Android7 dla modeli 2015 2016 już jest.

wucash

Active member
Bez reklam
Pamiętajcie tylko, że na Android 7 nie działa aplikacja HBO GO. Ja wolę więc pozostać przy "6". Jeśli komuś zależy na tej apce to niech sobie odpuści Nougata.

U mnie HBO GO działa bez problemu :D a więc to kwestia aplikacji, która posiadasz...

Absolutnie nie widzę, żadnego pogorszenia jakości obrazu (75W855C)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie nie jest za bardzo możliwe żeby była gorsza jakość obrazu po do tej przed przed aktualizacją.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Tak sobie oglądam właśnie EUROSPORT z NC+ i zaryzykowałbym twierdzenie, że jest lepiej :D ale równie dobrze może to kwestia sugestii :D
 

tomwega

Member
Na pewno jakość obrazu to subiektywne odczucie każdego z nas.Ale jeżeli ktoś zgłasza,że obraz jest gorszy to musi mieć jakieś powody.
Może kolega napisze co jest nie tak z obrazem?
 

Emeka

Member
Wucash: Jaka aplikacje HBO GO używasz ? Mógłbys podać link ? Bo ja tę, którą udostępnił Sebastian_wroc_83:
https://community.sony.pl/t5/android-tv/android-tv-i-hbo-go/td-p/2007327/page/7

Na tamtym forum inni też potwierdzają, że ona nie działa na Nougacie. Innej nikt nie zna, podziel się więc tę działającą wersją.

Nie pisałem, że po aktualizacji obraz się pogorszył, lecz że HBO GO ma gorszy obraz w mediaboxie w porównaniu z aplikacją w TV Sony. To oczywiście rzecz subiektywna ale na pewno gorzej działa (napisy, zapamiętywanie odtwarzania, poruszanie się itp). Przepraszam jeśli się nieprecyzyjnie wyraziłem ale pisałem przecież, że nie instalowałem "7" ze względu na HBO GO.
 

wucash

Active member
Bez reklam
u mnie działa taka wersja: HBO GO_0.0.59.apk czyli ta sama co podana w linku.... nic nie robiłem, działała wcześniej i po aktualizacji tez poszło bez problemu.
 
Ostatnia edycja:

simopl

New member
Zrobiłem właśnie update przez usb na swoim W755C (wersja 50 cali). Menu fajne, bardziej spójne - pasuje do całości. Poza tym chyba bardziej przejrzyste. Podoba mi się. Różnicy w szybkości działania nie zauważyłem - jest podobnie.

Nie ukrywam, że bardzo liczyłem na usunięcie przez Sony błędu, który strasznie mnie irytuje i jest w tych telewizorach od samego początku. A wiem, że nie jest to tylko kwestia modelu, który posiadam - miałem możliwość sprawdzić to na 3 różnych egzemplarzach i wszędzie jest to samo. Chodzi mi mianowicie o to, że telewizor nie pamięta profilu kolorów/barw EKSPERT 1. Po dłuższym wyłączeniu i włączeniu TV ponownie, profil przełącza się na standardowy/default i trzeba za każdym razem zmieniać profil na nowo lub przełączyć kanał w górę i w dół, żeby wspomiana paleta kolorów "wskoczyła". Pomaga też szybkie wyłączenie i włączenie telewizora na nowo. Niby pierdoła, ale wkurza. Problem jest znany od czasu premiery i jest o nim dość sporo na oficjalnym forum Sony UK.
 
Ostatnia edycja:

daromax101

New member
hejka, również jestem po aktualce :) na razie wszystko ok. bez restartów , nowe menu też wprowadziło trochę świeżości w mój TV 55XD8505 :)
również uważam że wyświetlany obraz jest na "+" w porównaniu z poprzednim softem, (może to tylko złudzenie ) ale jestem zadowolony , mimo tego że pierwsze minuty od aktualizacji trochę "muliły TV" ,to dzisiaj od rana wszystko jest "ok" i działa na każdą reakcję pilota błyskawicznie.
Nie jestem pewien czy było to wcześniej ,w ustawieniach obrazu, ale czy nie doszedł czasem nowy tryb obrazu " Wideo HDR" ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A 3d po aktualizacji może ktoś sprawdzał, albo może sprawdzić? Tylko mam na myśli obejrzenie całego filmu :)
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Nie jestem pewien czy było to wcześniej ,w ustawieniach obrazu, ale czy nie doszedł czasem nowy tryb obrazu " Wideo HDR" ?

