Firma Sony prezentuje serię telewizorów OLED Ultra HD - AF8 - 65" i 55" - linia 2018

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz na myśli Oleda 903 to dostał najwyższe wyróżnienia przez 56 dziennikarz najlepszych w Europie. ( Panasonic z przykrością ale żadnej )
Mam nie odparte wrażenie, że nie widziałem Ciebie wśród tego grona Jury
Zazdrość to brzydka rzecz.
Ale wszystko przed Tobą.
Test bardzo dobrego modelu Philips Oled 903 w przyszłym tygodniu - bo koledzy są na targach w Poznaniu PGA- zapraszamy.
 

Addi6

New member
Witam,

Zacznę od początku w 2016 zakupiłem Sony 55XD8505 (IPS LG) poddałem kalibracji i obraz wyszedł naprawdę niezły, w sierpniu 2017 nastapiła wymiana na Sony 65XE9305,po kalibracji obraz bardzo dobry jak na lcd krawędziowy podświetlany z dwóch stron, kwiecień 2018 Philips 65PUS8102 pełne podświetlenie 128 stref no i Ambi, kalibrator powiedział że do TP Vision nie przyjedzie, matryca fatalna większość wad typowych dla LCD, oddałem (zakup internetowy, zdjęcia wad są w temacie tego tv) po 10 dniach, ale AMBI robi robotę.W kwietniu 2018 zakup wymarzonego pierwszego OLED - LG 65C7V, po profesjonalnej kalibracji w domu, obraz fajny ale brakowało tego czegoś jak "wow", mistrzostwa przeleciały, wakacje także i wystawiłem do sprzedania.Chodziłem (sierpień 2018) długo do MM i Satrurn MM z własnym materiałem filmowym.Najlepszy obraz na Panasonic 65EZ950, później Sony (LG C7 i C8 odpada w przedbiegach, obróbka obrazu no i ściemnianie i rozjaśnianie obrazu KATASTROFA , czarny robi się szary......wyszukiwanie głosowe na C7 pozostawia wiele do życzenia).W końcu sprzedałem sztrucla LG 65C7V i 14.09.2018 nabyłem TELEWIZOR a mianowicie Sony 65AF8.
Jestem fanem futbolu mam NC+ i Polsat, nic się nie dzieje z obrazem podczas oglądania sportu czy filmu, obraz jest stabilny ostry i nasycony (poustawiałem TV SONY zgodnie z sugestią forumowiczów tego forum za co PRAGNĘ IM PODZIĘKOWAĆ - SZACUN), obróbka obrazu jest fenomenalna (inżynierów z LG zapraszam na Politechnikę Wrocławską).Także powróciłem z dalekiej podróży do Sony gdzie Android jest fenomenalny.(przy głosowym wybieraniu LG Oled maiał problemy, musiałem kilka razy mówić aby wyswietlił co trzeba, w Sony tego problemu nie ma , jest powiedziane raz i tv wyświetla żądaną terść.Teraz czekam na profesjonalną kalibrację ( Stasiu Nowicki HD Cinema lub Maciej *************** ) myślę że wówczas powiem to słynne "WOW".
Z czystym sumieniem polecam SONY.
Aha nie oglądałem jeszcze nic w wysokiej rozdzielczości 4K

Pozdrawiam
oled1974


Witam.

Były może od tamtego czasu przeprowadzane testy ściemniania i rozjaśniania obrazu w telewizorach Oled na matrycach 2018r innych firm jak Philips 903, Panasonic, Hitachi, Toshiba?
Czy nadal tylko w Sony czerń podczas rozjaśniania utrzymuje swoje parametry nie wchodząc w szarość?

Pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Względnie dobra cena moim zdaniem w sklepie Sony Centre do 25 listopada 2018 r. za telewizor OLED firmy Sony KD-55AF8 - 7999 zł . W Matrix&Media również . :neutral:

Cena za telewizor OLED firmy Sony KD-55AF9 w tych sklepach do 25 listopada 2018 r. to 9999 zł .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Alf2

New member
I teraz właśnie mam dylemat.

Okazuje się, że 65 cali Panasonic FZ800 mi się nie zmieści i zastanawiam się, co w tym tyg kupić w kwocie do 10 tyś zł:
- 55 cali FZ800 (7,5 tyś)
- SONY AF8 (7,9 tyś)
- czy szarpnąć się na AF9 (9,9 tyś).

80% użytkowania to nc+ i sport (piłka nożna) oraz seanse filmowe z Kodiego zainstalowanego na nvidia shield z Androidem.

