Sony kd49xe9005 - gdzie kupić, jaka alternatywa

jurcio6

New member
Witajcie. Szukam tv, głównie film, nc+, piłka nożna, android internety, sporadycznie konsola. Myślałem o 4k.

budżet: 5000zl,
preferowany rozmiar: 49/50'' (nie chcę, zastawić salonu telewizorem)
Odległość oglądania: 240-250cm
Obecny model: LG 50PV250

Po przewertowaniu forum po głowie chodzą mi :
Sony kd49xe9005 - optymalny, ale gdzie kupić? Nigdzie nie ma?
Sony kd49xf9005 - nowszy model, ponoć słabszy i jednocześnie droższy, wykracza poza budżet
Sony kd55xe9005 - trochę za duży, ale mieści się w budżecie, chyba najlepsza alternatywa

Jest też model xe8505, ale podobno troszkę słabszy.

Jak znaleźć kd49xe9005?
Czy są jakieś inne, konkurencyjne alternatywy mieszczące się w 5000zł? Może jednak OLED?
Jak żyć? ;)
 

jurcio6

New member
Jest jeszcze kd55xe8596, który widziałem w sklepie i wyglądał bardzo ok, choć miałem wrażenie że ruch jest mało płynny...
 

simopl

New member
Jeśli odległość oglądania to 2,5m to nawet bym się nie zastanawiał i brał minimum 55 cali. XE można jeszcze dostać***w super cenie - nówki są w nielicznych sklepach. Model XF wcale nie jest gorszy, ma nieco słabsze kąty widzenia, nieco większy blooming, minimalnie gorszy kontrast (ale też nie do końca). Ma zdecydowanie lepsze odwzorowanie ruchu, upłynniacze działają o niebo lepiej niż w serii XE - dużo łatwiej uzyskać ruch bez szarpania obrazu nawet w szybkich scenach. Fabryczna kalibracja tego TV też jest wyśmienita. Tryb kolorów ekspert 1/2 i gotowe ustawienia producenta są bardzo w porządku.

To tak bardzo w skrócie. Zależy jeszcze czy TV będziesz oglądać***w towarzystwie maksymalnie 2 osób czy więcej. Bo jeśli więcej to matryca VA średno się***do tego nada, kąty widzenia są naprawdę słabe i lepiej brać***OLED lub dobrego IPS.
 

jurcio6

New member
Dzięki. Cena XF jak dla mnie zaporowa obecnie. Zdecydowałem się na 55XE9005, choć obawiam się słabej płynności ruchu w sporcie. Zobaczymy, zamówiony online, więc w najgorszym razie oddam i będę szukał dalej ;)

Jakieś sensowne alternatywy w tym budżecie? OLED to chyba nie ten rząd wielkości jednak? Zerkałem w stronę B7F, ale jednak sporo drożej ;(
 

Bartezzo1987

New member
Możesz spojrzeć na panasa 50ex780, nie ma tak jasnego panelu,pełnego podświetlenia ani androida ale za to w ruchu jest lepszy mimo matrycy 60hz, no i jest tańszy od sony.
 

jurcio6

New member
Powiem szczerze że w sklepach matryce tych Soniaczy bardzo się wyróżniają... I jeśli ten motion będzie mi przeszkadzał to być może zwiększę jeszcze budżet do jakichś 6000zl. Czy w tej kasie nadal Sony KD-55XF9005 będzie wymiatał? A może jednak spojrzeć np na 55XE9305? Lub np LG OLED55B7V/C7V?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za 6 tyś masz oleda Philipsa 55POS9002 i to z pakietem gratisów.
LG 55B7 też jest w extra cenie i też z gratisami z LG Polska.
 

jurcio6

New member
Zdecydowałem, że nie chcę zwiększać budżetu aż o tyle. Wybrałem moim zdaniem najlepszą opcję do 5000 zł i jest nią Sony KD 55xe9005. Tv dotarł wczoraj, wygląda imponująco - skok o kilka klas w porównaniu z poprzednim. Nie jest za duży - 55 cali jest w sam raz. Obraz super, no a po 4k HDR nawet z YouTube nadal zbieram szczękę z podłogi...

Mam tylko problem bo na YT nie chce mi automatycznie przełączać na HDR - muszę ręcznie wymuszać. Kodek na YT ustawia się na vp 9.0 zamiast 9.2... Nie wiem czy to wina tv czy YT.
 

simopl

New member
HDR nie działa na tym tv w oficjalnej aplikacji YouTube. Wymuszając go sztucznie tylko pogarszasz sprawę i wcale nie uzyskasz w ten sposób dobrego efektu. Chodzą słuchy, że w kolejnej aktualizacji ma być dodane wsparcie dla HDR w soniakach. Zobaczymy.
 
Do góry