ZD9 czy jednak OLED

nagdob

Member
Bez reklam
Ja jak kupowałem swojego 65XE9305 to w S.C. były koło siebie właśnie ten, a także 65XE9005 oraz 75XE9405. Na wszystkich szedł ten sam obraz i wszystkie były ustawione jednakowo. Była przepaść pomiędzy 9305 a 9005 na korzyść oczywiście tego pierwszego. Natomiast 9405 nie widziałem żadnej różnicy, tyle, że większy.
 

Mateo89

New member
Ja również porownalem OLED z sony XE 93 i wybrałem xe93 bo nie będę musiał się bać że coś się wypali i tyle. Kolega kupił rok temu oleda i już mu się psuje w sensie matryca zaczyna się wypalac
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja również porownalem OLED z sony XE 93 i wybrałem xe93 bo nie będę musiał się bać że coś się wypali i tyle. Kolega kupił rok temu oleda i już mu się psuje w sensie matryca zaczyna się wypalac

Nie możliwe przecież nie ma żadnych wypaleń przy oledach :) i takich wpisów w necie naprawdę trochę jest.. a jeszcze niech się ogląda dużo reportaży na tvn 24 i tvn 24 bis i będzie jeszcze lepiej..
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Trzeba jeszcze dopytać czy wypala się seria 2016 czy 2017 ;)

Sam kupiłem OLED z pełną świadomością jego wad. W moim przypadku jednak nie mają one znaczenia, bo nie oglądam telewizji. Póki co 99% to PS4 Pro i One X. Do gier wieczorami nie ma lepszego TV na rynku. Mówię o całości czyli HDR, kontrast i Input Lag.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Trzeba jeszcze dopytać czy wypala się seria 2016 czy 2017 ;)

Sam kupiłem OLED z pełną świadomością jego wad. W moim przypadku jednak nie mają one znaczenia, bo nie oglądam telewizji. Póki co 99% to PS4 Pro i One X. Do gier wieczorami nie ma lepszego TV na rynku. Mówię o całości czyli HDR, kontrast i Input Lag.

Dokładnie grunt to wybrać tv z pełną świadomością o jego wadach jak i zaletach.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Trzeba jeszcze dopytać czy wypala się seria 2016 czy 2017 ;)

Sam kupiłem OLED z pełną świadomością jego wad. W moim przypadku jednak nie mają one znaczenia, bo nie oglądam telewizji. Póki co 99% to PS4 Pro i One X. Do gier wieczorami nie ma lepszego TV na rynku. Mówię o całości czyli HDR, kontrast i Input Lag.


No dokładnie - OLED nie dla wszystkich i do nie wszystkiego, świadomy wybór musi być .
 

towalski

Member
Od siebie mogę dodać, że jeżeli chodzi o oglądanie filmów, to OLED na chwilę obecną nie ma prawa bytu - ze znajomymi robiliśmy testy OLED-ów, wszystkie topowe modele i wyszło to źle lub bardzo źle. Jeżeli topowy OLED nie radzi sobie z filmami 4k odtwarzanymi z EGreata A10 (bardzo duże pliki), jest klatkowanie lub artefakty a czerń jest aż nienaturalna (brak gradacji) to coś jest nie tak.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy skalibrować telewizor i wraca gradacja.
Od tego jest właśnie kalibracja.
Nie znam greta ,ale z naszych materiałów 4K śmiga aż miło !
 

towalski

Member
Egreat A10 na dzień dzisiejszy, śmiało można nazwać najlepszym odtwarzaczem filmów jaki jest. Materiały jakie mamy do między innymi Oblivion 2k, 4k, MadMax RF 2k, 4k (odwzorowanie kolorystyczne - nie chodzi o FPS w tym filmie). W domu mam P50VT60 - skalibrowany przez pewną osobę z forum - i różnica jest - nie ulega to żadnej wątpliwości - ale - jeżeli mowa o płynności bez żadnych wspomagaczy to w OLED-ach jej nie ma, a jak się włączy te procesory czy upłynniacze to wychodzą artefakty na dynamicznych scenach. Polecam zakupić Egreata, bo to co robi - to jest po prostu bomba.
 
Ostatnia edycja:
Do góry