Co radzicie?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Moim zdaniem wybrałbym telewizor OLED firmy Panasonic TX-55FZ800 .( Masz Nvidia Shield z Android .)
Co prawda telewizory OLED firmy Sony mają trochę lepszą płynność ruchu .
Gdyby cena za telewizor OLED firmy Sony KD-55AF9 była w granicy do 8500 zł to bym wówczas
jego wybrał (obecnie cena jego cokolwiek za wysoka). Ogólnie , OLED Panasonic FZ800 i OLED Sony AF8 będą dobrym wyborem , obojętnie który wybierzesz .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Alf2

New member
Dziękuję. AF9 właśnie odpadł- żonie nie podoba się nogo/podpórka z tyłu;)

To jeszcze nurtują mnie dwie sprawy, mianowicie:
1. Obecnie na mojej plazmie Panasa jak oglądam piłkę nożną, to czasami lecąca piłka wygląda jak kometa- czy FZ800 będzie zdecydowanie lepszy, a AF8 po prostu idealny w tej kwestii, czy różnice są pomijalne miedzy nimi?
2. Czy jeśli AF8 dostanie nowego Androida 8, to też przyspieszy tak jak to opisują dla AF9, czy to jednak nowy procesor robi tu "robotę" jak chodzi o pracę systemu i lepiej dużo nie będzie?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dobrze myślisz , to nowy SoC MediaTek 5893 i nowy procesor obrazu X1 Ultimate robią "robotę" , że system operacyjny Android 8.0 działa w AF9 , czy w LCD ZF9 płynnie . :-|
Natomiast telewizor OLED Sony KD-55AF8 płynnie odtwarza ruch . Telewizor OLED Panasonic TX-55FZ800 również dobrze odtwarza ruch , lecz jednak trochę gorzej niż robią to telewizory firmy Sony , które moim zdaniem robią to najlepiej . :-|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips żonie się bardzo spodoba i masz teraz specjalne ceny na BF i to z pełnym zestawem. Z montażem, uchwytem, dostawą, kalibracją, Hue zestaw. Ambilight i żona będzie zachwycona.
I ceny na BF extra.
 

darlen

Member
I kolejne 3 grosze do kasy z tytułu reklamy Phila ;)
Kiki, jak możesz proszę pochwal się czy masz atrakcyjniejsze ceny na 55AF9 w stosunku do Sony Centre z tytułu Black Friday, 9999 PLN
Generalnie do OLEDa bez przynajmniej pięcioletniej gwarancji nie ma co podchodzić, a to tylko SONY daje i idzie wynegocjować bez dodatkowych opłat, więc daruj sobie ciągły spam i reklamowanie Philów/LG i innych w wątkach dotyczących innych firm, tj. Panasonic czy Sony.
Proszę bądź merytoryczny a nie propagandzistą, przecież wiele ludzi to czyta którym nawet nie chce się odpisywać.
 

Addi6

New member
Philips żonie się bardzo spodoba i masz teraz specjalne ceny na BF i to z pełnym zestawem. Z montażem, uchwytem, dostawą, kalibracją, Hue zestaw. Ambilight i żona będzie zachwycona.
I ceny na BF extra.


A jak wygląda sprawa jakości czerni przy ściemnianiu i rozjaśnianiu obrazu nocą przy zgaszonym świetle w tym Philipsie, czy czerń zachowuje się tak jak w przypadku Sony że tylko jasne obszary wyświetlanego obrazu ulegają rozjaśnieniu a czerń pozostaje nadal głęboka bez wpadania w szarości czy jednak zmienia swój odcień tak jak to jest w przypadku Oled LG?
 

Alf2

New member
Kiki, zdecydowałem, że kupię 55 cali Panasonic FZ800 lub Sony AF8, choć dla świętego spokoju z wypalaniem rozważam jeszcze Samsunga QE55Q9FNA, gdyby coś staniał do piątku.

Czy możesz mi podesłać własne ceny na te 3 modele, jeśli je masz w ofercie?
Dziękuję.

Philips żonie się bardzo spodoba i masz teraz specjalne ceny na BF i to z pełnym zestawem. Z montażem, uchwytem, dostawą, kalibracją, Hue zestaw. Ambilight i żona będzie zachwycona.
I ceny na BF extra.
 

