Firma Sony prezentuje serię telewizorów Ultra HD OLED - AF9 w wielkościach przekątnych ekranu 55" i 65"- linia 2018 .

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Otrzymałem dzisiaj propozycję ze sklepu Sony Centre zakupu telewizora Ultra HD OLED firmy Sony KD-65AF9 w cenie 16999 zł + gwarancja 5 lat za 1 zł , lub telewizora Sony KD-55AF9 w cenie 12999 zł + gwarancja
5lat za 1zł .
Transport , montaż , konfiguracja w zestawie . Oferta ważna do 23 września 2018 r . :-|
BTW , trochę jednak cena za wysoka moim zdaniem .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

rpzem

New member
Drogo wołają za 55 i 65 cali moim zdaniem cena za 65 powinna być na starcie 14 tys
Dla nas drogo, a dla Niemców tanio (IFA 2018: Sony AF9 OLED mit X1-Ultimate-Prozessor, Sony - HIFI-FORUM (Seite 10))

Tahar
Schaut ab und zu mal vorbei
#434 erstellt: 30. Aug 2018, 14:14
3999€ UVP für den 65 Zoll ist nicht schlecht!
Nach drei Monaten wären 2999€ möglich!

Na ich forum głosy zdziwienia, że tylko 3999EUR, a spodziewali się znacznie więcej.

Ten model zapewne stanieje, a to jest cena wyjściowa, dużo niższa niż premierowa A1.
Różnica między AF9 a AF8 powinna być ok. 1000EUR.
Póki co, to obecne modele Sony i Panasonic wymiecione ze sklepów.
W MediaMarkt jest jedynie SONY KD-65AF8 za 14999zł, a PANASONIC TX-65FZ950E za 16999zł.
W euro.com.pl żadnego tegorocznego modelu nie uświadczysz, zostały tylko ubiegłoroczne.
Bogacimy się :)

Dla pocieszenia zobaczcie na ceny w UK:
https://pricespy.co.uk/audio-video/tvs/sony-bravia-kd-65af9--p4894982
 
Ostatnia edycja:

oled1974

Banned
Ale wyjdzie lg c9 i pozamiata tego sonego i będzie tanszy��

Witam,
Przepraszam ale czym lg ma pozamiatac sonego, tak się składa że byłem przez 4 miesiące "SZCZĘŚLIWYM" użytkownikiem wspaniałego Oled 65C7V i powiem Ci szczerze że był to pierwszy i zarazem ostatni tv LG w moim domu. Pomimo że zapłaciłem za profesjonalną kalibracje tego koreańskiego cuda w domu to dopiero zakup sprzed tygodnia 65AF8 pokazał mi dlaczego Sony jest marką premium a LG na razie aspiruje do tego zacnego grona.
Co nie zmienia faktu że Panasonic jest dla mnie nr 1 jeżeli chodzi o OBRAZ OLED, ale niestety finansowo poza moim zasięgiem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
C7 to inna bajka niż C8 , a to inna bajka co C9.
LG od dawna ma modele W klasie premium do których Sony musi się dopiero dobijać.
Weźmy sobie modele z serii G, z serii W czy z wielkości Oled 77.
Panasonic również okrzyczany już brał udział z porównaniach w swojej klasie w ślepym teście i wypadł słabiej niż konkurencja.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...e-i-zdecydowanie-oled-philipsa-55pos9002.html
Wystarczyło tylko ukryć logo marki aby nie sugerować nazwą.
Każdy ma inne preferencje.
Dziś mistrzem jest LG a na drugim miejscu jest Philips ze swoimi modelami.
Wdziałeś w akcji Oledy Loewe ?
 

oled1974

Banned
C7 to inna bajka niż C8 , a to inna bajka co C9.
LG od dawna ma modele W klasie premium do których Sony musi się dopiero dobijać.
Weźmy sobie modele z serii G, z serii W czy z wielkości Oled 77.
Panasonic również okrzyczany już brał udział z porównaniach w swojej klasie w ślepym teście i wypadł słabiej niż konkurencja.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...e-i-zdecydowanie-oled-philipsa-55pos9002.html
Wystarczyło tylko ukryć logo marki aby nie sugerować nazwą.
Każdy ma inne preferencje.
Dziś mistrzem jest LG a na drugim miejscu jest Philips ze swoimi modelami.
Wdziałeś w akcji Oledy Loewe ?

