65XE9305 - ustawienia i użytkowanie

karlamba

New member
Czy ktos mial podobny problem? Wszystkie ulepszacze wylaczylem, ale dalej to samo... Wina kabla HDMI? Podczas ogladania TV problem nie wystepuje...

Poszukaj ustawienia "dynamiczne zwiększanie kontrastu". Jesli fragmenty obrazu w danej scenie sie rozjasniaja/przyciemniaja dynamicznie to bedzie wlasnie ta opcja...
 

Howard66

New member
55xe9305

Witam. Właściwie zamówiłem sony xe9305 .Tylko że trzeba czekać do 21 dni aż sprowadzą od producenta ale cena była przystępna i raty 0% .Więc się skusiłem. Jednak teraz zaczynam dużo czytać forum i co mnie przeraża to te rozjaśnienia na poziomych pasach ekranu. Obecnie ma panasonica dxu701 więc clouding nie jest mi obcy ...Fakt że nie jest taki mocny więc mi nie przeszkadza.Pod Tv zamierzam odkupić xbox one x bo mamy konsole do gier i odtwarzacz bluray czyli dwa w jednym. Jak przyjdzie mój Tv to napewno podzielę się opinią i porównam go sobie z panasonicem.
 

iSlav

New member
Witam. Właściwie zamówiłem sony xe9305 .Tylko że trzeba czekać do 21 dni aż sprowadzą od producenta ale cena była przystępna i raty 0% .Więc się skusiłem. Jednak teraz zaczynam dużo czytać forum i co mnie przeraża to te rozjaśnienia na poziomych pasach ekranu. Obecnie ma panasonica dxu701 więc clouding nie jest mi obcy ...Fakt że nie jest taki mocny więc mi nie przeszkadza.Pod Tv zamierzam odkupić xbox one x bo mamy konsole do gier i odtwarzacz bluray czyli dwa w jednym. Jak przyjdzie mój Tv to napewno podzielę się opinią i porównam go sobie z panasonicem.

Ja dzisiaj odebralem KD65XE9305, i jestem bardzo zadowolony po paru godzianch uzytkowania jak narazie same plusy, mialem 3 tygodnie UE65MU7070 i musze przyznac ze jest duza roznica na plus sony
 

ellah

New member
Czy ktos sie orientuje jak potwierdzic na TV ze ogladany material jest HDR?

CHodzi o to ze odtwarzany material jest na 100% HDR niemniej nie ma jak tego potwierdzic na TV... Po nacisnieciu "?" wyswietla mie sie tylko rozdzielczosc po lewej z nr kanalu np. HDMI3/ARC i po prawej godzina, nic wiecej).

testowane na Netflixie, z zewnetrznego odwtarzacza HDD i youtube - wszedzie to samo, ki czort?
 

piechu

Member
Bez reklam
Naciśnij na pilocie "action menu" a następnie zakładkę "obraz" jeśli jest HDR to będziesz miał taką informację w górnym prawym rogu, tak to przynajmniej działa w KD-65A1 a skoro software jest w zasadzie taki sam (jeśli chodzi o GUI) to tak to pewnie wygląda i u Ciebie. Poza tym jeśli masz materiał w HDR to zauważysz, że TV podbija momentalnie jasność.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Czy ktos sie orientuje jak potwierdzic na TV ze ogladany material jest HDR?

CHodzi o to ze odtwarzany material jest na 100% HDR niemniej nie ma jak tego potwierdzic na TV... Po nacisnieciu "?" wyswietla mie sie tylko rozdzielczosc po lewej z nr kanalu np. HDMI3/ARC i po prawej godzina, nic wiecej).

testowane na Netflixie, z zewnetrznego odwtarzacza HDD i youtube - wszedzie to samo, ki czort?

Witam uprzejmie,
Aplikacja YouTube w telewizorze firmy Sony KD-65XE9305( i nie tylko na tym) na razie nie wspiera HDR . Kiedy to nastąpi , terminu na razie firma Sony nie podała. :| Na jakim zewnętrznym odtwarzaczu testowałeś HDR ? :|
Czy wykupiłeś" Plan Premium" aplikacji Netflix ? Jeżeli nie , to nawet najszybsze połączenie internetowe (co najmniej 25 Mb/s) nic nie pomoże . :-|
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

ellah

New member
Accu,

Oczywiscie ze wykupilem, Netflix najwyzszy pakiet.
Z youtube dam sobie spokoj zatem.
Ale dema UHD HDR z Himedia Q10pro jak i sciagniete filmy z HDR sa wyswietlane jakby w standardzie 4k . nie HDR.
Wychodzi na to ze nie ma spodobu by potwierdzic jakosc wyswietlanego materialu z poziomu TV... :(
 

ellah

New member
Naciśnij na pilocie "action menu" a następnie zakładkę "obraz" jeśli jest HDR to będziesz miał taką informację w górnym prawym rogu, tak to przynajmniej działa w KD-65A1 a skoro software jest w zasadzie taki sam (jeśli chodzi o GUI) to tak to pewnie wygląda i u Ciebie. Poza tym jeśli masz materiał w HDR to zauważysz, że TV podbija momentalnie jasność.