Addi6

New member
Może ktoś z forumowiczów sprawdzał już jak się zachowuje czerń podczas rozjaśniania obrazu w porównaniu do telewizorów oled Sony?
 

roxi

New member
Dzień dobry.
Chciałem w dniu dzisiejszym zakupić AF8 ale zaniepokoił mnie input lag.
Posiadam PS4 Pro i gram od 20 lat (niezawodowo). Z testów wynika że input lag (wynosi:
- 47 ms dla 1080p z HDR lub bez
- 31 dla 4K z HDR lub bez
Przyznam że tak jak 31 ms jest akceptowalne to 47 ms jak dla mnie raczej już nie koniecznie.
Uprzejmie proszę o odpowiedź jaki input lag będzie w przypadku kiedy z konsoli PS4 Pro podamy na telewizor sygnał 4K a gra (jak np Tekken 7) odsługuje tylko 1080p?
Drugie pytanie to czy wiadomo coś czy Sony poprawiło lub poprawi wartości input lag w kolejnych aktualizacjach oprogramowania?
Szczerze przyznam że odpowiedź na moje pytanie będzie decydująca w kwestii zakupu dlatego z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model AF 9 jest na matrycy 2018.
Nie ma zmian Input Lag .
Są dostępne obydwa dla niebieskich członków forum.

Lepszy Input Lag jest w nowych Oledach LG i Philipsa.
Ale do dużego grania i tak musisz pamiętać o powidokach.
 

SRN233

Member
Bierz Panasia FZ800 i gwizdaj na LG/Philipsy a Sony moim zdaniem cena nieadekwatna. Oferta prod. z Osaki najlepsza pod każdym kątem chyba, że komuś cena nie stanowi wogóle.

Input lag 27ms i na grach naprawdę nie ma opcji do czegoś się przyczepić.

I po tygodniu wrócisz z postem z podziękowaniami :)
 

roxi

New member
LG nie kupię. Dokładnie rok temu kupiłem internetowo B7. Okazało się że ma po prawej i lewej stronie od góry do dołu niebieskie zafarby szerokości około 30 cm które po jednej stronie agresywnie przechodziły w kolejne różowe zafarby. Chciałem oddać ale zwrot tak dużego i drogie towaru to fikcja. Problem w tym że nie mam samochodu. Żadna firma kurierska nie chciała tego wziąć. Zgodził się UPS po warunkiem że zapakuję na paletę. Ciekawe bo paleta nie przejdzie mi przez drzwi (mieszkam w normalnym bloku w Wawie). Zareklamowałem z rękojmi i u gwaranta. Przyjechał Pan z LG pokręcił głową i powiedział że trzeba na pewno coś z tym zrobić bo tak być nie może. Za trzy dni dzwoni do mnie i mówi że to normalne bo to właściwość telewizorów oled (hm...już to słyszałem przy krawędziowym podświetlaniu). Oczywiście reklamacja odrzucona. Miałem szczęście bo euro spóźniło się z odpowiedzią na reklamację z rękojmi o 4 dni. Zabrali i oddali kasę.

Obiecałem sobie że przed następnym zakupem obejrzę telewizor. Koło siebie mam Sony Center. Dogadałem się że rozpakują kolejne sztuki jeśli z poprzednimi będzie coś nie tak. Wstępnie wynegocjowałem też o połowę tańszą gwarancję do 5 lat. Już miałem kupować ale ten input lag mnie zaciekawił i trochę zniechęcił jednocześnie.

Nad Panasem też dużo myślałem ale ceny po weekendzie poszły w górę a w weekend w MM nie mieli w sklepach. W euro już nie kupię. Tak naprawdę rozpatruję jeszcze zakup Samsunga Q9. Te upłynniacze bardzo mnie ciekawią.

Dla mnie najważniejsza jest gra. Gram dużo jak mam czas. Czasami potrafię i po 8h w nocy. Nie codziennie oczywiście. Są dni że w ogóle nie gram bo nie ma czasu. No ale jak tu nie spędzić dłuższej chwili przy GOW czy RDR2. Gram głównie w gry przygodowe. W sportowe wcale. Naczytałem się trochę na tym forum i nie tylko że oledy do dłuższego grania nie są najlepsze. Jestem ciekawy opinii ludzi którzy mają takie zdanie jakie według nich okoliczności powodują że lepiej do grania kupić qleda niż oleda. Oczywiście rozumiem że w grach są wyświetlane stałe elementu ale przecież w przygodowych akcja jest dynamiczna. Obrazy się często zmieniają. To samo strzelanki. Trochę gorzej może być na grach sportowych bo jest więcej wskaźników itd. No dobrze ale czy to oznacza że na takich grach można pograć max 20h tygodniowo ale np. już 40h to jest absolutnie niewskazane.
Bardzo proszę o opinie bo jestem bardzo ciekawy i przepraszam za troszkę przydługi post :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG B8 jest na zupełnie nowej matrycy 2018.
Dopiero nowe modele Sony Panasonica czy Philipsa są na 2018.
Przy tej ilości grania, mimo nowych zabezpieczeń - zapomnij o Oled TV.
Qled 65Q9 masz za 9999 zł z pakietem. To jest dużo, dużo dużo bezpieczniejsze niż Oled do takiego grania.
 
Do góry