzionka życzę.
 
Ostatnia edycja:

Intenso

Banned
Pamiętasz :) Niestety to jest tragedia KOlego.. bo ja w swoim topowym tv FL z 2013 roku mam 156 stref.. i dalej stoi w salonie , a mega tv 4k stoi w sypialni, a mamy 2018 rok i dają dobre 50 stref mniej.. i do tego jeszcze bez 3d... ale jest 4k i HDR-y srery i mega świetny Antek.. i kupa różnych badziew, których większość , albo duża część ludzi i tak nie używa.. Śmigam nad Zalew na żagle, bo szkoda się dziadostwem denerwować.. Miłego dzionka życzę.
Dobrze napisane, to jest prawda.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Pamiętasz :) Niestety to jest tragedia KOlego.. bo ja w swoim topowym tv FL z 2013 roku mam 156 stref.. i dalej stoi w salonie , a mega tv 4k stoi w sypialni, a mamy 2018 rok i dają dobre 50 stref mniej.. i do tego jeszcze bez 3d... ale jest 4k i HDR-y srery i mega świetny Antek.. i kupa różnych badziew, których większość , albo duża część ludzi i tak nie używa.. Śmigam nad Zalew na żagle, bo szkoda się dziadostwem denerwować.. Miłego dzionka życzę.
Tylko, że 4k i HDR wnoszą dużo do obrazu.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
To powiem Ci za taką cenę 12-13 tys mam oleda od kikiego lg c8 lub sony af8 lub philips 873 i jeszcze reszta na soundbar.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko, że 4k i HDR wnoszą dużo do obrazu.

Oczywiście, masz rację, ale nie zmienia to faktu, że topowy tv FL ze 109 strefami to jest malutko jak na taki tv, patrząc jakim tv był poprzednik tego modelu. A miałem okazję widzieć ZD 9 w warunkach domowych i nawet przy zgaszonym świetle oczywiście w godzinach wieczornych prezentował się świetnie. Cena spadnie w pewnym momencie będzie atrakcyjniejszy, ludzie niektórzy kupią poczyta się co o nim piszą. Pytanie tylko czy będą to tacy, którzy już mieli w swoim życiu tv FL i czy widzieli na oczy wcześniej tv w klasie powiedzmy ZD.. Jedno jest pewne księgowi przesadzili i co istotne może być tak, że cena niższa od poprzednika w cale nie ułatwi im sprzedaży tego modelu patrząc na to co ten tv będzie wstanie zaprezentować jeśli chodzi o jakość obrazu.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

" Nie należy przedwcześnie dzielić skóry na niedźwiedziu ". :wink:
Skąd 109 stref , ja czytałem o 104 . :|

BTW ," FL" czy to skrót------> Flacha Litrowa dobrego trunku jest dobra na jesienny frasunek ? :neutral:


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu gdzieś w necie czytałem o 109 ale czytałem też o kilkuset strefach :) bez względu czy 104 czy 109 to jest bardzo bardzo mało jak na FL.. ja mam 156 i patrząc na te same filmy jak obejrzałem kilka scen na ZD9 nadmieniam raz jeszcze w warunkach domowych to nie było co porównywać.. taka była różnica.. pomiędzy tymi tv.. 104 strefy nawet z mega HDR-em nie przeskoczy pewnych rzeczy.. a co dopiero mowa o 75 calach..
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Accu gdzieś w necie czytałem o 109 ale czytałem też o kilkuset strefach :) bez względu czy 104 czy 109 to jest bardzo bardzo mało jak na FL.. ja mam 156 i patrząc na te same filmy jak obejrzałem kilka scen na ZD9 nadmieniam raz jeszcze w warunkach domowych to nie było co porównywać.. taka była różnica.. pomiędzy tymi tv.. 104 strefy nawet z mega HDR-em nie przeskoczy pewnych rzeczy.. a co dopiero mowa o 75 calach..
Mam OLEDa, który ma trochę więcej "stref" :D Tutaj TV nawet z setkami stref może jedynie się równać z tą technologią. Za to w dzień taki ZD9 pewnie pokazuje pazury swoją jasnością w HDR.
 

WuMike

New member
Bez reklam
FALD, a nie FL. Trzymajmy się prawidłowej nomenklatury :)

Szczęśliwie jednemu z kolegów na forum udało się kupić jeden z ostatnich 75ZD9 w naprawdę dobrej cenie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mam OLEDa, który ma trochę więcej "stref" :D Tutaj TV nawet z setkami stref może jedynie się równać z tą technologią. Za to w dzień taki ZD9 pewnie pokazuje pazury swoją jasnością w HDR.

I życzę aby tak pozostało :) Wiesz dla mnie to i wieczorem robi świetną robotę, to chyba pierwszy tv, który był w testach choć w jakimś stopniu porównywalny do oleda jeśli chodzi o czerń.. A HDR swoje robi tak jak napisałeś... każdy wybierze pod siebie , ważne aby być zadowolonym ze swego wyboru. Mnie to drażni to, że tyle stref to x lat temu miał topowy lcd od LG. Oczywiscie, ze ten soniak będzi elepszym jakosciowo tv, ale nie można przyklepywać Producentowi łapki, że wszystko jest ok.. bo to nie jest ok.. to są oszczędności i tyle.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
I życzę aby tak pozostało :) Wiesz dla mnie to i wieczorem robi świetną robotę, to chyba pierwszy tv, który był w testach choć w jakimś stopniu porównywalny do oleda jeśli chodzi o czerń.. A HDR swoje robi tak jak napisałeś... każdy wybierze pod siebie , ważne aby być zadowolonym ze swego wyboru. Mnie to drażni to, że tyle stref to x lat temu miał topowy lcd od LG. Oczywiscie, ze ten soniak będzi elepszym jakosciowo tv, ale nie można przyklepywać Producentowi łapki, że wszystko jest ok.. bo to nie jest ok.. to są oszczędności i tyle.
OLED leci do sypialni w przyszłym tygodniu. Na salon wjeżdża 82" NU8002. Krawędziowiec, ale kontrast całkiem niezły. Dodam podświetlenie z tyłu i będzie prawie OLED ;D W tej cenie nie ma lepszego TV, a ten Samsung świetnie nadaje się do gier.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Długo zwlekałem, ale muszę to napisać. Co wy chcecie od tej "czerni". Ile scen oglądanych na co dzień czy w filmach, czy programach wymaga jakiejś niewyobrażalnej czerni? Co to w ogóle jest? Osobiście mam różne TV i jak garnitur jest czarny to jest czarny. To ma być jakaś nienaturalna smoła? Czy co? Z resztą odmian czerni jest miliony. Czyli wg was jak coś jest czarne to ma być smołowate? Bo już wymiękam z tymi wpisami i mnie to wk....ia.
 
Do góry