ZD9 czy jednak OLED

Również mam XE9305 i jestem super zadowolony mimo małych problemów z Dolby Vision. A minął już rok odkąd go posiadam.
Niemniej gdybym w momencie zakupu miał więcej kasy to bez wahania kupiłbym ZD9 zamiast OLEDa.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Mam nie uszkodzony i cieszę się super jakością !

Ja nie rozumiem takich ludzi co za OLEDEM w ogień by poszedł .... Ludzie wiedzą swoje i mają już nieprzyjemności techniczne z OLEDAMI i nadal piszesz swoje ... Jakaś marka ci prowizję płaci za reklamę ? że tak je podziwiasz i chwalisz ... Nie te czasy ...
 

SNiP3R

Member
Widzę, że niektórzy traktują OLEDy jak jakieś bóstwo...
Jestem użytkownikiem Sony 75ZD9 od 2 lat, i nigdy, przenigdy nie zamieniłbym go na żadnego OLEDa, i nie chodzi mi tutaj o jakieś przepalenia... po 1sze jasność w HDR, to Sony gniecie jakiekolwiek OLEDy osiągając jasność rzędu 2000 nitów. Po 2gie, przynajmniej dla mnie, kolory OLEDów są jakieś takie... hmmm, zbyt cukierkowe, bardzie mi pasuje FULL LED LCD pod względem właśnie kolorów.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Widzę, że niektórzy traktują OLEDy jak jakieś bóstwo...
Jestem użytkownikiem Sony 75ZD9 od 2 lat, i nigdy, przenigdy nie zamieniłbym go na żadnego OLEDa, i nie chodzi mi tutaj o jakieś przepalenia... po 1sze jasność w HDR, to Sony gniecie jakiekolwiek OLEDy osiągając jasność rzędu 2000 nitów. Po 2gie, przynajmniej dla mnie, kolory OLEDów są jakieś takie... hmmm, zbyt cukierkowe, bardzie mi pasuje FULL LED LCD pod względem właśnie kolorów.
Zbyt cukierkowe? Pewnie dlatego dostają nagrody z nazwą "referencja" :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Widzę, że niektórzy traktują OLEDy jak jakieś bóstwo...
Jestem użytkownikiem Sony 75ZD9 od 2 lat, i nigdy, przenigdy nie zamieniłbym go na żadnego OLEDa, i nie chodzi mi tutaj o jakieś przepalenia... po 1sze jasność w HDR, to Sony gniecie jakiekolwiek OLEDy osiągając jasność rzędu 2000 nitów. Po 2gie, przynajmniej dla mnie, kolory OLEDów są jakieś takie... hmmm, zbyt cukierkowe, bardzie mi pasuje FULL LED LCD pod względem właśnie kolorów.

Jakbym miał taki tv też bym go na nic innego nie wymienił :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Spoko przecież ja nie zabraniam ludziom mówić, że oledy są super jeśli tak myślą. Ale niewątpliwie są tv (ledy), które warte są grzechu tak jak w temacie tv.
 

barburian

New member
Bez reklam
Dziś w sklepie stały obok OLED Sony i OLED LG B7 na obu puszczony ten sam
materiał , nie wiem jak były ustawione ,ale na SONY obraz był lepszy .
Może to kwestia procesora obrazu.
 

viki0987

Member
Trzeba pamiętać jeszcze o tym ze na każdym programie znajduje się logo programu. Które również może się wypalić. Z doświadczenia wiem ze nie ma nic gorszego jak wypalone logo, strasznie irytujące !
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadza się Kolego, ale każdy kupując oleda chyba zdaje sobie z tego sprawę.. a przynajmniej powinien.. i powiem szczerze, że jak ktoś pisze, a mi się nic dzieje przez rok z oledem to do mnie nie przemawia, czytając pewne wpisy ludzi na forach...
Znam kilka przypadków użytkowników aut A.R., że nie mają problemów, ale xxx użytkowników pisze o tych autach w samych "superlatywach"
Ala dowcipy nawet chodzą w sieci o tym Producencie aut..

Dlaczego właściciel A.R wchodząc do serwisu po południu nie mówi pracownikowi dzień dobry ?

Dlatego, że był już z rana w tym serwisie ...
Śmieszne albo i nie, ale z życia wzięte..
 
Do góry