KD65XE9005 vs. KD65XE9305 ??

accu

New member
Bez reklam
Dokładnie jakie to nowe ceny bo brzmi tak jakby to były duże różnice :- )

Witam uprzejmie,

W sklepach Sony Centre w okresie od 22 do 29 listopada 2017 r. cena za telewizor Ultra HD OLED firmy Sony KD-65A1 wynosi 14999.00 zł(upust 3000 zł) , za telewizor Ultra HD LCD firmy Sony KD-75XE8596 wynosi 10499.00 zł(upust 2499 zł) .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

ellah

New member
Juz dawno wiadomo ze od jutra xe93 bedzie po 8999 xe90 po 7600, to samo co pod koniec pazdziernika.

A ja ciagle mam dylemat, decyzja do jutra, xe93 podobna sie sprzedaja na pniu, w Gdyni na zapisy...
 

ellah

New member
Oooo Beno pierwszy krytyczny glos, mozesz dodac cos wiecej od siebie? Na jakim ogladaniu sa te pasy, jaki material, jakie swiatlo rozswietlajace?
Wystarczy wyłączyć światło w pokoju i włączyć tv.
Odtwarzanie z blurey,a z hdr to już masakra świeci wszystko co jasne na ciemnym tle.Na zachodnich forach huczy na ten tema.Co prawda u konkurencji jest jeszcze gorzej.Podświetlenie trochę lepsze niz w xe9005 chociaż tam jest direct to mało stref,a w XE93 troche lepiej ociaż edge led ale z dwóch czy trzech krawędzi.Ale jednemu to przeszkadza a drugiemu nie.Czy trafił mi sie felerny model ? Nie oglądałem kilka tych modeli i wszedzie jest prawie tak samo!
Dodam że jak komuś nie zależy na hdr,to wolał bym XE8505 cena o wiele niższa a jakościa obrazu nie odbiega o xe9005 i xe93

Czyli gdybys mial teraz wybierac raz jeszcze to wybralbys xe90?
 

nomnom

New member
Wady podświetlenia o których piszecie to niestety domena lcd, być może trafiła się jakaś lipna sztuka.
Sam stoję przed wyborem tv, jutro zawitam do sc w szczecinie to sobie popatrzę, porozmawiam w sprawie ew ceny.
Pytanie odnośnie xe90, przewija się zdanie, że ma on "za mało stref"(względem xe93)
, co to znaczy? Czym się przejawia? W sieci są różne recenzje, jedne wskazują ze xe90 dzięki direct led i to pomimo mniejszej ilości stref świeci i działa lepiej niż xe93, inne, że xe93 pomimo krawędziowego podświetlenia, jest jednym z najlepszych tv (pojawiają się określenia "baby zd9")
Ja coraz bardziej skłaniam ku wybraniu mniejszego oleda zamiast 65 lcd czyli 55c7v albo 55b7v, tym bardziej, że tv głównie do filmów wieczorami i ew yt, gram na pc (więc ryzyko ew wypaleń jest minimalne) na allegro są nówki za 7000, do tego cashback 200, wychodzi 6800 i w tym mamy prawdziwa czerń, brak problemów z podświetleniem, świetna (wg recenzji o wiele lepsza od nawet najlepszych lcd) płynność i klarowność obrazu,
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mi chodziło tylko o to że w przyszłym roku tv pod względem jakości będą porównywalne tak samo jak te z tego roku w stosunku do tych co były w 2016 roku.. różnica jest w cenie gdzie na początku roku 2018 będą wyższe ceny nowości ... choć mam nadzieję, że jednak się pomylę.. :)
 

ellah

New member
Tia.. I tak mozna czekac i czekac, bo przeciez wychodzi nowy lepszy model, z lepszymi bajerami, wiec po co w sumie brac stary... A wtedy do onastepnego Black Friday w sumie tylko pol roku, ceny na pewno spadna... ;)
 

accu

New member
Bez reklam
Accu myślisz o kupnie oleda?

Witam uprzejmie,
Na razie nie zamierzam kupić telewizora w technologii OLED , gdyż lubię sobie nieraz "zatrzymać"
obraz na ekranie telewizora przy użyciu przycisku funkcji : Still (Standbild) dostępnej z mojego zewnętrznego dekodera HD K2 ISIO
firmy TechniSat . :|

BTW , o ile zakupię nowy telewizor UHD , to sobie również zakupię nowy zewnętrzny dekoder firmy TechniSat DIGIT ISIO STC UHD .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry