KD65XE9005 vs. KD65XE9305 ??

Tomisior

New member
Witajcie,

Równo miesiąc temu zakupiłem 65XE9005. Po 3 tygodniach kiedy zbliżał się terimn wymiany/zwrotu tv (Saturn) postanowiłem sprawdzić ostatni raz matrycę.
No i moim oczom pokazał się biały, świecący pixel (widoczny tylko na ciemnych/czarnych planszach)
Niestety nie mogę wkleić linku do zdjęcia.

Pojechałem do Saturna w celu wybrania modelu na wymianę. Sprzedawcy otworzyli mi 4 nówki sztuki i KAŻDY miał walnięty minimum jeden pixel. Sami w to nie mogli uwierzyć.
Wkurzony pojechałem do domu i napisałem do Sony. Ci polecili przywrócenie ustawień farbrycznych...oczywiście nie pomogło.

Próbowałem bawić się wszystkimi migającymi programi, jscreenfixem, ugniatanie matrycy - NIC. Pixel nadal pięknie sobie świeci.
Przy normalnym użytkowaniu go nie widać, ale sama jego świadomość doprowadza mnie do szału :/ wcześniej miałem 2 modele Sony, 1 Samsunga i nigdy nie miałem nic podobnego.
Postanowiłem bardziej przycisnąć Sony. No i ma się ze mną jutro kontaktować serwis w celu ustalenia terminu naprawy, cokolwiek to znaczy (wymiana matrycy?)
Z tego, co czytałem w instrukcji 1 pixel nie kwalifikuje się do wymiany.

Pytania do Was:
- czy biały, świecący pixel to dead, stuck czy hot? Skoro świeci, emituje światło nie jest chyba martwy? Jestem nawet skłonny zapłacić komuś za jego skuteczne usunięcie o ile to możliwe.
- czy jeśli serwis zaproponuje wymianę matrycy, to zgadzać się? To miesieczny tv, i nie chcę by już był rozkręcany. Obawiam się, że przy wymianie pod ekran wejdą paprochy, będzie nierównomierne podświetlenie itd.

Czy wasze XE9005 również mają problem z pixelami, czy traifły Wam się idealne sztuki?

Będę b.b.b. wdzięczny za pomoc i rady.
 
Ostatnia edycja:

ellah

New member
Mam i ja :)
KD65XE9305 dziś przyjechał do domu prosto z SC. Cena 8999 zł. Jeszcze nie rozpakowany, prawdopodobnie dopiero jutro lub pojutrze - względy remontowe, bo już nie mogę wytrzymać :)
TV oczywiście skalibrowany.
Pozdrawiam Kikiego :)

Gratuluje!

Zamykajac moj temat napisze i ja , że wczoraj zamowionyw Euro xe93, cena 8600 (bez jednej raty - dobra promocja :)

Takze dylemat w koncu rozwiazany.
 
Do góry