65XE9305 - ustawienia i użytkowanie

Empella

New member
Witam, żeby nie zakładać osobnego tematu, taka sprawa odnośnie odtwarzacza Kodi w xe9305. Otóż wersja 17.6 Krypton pokazuje w ustawienia>system>wyświetlacz rozdzielczość 1920x1080p i nie można tego zmienić. Wniosek taki, że oglądając film 4K ze źródła zewnętrznego po USB mamy w praktyce obraz zamiast 4K tylko FullHD. Czy jest jakiś sposób, żeby oglądać na tym telewizorze materiały w 4K przez złacze USB ?
 

nagdob

Member
Bez reklam
Wniosek z tego jest taki, że w Kodi nie można wybrać określonej rozdzielczości. Nie oznacza to, że przez USB nie możesz oglądać 4K na tym TV. Spróbuj na odtwarzaczu wbudowanym.
 

ellah

New member
Dziwna sprawa ale u mnie w TV nie pobiera nowszych aktualizacji, po sprawdzeniu wyswietl asie bodajze 285... Czy ktos to robil z pena?
 

ellah

New member
Dziwne, powinien wyszukiwac z auto, ale tez musialem robic z pena. Warto jednak sprawdzac na stronie sony czy wychodza jakies nowe FW.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Co prawda po kilku przejściach i boksowaniach poprzez e-mail wczoraj był "fachowiec". Celowo nie włączałem wcześniej TV, żeby był w głębokim uśpieniu. Pan sam go odpalił i zaczął zmieniać kanały. Strzałka w górę - nic, w dół - nic, selektywnie wybrał numer - nic, GUIDE - dalej nic. To była całkowita zwiecha - też tak mi się zdarzało, dobrze że zrobiło się to przy gościu. Pomógł jedynie restart (ponowne uruchomienie z poziomu menu). Wtedy przełączanie kanałów zaczęło działać normalnie. Jeszcze wcześniej wykonał telefon do kolegi, zaczął coś w menu wyłączać (Bravia Sync), wchodził w ustawienia samego modułu CI+, ale było po angielsku to odpuszczał, choć cały czas powtarzałem, że moduł nie ma żadnego znaczenia, bo bez niego też tak jest. W końcu odpuścił, zapytał, czy ma wziąć TV do serwisu. Ja pytam po co? Ten problem, to problem z oprogramowaniem, który mają wszystkie te TV. Niech sobie uruchomią jakikolwiek z półki i mogą się bawić. Na dodatek mu powiedziałem, że w sypialni mam 43W805C i też są takie jaja z przełączaniem kanałów po uruchomieniu z głębokiego uśpienia. Więc nie ma tu pomyłki. Soft do poprawy i tyle. Tak jak kiedyś po wyłączeniu TV przez kilka sekund działał jeszcze dźwięk. To już naprawili. Albo kiedyś bardzo wolno działał pilot w podmenu ustawienia cyfrowe. Też naprawili. To i przełączanie kanałów po uruchomieniu też powinni naprawić i tyle. Na razie czekam. Reklamacja zgłoszona, nie załatwiona. Jak się uprą to dam im ten TV do serwisu, ale to strata czasu, bo tym musi się zająć konkretny programista.
To na razie tyle mojej przygody.

A i jeszcze jedno. Postanowiłem na noc zostawić TV na kanale ze stacji naziemnej, nie satelity. I co się okazało? Ano rano był taki sam objaw jak na tunerze sat. Brak możliwości wyboru kanału przyciskiem w górę lub w dół. Co prawda zadziałało selektywne wybranie, ale chyba to też nie o to chodzi. Ma po prostu działać normalnie.
 

ellah

New member
Dzieki za update. U mnie dzisiaj bedzie zobaczymy, choc on juz sam przez telefon sugerowal problem z oprogramowaniem. Z uporem maniaka jeszcze mowil zeby ssprawdzic na stronie UPC ktore moduly CAM wspolpracuja, na to ja ze to nie ta kablowka:). Pytanie retoryczne - czy taka wada upowaznia do wymiany TV na inny model?
 

nagdob

Member
Bez reklam
Dzieki za update. U mnie dzisiaj bedzie zobaczymy, choc on juz sam przez telefon sugerowal problem z oprogramowaniem. Z uporem maniaka jeszcze mowil zeby ssprawdzic na stronie UPC ktore moduly CAM wspolpracuja, na to ja ze to nie ta kablowka:). Pytanie retoryczne - czy taka wada upowaznia do wymiany TV na inny model?

Zaprawdę powiadam Ci, że każdy model ma takie same tunery i problemy. I te wcześniejsze i późniejsze. O ile modyfikują inne pierdoły z obrazem, czy dźwiękiem, o tyle kwestia działania tunerów jest taka sama. Winne jest oprogramowanie, tak jak już pisałem. Mam nadzieję, że po naszych zgłoszeniach coś zaczną z tym robić. Bo ja na pewno już nie odpuszczę, choćby mieli brać TV do siebie.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Po ostatniej aktualizacji w ogóle ciężko jest wybrać kanał z pilota (selektywnie tzn. klawiszami numerowymi). Nacisnę np. 1, a potem chcę inna cyfrę, to jest jakiś zonk, dziwna zwłoka, że wejdzie tylko 1 i nic więcej. Jak się da na EPG, to wybieranie selektywne jest całkowicie normalne. Tak Sony spieprza każdą aktualizację. Dramat.
 

hetm4n

Member
Umnie jest taki problem ze filmy z HDR są sporo ciemniejsze, i po aktualizacji nadal ten sam problem, natomiast na ps4 hdr działa bdb, oraz gdy puszczam sample z hdr od sony czy samsunga/lg , nie ma problemu z hdr, problem występuje tylko przy pełnometrażowych filmach UHD HDR
default_sad.png
 
Do góry