Porównanie Sony KDL-55W809C - KD-55XE8599- Sony KD-55XE9005

ollyon86

New member
Witajcie,jestem nowy na forum:) mam pytanie jak w tytule. Nadszedł czas na wymianę już 7-letniej plazmy Samsung-a 50" na coś nowszego. Na Samsungu wyskoczyły poziome czarne paski , na szczęście u samej góry telewizora:) i czas go wymienić , choć służył bezawaryjnie przez ten okres.
Moje oczy zwróciły się w stronę Sony. Widziałem na żywo model KDL-55W809C i bardzo mi się spodobał, plus cena w okolicy 3000 zł, natomiast co mnie "odstrasza" to, to że jest już to 2-letni telewizor.
Następnie zastanawiam się na modelami KD-55XE8599 -KD-55XE9005 . Czy jest sens dopłacać około 800 zł do XE9005. Telewizor głównie służyć będzie do oglądania TV Sat plus filmy z internetu, nie używam żadnych konsol do grania.
Pozdr
 

mmbb

Member
Cześć, Ja właśnie początkiem roku kupiłem W809C i specjalnie szukałem tego telewizora przede wszystkim z uwagi na matrycę VA 120hz i Full HD. Nie potrzebuję 4k i innych wodotrysków, bo tego nie wykorzystam. Na pewno nie kupiłbym tv z matrycą 60hz. Zauważyłem że obraz z cyfrowej naziemnej jest o niebo lepszy na tv full hd niż na 4k. Mam znajomego w rtv agd który właśnie polecił mi ten model. Mam 55cali i dałem za niego 3600 w EMAG. Uważaj gdzie kupujesz, bo najpierw kupiłem ten tv w NEONET i przysłali mi używany z ekspozycji sklepowej. Trochę bawiłem się z ustawieniami i wyszło ok, obraz rewelacyjny, żadnych smug, czy pixeli, dodatkowo ma ładną aluminiową ramkę, z tego co widziałem w nowszych modelach już są plastikowe. Android działa ok, korzystam z Kodi oraz Youtuba. Co jakiś czas zdarza się że tv się sam zrestartuje, no ale podobno android tak ma :)). Mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam
 

ollyon86

New member
Dzięki za odpowiedź:) niestety W809C ciężko kupić , jest na wyprzedaży w RTV EURO za 2999 niestety wszystkie powystawowe modele. Chyba raczej skupię się na KD-55XE8599, jutro podskoczę do RTV EURO ma tam 2km zobaczyć go na żywo .
 

ollyon86

New member
Właśnie Sony mnie gdzieś urzekł , w euro mają tego LG tylko wersje powystawowe, w dodatku jakoś ekrany Curved do minie nie przemawiają.
Kurcze strasznie biję z myślami czy warto dopłacić 1000 zł do KD-55XE9005, teraz to się wydaje że trzeba 1000 zł dołożyć a za może rok lub 2 będę żałował że nie dołożyłem. W dodatku rzadko wymieniam Telewizor i napewno parę lat będzie służył, może kupię kiedyś konsolę:D
 

ollyon86

New member
Witajcie , dzisiaj wpadł na pokład SOny 55XE9005 za jedyne 5470 zł, pierwsze pytanie . Mam soundbar Harman Kardon SB25 , czy jest możliwość sterowania poziomem głośności sandbara pilotem TV?
 

ollyon86

New member
Po prostu chciałem kupić w sklepie stacjonarnym jak najbliżej miejsca zamieszkana , aby nie mieć problemów z transportem i ewentualnym zwrotem, no i sprzedającego mam na miejscu.
 

sebby64

New member
Ja mam 55XE8599 i soundbarem HT-CT380 po skonfigurowaniu steruje tylko z pilota tv. dodatkowo mozna ustawic zeby sie wlaczal i wylaczal razem z tv.
 

ellah

New member
Po prostu chciałem kupić w sklepie stacjonarnym jak najbliżej miejsca zamieszkana , aby nie mieć problemów z transportem i ewentualnym zwrotem, no i sprzedającego mam na miejscu.

Sugeruje tez zakum w sklepie internetowym. DLaczego? Z prostej przyczyny - mozliwosc bezproblemowego zwrotu w ciagu 14 dni...

Prosze sie przejsc do sklepu i zapytac czy bedzie mozliwosc zwrotu gdy np, TV bedzie mial clouding - nawet tego samego dnia - na 99% powiedza ze nie... Pelno sie widzi takich przypadkow na forach, a tak odsylasz i z glowy. Taka jest np roznica w sony centre - nigdy i nigdzie nie przyjma zwrotu jak wyjedziesz poza sklep, o euro rtv juz nie wspominajac.
 
Do góry