KD-55XE85 (2017r) vs KD-49XF85 (2018r)

maestro84

Member
Witam. Czy ktoś posiada tegoroczną 49-tke z serii XF85 i zechciałby się podzielić swoją opinią? Interesuje mnie głównie, jak ten tv wypada względem modelu z 2017r. KD-55XE85 (oba są na matrycy VA 100hz i zbliżone cenowo, stąd chęć porównania akurat tych dwóch). KD-55XE85 ma problemy z płynnym ruchem, a nie miałem możliwości bezpośredniego porównania tych dwóch modeli. Może ktoś wie, czy problem w tegorocznej serii został usunięty? Z góry dzięki za wszelkie info i wskazówki.
 

maestro84

Member
Chodzi o pewne błędy w algorytmach, przez co obraz przycina regularnie, nawet w mało dynamicznych scenach. Jest to jednak zauważalne albo dla bardzo wytrawnego oka, albo w bezpośrednim porównaniu do znajdującego się obok tv (porównywałem z Samsungiem 55mu7002). Zresztą cena tego XE85 w 55-ciu calach zeszła poniżej 4tys. Coś więc jest na rzeczy.
 

simopl

New member
Próbowałeś bawić się upłynniaczem obrazu? Proponuję***na początek ustawienie Trybu Kliszy na Mały i Gładkości na 3. Wątpię żeby w kwestii ruchu była jakaś większa różnica pomiędzy tymi telewizorami. Mają ten sam procesor. Rwanie obrazu będzie też zapewne bardziej odczuwalne na większym 55" ekranie.
 

dracokrak

New member
Cześć. Mam go w domu i... wraca do sklepu. Nie wiem czy to wina matrycy va ale kolory są wymyte wyblakłe płaskie. Testuje go porównując do lg 7550 i jestem w szoku szczególnie że różnica to 1200zł...
 

maestro84

Member
Ostatecznie wybrałem ten nowszy czyli 49xf85 i mogę śmiało powiedzieć, że to był dobry wybór. Transmisje sportowe full wypas, nic nie tnie. LG/S..g faktycznie mają żywsze kolory, ale jednak wg mnie mniej naturalne. Ale to już zależy jak kto woli, czy naturalną urodę czy sztucznie przesłodzoną.
 
Do góry