Szanowny panie Krzysztofie, seria C7 I C8 są to serie porównawcze do A1 i AF8, różnica w seriach G i W w LG względem seri C odnosi się do generowania dźwięku z tv oraz obramowania TV i sposobu zawieszenia na ścianie, procesory i matryce są takie same .Ponadto Panasonic w rozmiarze 77" miażdży LG jakością obrazu, Sony występuje w/w rozmiarze tylko w serii A1 ale także ustępuje mu jakością obrazu (Panasonic).
Ślepe testy są podpowiedzią dla potencjalnych klientów a i tak klient weryfikuje to podczas obcowania z TV sam na sam, tak było w moim przypadku gdzie byłem nadwyraz zbyt częstym gościem w MM ze swoim materiałem zdjęciowo-filmowym (po moim "grzebaniu" w ustawieniach w 65C7 które okazało się zgubne dla tego modelu bo sprzedany i wyjechał spod strzechy).
Produkty TP VISION nie przemawiały do mnie po doświadczeniach z użytkowania 65PUS8102, ale muszę przyznać wszystkim rację że Ambi robi niesamowita robotę (senas filmowy z AMBI to niesamowite wrażenia).
Także moim subiektywnym zdaniem (po wielogodzinnym "męczeniu" TV Oled LG, Panasonic, Sony w sklepie MM ) , Panasonic posiada jak dla mnie najlepszy obraz ale ma słabe smart TV no i cena za wysoka, LG nigdy nie wejdzie już pod moją strzechę (proszę przeczytać moje posty o LG OLED), sprawa wygląda podobnie z TP VISION aczkolwiek z mały języczkiem uwagi (AMBI).
Niestety nie mogę się wypowiedzieć na temat jakości jaki generuje TV firmy Loewe gdyż nie miałem możliwości obcowania z tą marką (market MM jak i inne elektromarkety nie posiadają w swojej ofercie).
Podsumowując krótko przy mojej zasobności w bilety Narodowego Banku Polskiego - SONY 65AF8 ma najlepszy obraz i system operacyjny.
p.s.
Zobaczymy co będzie po kalibracji, czy będzie to słynne "WOW".

Pozdrawiam OLED 1974
"Po OLEDzie nie wrócisz do LCD"
 

oled1974

Banned
C7 to inna bajka niż C8 , a to inna bajka co C9.
LG od dawna ma modele W klasie premium do których Sony musi się dopiero dobijać.
Weźmy sobie modele z serii G, z serii W czy z wielkości Oled 77.
Panasonic również okrzyczany już brał udział z porównaniach w swojej klasie w ślepym teście i wypadł słabiej niż konkurencja.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...e-i-zdecydowanie-oled-philipsa-55pos9002.html
Wystarczyło tylko ukryć logo marki aby nie sugerować nazwą.
Każdy ma inne preferencje.
Dziś mistrzem jest LG a na drugim miejscu jest Philips ze swoimi modelami.
Wdziałeś w akcji Oledy Loewe ?

Szanowny panie Krzysztofie,
LG raczej nigdy nie wejdzie na "półkę" Sony i mocno powątpiewam czy kiedykolwiek będzie wstanie byc marką premium w TV Oled, pomimo iż są jedynym producentem i dostawca paneli na świecie, to jednak chyba inżynierowie robią różnicę .(po moich osobistych domowych doświadczeniach z 65C7).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam inna wiedzę.
Sony walczyło z produkcją Oledów i się poddało - wyraźnie nie utrzymali się na "kole" konkurencji. Byli dużo słabsi w tej konkurencji i jedynie muszą liczyć na pomoc LG w dostarczeniu matryc.
LG promowało Oledy kiedy Sony jeszcze próbowało pokazać wyższość LCD.
I ... przegrali.
LG zapewniam Cię że nie powiedziało ostatniego słowa.
Sony nie ma w ofercie Wallpaper - bo ich na to na razie nie stać.
A to pokazuje bardzo wyraźnie kto jest kreuje nowe trendy jakości.

Loewe nie jest przeznaczone do MM i marketów to prawdziwa klasa premium - polecam ! Ale dla tych co mają właściwą zasobność w bilety Narodowego Banku Polskiego .
Życzę radości z najlepszego obrazu.

Dla mnie najlepszy ma Projektor Laserowy JVC - oczywiście przy właściwej tu już zasobności w bilety Narodowego Banku Polskiego . Cena o ile dobrze pamiętam - 50.000 euro.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Telewizor Ultra HD OLED firmy Sony KD-65AF9 został zwycięzcą tegorocznego American TV Shootout .

https://www.flatpanels.dk/nyhed.php?subaction=showfull&id=1537855568

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Nawiazując do tych testów, czy nikt nie skalibrowal porządnie Samsunga Q9FN w tym teście? Przecież to podejrzane, żeby tak mocno odstawał od Sony ZF9, który w dodatku boryka się ze słabą czernią i nienajwyższą jasnością. Przestanę chyba wierzyć w cokolwiek, co ludzie napiszą.
 

janunio

New member
Bez reklam
Najlepszy test zrobił kiedyś KIKI ma wystawie w Warszawie. Głosowali zwiedzający a nie małe grono zaproszonych gości.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Moim zdaniem akurat jasność wyświetlanego obrazu przez telewizory Ultra HD LCD firmy Sony serii ZF9
jest bardzo dobra . :-|
Dziękuję za uwagę , choć mój wpis nie dotyczy telewizorów OLED serii AF9 firmy Sony .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dzisiaj , tj. 01 października 2018 r. na portalu kanadyjskim rtings.com ukazał się test telewizora Ultra HD
OLED firmy Sony XBR-55A9f. :|

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/a9f

Wszystko pięknie , tylko ta "nieporęczna" podstawa podobna jak w A1 trochę zmodyfikowana , nie mogła by być podobna lub zmodyfikowana jak w AF8 . To moje zdanie . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry