Problem z ruchem (rwaniem) obrazu w Sony XE9305. Co zrobić ?

Mateo89

New member
Witam koledzy. Po zakupie wymarzonego TV Sony zaczynam odczuwać duży dyskomfort oglądania filmów i mam dziwne spostrzeżenia jeśli chodzi o obraz w moim sony . Chodzi dokładnie o to iż po ustawieniu najlepszego trybu Kino Pro który daje najwierniejszy realny obraz autora filmu i ten najbardziej mi się podoba ale przy filmie czy to z puszczanego z internetu czy z dysku zewnętrznego wydaje mi się że obraz bardzo się rwie gorzej niż na moim starym TV innej marki z 2013 roku . Czy można temu jakoś zaradzić ? Przestawić coś by był mniej rwący ? Na innych trybach jest zbyt płynny taki teatralny efekt który mi się nie podoba tym bardziej przy filmach bo wydają się zbyt takie nie wiem jak to określić hmm żywe ? Nie bawiłem się jeszcze dogłębnie ustawieniami obrazu tylko trochę trybami obrazu ale z tego co widzę to za dużo nie mogę nic z tym zrobić chyba że macie jakieś odmienne zdanie i jest opcja to zrobić ? Telewizor ustawiłem jak kolega w recenzji z testem na hd tv polska. Z góry dziękuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Mateo89

New member
W innych trybach nie no są mocno moim zdaniem uplynnione. Dla mnie za mocno. Tryb kino pro jest najlepszy ale przy oglądaniu filmów jest bardzo mocno widoczne rwanie.
 

barburian

New member
Bez reklam
Ustaw suwaki upłynniaczy na własne i się nimi pobaw, generalnie seria XE93 XE94 i XE90 ma problem z ruchem , zostało to trochę poprawione w XF90
Dla mnie było to po pewnym czasie mocno irytujące, i pozbyłem się Tv Sony
 

Mateo89

New member
Trochę mnie załamałeś bo kupiłem ten tv ze względu na najlepsze opinie wśród recenzentów i testerów sprzętu a zastąpił u mnie philipsa pus7909 który padł po roku oglądania telewizji (matryca) i oddali mi za niego kasę w sklepie.Oczywiście również pasował najbardziej do moich preferencji i wymogów jeśli chodzi o obraz wiec po czytałem kupiłem ten Sony xe93 i coraz bardziej wydaje mi się że philips dużo lepiej radził sobie z obrazem w filmach bez upłynniaczy.
 
Ostatnia edycja:
Mam xe9305 i nie wiem o czym wy tu piszecie :). Rwanie, za bardzo żywy obraz ? Może wali po gałach jego jasność i stąd takie teorie. Rwania nie zaobserwowałem w żadnym trybie. Masz aktualną wersję oprogramowania ?
 
Do góry