Dzieki, faktyucznie przy niektorych materialach pojawia sie znaczek po action menu - obraz HDR.

Jeszcze jedno - nie kazdy material 4k ma HDR...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Aby oglądać materiał HDR z zewnętrznego odtwarzacza połączonego przez złącze HDMI należy :
wybrać tryb wejścia HDMI , dalej na pilocie nacisnąć przycisk : Action Menu , dalej wybrać opcję: Obraz , dalej wybrać : Ustawienia Zaawansowane , w kategorii : Obraz HDMI , dalej wybrać opcję wideo .
Dalej wybrać opcję : Tryb HDR i dalej wybrać opcję : Autom .
Oczywiście należy w Ustawieniach > zewnętrzne złącza>ustawić opcję : ulepszony format .
Wejścia HDMI --> wybrać 2 lub 3 .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

ellah

New member
Witam uprzejmie,

Aby oglądać materiał HDR z zewnętrznego odtwarzacza połączonego przez złącze HDMI należy :
wybrać tryb wejścia HDMI , dalej na pilocie nacisnąć przycisk : Action Menu , dalej wybrać opcję: Obraz , dalej wybrać : Ustawienia Zaawansowane , w kategorii : Obraz HDMI , dalej wybrać opcję wideo .
Dalej wybrać opcję : Tryb HDR i dalej wybrać opcję : Autom .
Oczywiście należy w Ustawieniach > zewnętrzne złącza>ustawić opcję : ulepszony format .
Wejścia HDMI --> wybrać 2 lub 3 .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

WItam,

Oczywiscie wsyztsko to przeciez mam wlaczone, tak samo enhanced format dla tego wejscia HDMI...
 

Darud

New member
Tutaj też napiszę do użytkowników 65XE9305. Też tak macie że android strasznie zamula plus clouding plus straszne podświetlenie na rogu ekranu jak na zdjęciach. Zdjęcie rogu ekranu w wątku o serii 93,94
 

Attachments

  • IMG_20180209_152006.jpg
    IMG_20180209_152006.jpg
    29,2 KB · Wyś: 68

nagdob

Member
Bez reklam
Tak, żeby nie zakładać nowego tematu napiszę tutaj, bo chodzi o ten właśnie telewizor:
Pytanie do tych, którzy używają modułu CI+ np. Aston lub AlphaCrypt oraz karty NC+ Cameleon (to ta niezależna do multiroomu).
Czy odbiera wam kanał Canal+ NOW? Nie tylko plansza, czy zwiastuny. Czy np. oglądacie programy nadawane na tym kanale? Są rzadko, głównie w soboty, ale są, zwłaszcza sport w 4K HDR.
 

iSlav

New member
Tak, żeby nie zakładać nowego tematu napiszę tutaj, bo chodzi o ten właśnie telewizor:
Pytanie do tych, którzy używają modułu CI+ np. Aston lub AlphaCrypt oraz karty NC+ Cameleon (to ta niezależna do multiroomu).
Czy odbiera wam kanał Canal+ NOW? Nie tylko plansza, czy zwiastuny. Czy np. oglądacie programy nadawane na tym kanale? Są rzadko, głównie w soboty, ale są, zwłaszcza sport w 4K HDR.

Jak masz moduł NC+ CI+ z kartą Cayman to pooglądasz transmisje 4K w innym przypadku nie obejrzysz.
 

nagdob

Member
Bez reklam
No to jednym słowem duża KUPA! Chodzi o jakieś uprawnienia, czy jeszcze o coś innego? Skoro mam w ofercie Canal+ NOW to chyba z nimi powalczę.
 

iSlav

New member
No to jednym słowem duża KUPA! Chodzi o jakieś uprawnienia, czy jeszcze o coś innego? Skoro mam w ofercie Canal+ NOW to chyba z nimi powalczę.

Dokładnie, chodzi o uprawnienia (kodowanie), możesz spróbować coś z nimi powalczyć, ale szczerze wątpię czy Ci się uda.
 

ellah

New member
Tutaj też napiszę do użytkowników 65XE9305. Też tak macie że android strasznie zamula plus clouding plus straszne podświetlenie na rogu ekranu jak na zdjęciach. Zdjęcie rogu ekranu w wątku o serii 93,94

Clouding ma kazdy - mniejszy, wiekszy ale jest. Przy normalnym ogladaniu jednak ja nie zauwazylem w plywu na jakosc obrazu w tych obszarach, przynajmniej u mnie.

Android nie zamula, moze cos z ustawieniami sieciowymi?
 
Do góry