W x8505C był już wcześniej, może jednak z tą aktualizacją da się tryb HDR wyłączyć, bo niestety nie wszystko w HDR da się oglądać, np. film Anihilacja na netflixsie.
 

daromax101

New member
A czy wie ktoś czy będzie jakaś aktualizacja do TV z roku 2015-2016 która uruchomi w końcu możliwość podłączenia słuchawek przez wbudowany Bluetooth ? ,bo z tego co wiem to te modele po aktualizacji do Androida 7.0
już działają po Bluetooth XE85, XE90, XE93, XE94 oraz A1 (OLED), a tylko nie jest możliwa w seriach XE70 i XE80.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Powiem Wam cud z pena poszło za pierwszym razem nic nie trzeba było robić .. normalnie w szoku jestem./.. Jak na razie jest spoko nic się nie dzieje.
 

SZAMER

New member
Hbo na android7

Czy ktoś może sprawdzić czy po aktualizacji działa APKA HBO GO. Jeden użytkownik pisał po wyżej że mu działa ale wolę mieć pewność.
 

SZAMER

New member
Potwierdzam. Po aktualizacji nie znajduje mi aplikacji nawet w google play.

APKA jest z zewnętrznego źródła (patrz kilka postów wyżej) tylko chodzi mi o to jak masz zainstalowaną andę na androidzie 6 i aktualizuje do 7 czy będzie działać(nie tylko ma się uruchamić ale i otwarzać filmy) bo na 7 podobni nie działa, a nie wiem jak to jest po aktualizacji tv 55X8508C
 

biciu45

New member
APKA jest z zewnętrznego źródła (patrz kilka postów wyżej) tylko chodzi mi o to jak masz zainstalowaną andę na androidzie 6 i aktualizuje do 7 czy będzie działać(nie tylko ma się uruchamić ale i otwarzać filmy) bo na 7 podobni nie działa, a nie wiem jak to jest po aktualizacji tv 55X8508C
no niestety nie działa HBO GO na 7....
 

biochip

New member
A czy wie ktoś czy będzie jakaś aktualizacja do TV z roku 2015-2016 która uruchomi w końcu możliwość podłączenia słuchawek przez wbudowany Bluetooth ? ,bo z tego co wiem to te modele po aktualizacji do Androida 7.0
już działają po Bluetooth XE85, XE90, XE93, XE94 oraz A1 (OLED), a tylko nie jest możliwa w seriach XE70 i XE80.

Słuchawki bluetooth nie działają :( Próbowałem sparować 65XD9305 z WH1000XM2 i nic :( Reset do ustawień fabrycznych też nic nie daje.

Wyświetla się tylko w nieskończoność na TV "szukam akcesoriów"
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem czy to kwestia softu czy coś z dekoderem, ale zauważyłem, że przy zmianie kanałów na dekoderze jest opóźnienie w dźwięku w stosunku do obrazu kiedy się przełączy z kanału na kanał.. nie jest to tragedia bo jakieś powiedzmy 1s czasem może 2 s ale jest.. i chyba wcześniej tego nie było..
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Słuchawki bluetooth nie działają :( Próbowałem sparować 65XD9305 z WH1000XM2 i nic :( Reset do ustawień fabrycznych też nic nie daje.

Wyświetla się tylko w nieskończoność na TV "szukam akcesoriów"

Tu masz cały wątek dotyczący tego problemu. Niestety zainstalowany tam Bluetooth nie jest transmiterem jedynie odbiornikiem, więc słuchawek nie podepniesz, fizycznie nie ma jak.

https://community.sony.pl/t5/smart-tv/sluchawki-bluetooth-a-tv-sony/td-p/2075866
 
Do góry