KD65XE9005 vs. KD65XE9305 ??

ellah

New member
To jak myślicie o 65 calach to pomyślcie też o Philipsie 65PUS8102
bo jest lepszy od ty Soniaczy pod względem obrazu i czerni.
Oczywiście trzeba wszystkie TV skalibrować odpowiednio.
Jak bym miał dziś kupować TV 65 cali to bym kupił Philipsa z uwagi na rewelacyjną czerń .

Tak, zachwalal go tez KIKI, ale wystarczy poczytac w necie opinie uzytkownikow o serwisie Philipsa i to skutecznie zniecheca do stycznosci z ta firma. Nie sa to pojedyncze opinie a dziesiatki, chociazby na ich oficjalnym profilu na FB... Ja chyba nie zaryzykuje..
 
Ostatnia edycja:

Davide

Member
W weekend będę oglądał film w 4K HDR i zwrócę uwagę na te pasy o których wspomina Barburian. Do tej pory ja żadnych pasów nie zauważyłem . Co do opini tutaj to nauczyłem sie ze trzeba samemu zobaczyć każdy TV. każdy ma inna opinie, każdy ma swoją ulubiona firma. Moja nie ukrywam ze jest właśnie Sony. Tutaj na forum zauważyłem polecane są tylko Philips , TCL , LG. Zobacz Sonego , zobacz Panasonica tez a jak lubisz ambi to Philipsa . Ja polecam Sony XE93 . Jak coś kupisz to napisz ;) Jestem ciekaw co wybierzesz ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony jest również polecany i polecam Ci go !!!
Jak będziesz niebieski masz specjalną cenę z kalibracją.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To mówcie im o dwóch tv - w jednym czasie jechać i kupić dwa tv .. może coś jeszcze uskubiecie.. chociaż cena fajniutka..
 

piczon

New member
Ja uskubalem jeszcze gwarancje extra na 5 lat. Kupilem 65xe93 , montujen za 2 tyg jak skoncze chate, szczerze mowiac to ten frame less nie podoba mi sie za bardzo pod wzgledem jakosci. Jakbym nie wyrwal nic na negocjacji to bym bral Panasa 780- fajny tez i dobra cena ( xbox gratis)
 

piczon

New member
Gratuluje! 8999 z gwarancja na 5 lat to naprawde dobry deal...

Czyli jednak XE93 cieszy sie wiekszym popytem...
Thx, zonie powiedzialem 6490pln :popcorn:
Jak odpalalem to samo na xe90 to dla mnie jest duza roznica na korzysc xe93 ( duzo jasniej)
Ps zwolnij sobie miejsce w PM bo nie moge odpisac
 

Beno111

New member
Ja po kupnie 65XE9305 żałuję że w ogóle kupiłem ten tv !!!Nie do zniesienia jest te podświetlenie ,rozświetlone rogi,światło rozświetlające czarne pasy,rozmyty szybki ruch( gorzej niż w 829)ten tv niewart tych 11000zł!Teraz zostało mi wykorzystać ostani punkt ,,gwarancji plus" czyli ,,niechcące !!uszkodzenie mechaniczne"tak żeby nie nadawał si e do naprawy
 

piczon

New member
Ja po kupnie 65XE9305 żałuję że w ogóle kupiłem ten tv !!!Nie do zniesienia jest te podświetlenie ,rozświetlone rogi,światło rozświetlające czarne pasy,rozmyty szybki ruch( gorzej niż w 829)ten tv niewart tych 11000zł!Teraz zostało mi wykorzystać ostani punkt ,,gwarancji plus" czyli ,,niechcące !!uszkodzenie mechaniczne"tak żeby nie nadawał si e do naprawy

:roll: teraz to mnie nie pocieszyłes.... pytanie czy masz wadliwy model czy ja sie tak wj**ałem
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja uskubalem jeszcze gwarancje extra na 5 lat. Kupilem 65xe93 , montujen za 2 tyg jak skoncze chate, szczerze mowiac to ten frame less nie podoba mi sie za bardzo pod wzgledem jakosci. Jakbym nie wyrwal nic na negocjacji to bym bral Panasa 780- fajny tez i dobra cena ( xbox gratis)

To teraz trzeba życzyć bezawaryjnego oglądania :- )
 

ellah

New member
Ja po kupnie 65XE9305 żałuję że w ogóle kupiłem ten tv !!!Nie do zniesienia jest te podświetlenie ,rozświetlone rogi,światło rozświetlające czarne pasy,rozmyty szybki ruch( gorzej niż w 829)ten tv niewart tych 11000zł!Teraz zostało mi wykorzystać ostani punkt ,,gwarancji plus" czyli ,,niechcące !!uszkodzenie mechaniczne"tak żeby nie nadawał si e do naprawy

Oooo Beno pierwszy krytyczny glos, mozesz dodac cos wiecej od siebie? Na jakim ogladaniu sa te pasy, jaki material, jakie swiatlo rozswietlajace?
 

Beno111

New member
Oooo Beno pierwszy krytyczny glos, mozesz dodac cos wiecej od siebie? Na jakim ogladaniu sa te pasy, jaki material, jakie swiatlo rozswietlajace?
Wystarczy wyłączyć światło w pokoju i włączyć tv.
Odtwarzanie z blurey,a z hdr to już masakra świeci wszystko co jasne na ciemnym tle.Na zachodnich forach huczy na ten tema.Co prawda u konkurencji jest jeszcze gorzej.Podświetlenie trochę lepsze niz w xe9005 chociaż tam jest direct to mało stref,a w XE93 troche lepiej ociaż edge led ale z dwóch czy trzech krawędzi.Ale jednemu to przeszkadza a drugiemu nie.Czy trafił mi sie felerny model ? Nie oglądałem kilka tych modeli i wszedzie jest prawie tak samo!
Dodam że jak komuś nie zależy na hdr,to wolał bym XE8505 cena o wiele niższa a jakościa obrazu nie odbiega o xe9005 i xe93
 
Ostatnia edycja:
Do góry