Sony 55XE85, 55XE90 czy może Samsung MU8002

bezk

New member
Cześć,
Zastanawiam się, który z telewizorów wybrać:
Sony 55XE85 (4700 PLN)
Sony 55XE90 (5700 PLN)
Samsung 55MU8002 (5000 PLN)

Spodziewam się, że najlepiej w tym zestawieniu wypada Sony XE90, ale czy warto do niego dopłacać ten 1000?
A jak przy tych Soniakach wypada Samsung 55MU8002?
 

drake7

New member
mialem wszystki 3 modele. moim zdaniem jest tak:
xe 85< mu8002<xe90.
ale nawet xe85 to bardzo dobry tv.
zostałem przy mu, ale to z powodu tego, że soniaki miały problem z wypuszczaniem dzwięku w 5.1 na moje glosniki (edifier 760). największe wow było przy xe90 i jakos starałem się potem obraz w mu dostroić na podobieństwo sony:). Jesli ważny dla Ciebie jest (będzie) hdr to w tym mu i xe85 wygląda to słabo.
 
Ostatnia edycja:

kamiloos

New member
Mialem w domu XE85, zmienilem na XE90. Roznica jest na dobra sprawe tylko w podwietleniu (XE90 ma Direct-Led, 85 ma krawedziowke) oraz w jasnosci (900 nitow w XE90, 400 w XE85). Jesli korzystasz z Netflixa czy konsol - bierz XE90, jesli to TV do telewizji - XE85 wystarczy. O Samsungu sie nie wypowiem, nie bralem ich pod uwage jak szukalem TV dla siebie.
 

bezk

New member
Mialem w domu XE85, zmienilem na XE90. Roznica jest na dobra sprawe tylko w podwietleniu (XE90 ma Direct-Led, 85 ma krawedziowke) oraz w jasnosci (900 nitow w XE90, 400 w XE85). Jesli korzystasz z Netflixa czy konsol - bierz XE90, jesli to TV do telewizji - XE85 wystarczy. O Samsungu sie nie wypowiem, nie bralem ich pod uwage jak szukalem TV dla siebie.

A jak oceniasz Androida w Sony?
 

bezk

New member
Najbardziej się skłaniam chyba jednak do dołożenia do XE90.
Ale najlepiej będzie jak poczekam na jakieś promo, bo nie pali mi się z zakupem i poprostu kupię pierwszy, który będzie w jakiejś fajnej okazji.

Niech los zdecyduje :)
A jeżeli przez miesiąc nie pojawi się nic okazyjnego to pewnie dołożę do XE90
 

bezk

New member
Udało mi się dzisiaj znaleźć Sony 55XE8505 za 4350. Uznałem to za opłacalny deal, więc kupiłem. W piątek ma być u mnie. Mam nadzieję, że nie będę żałował.
 

javai

New member
Z tego co widzę są trzy modele sony 55xe8505, 55xe8596 i 55xe8599.
Na displyspeifications pisza ze sa one tylko innymi nazwami.
Na stronie sony.pl 8505 motion 800 a wg displayspec 1000 czy poza tym to sa te same tv?
Sam mysle o tym modelu.
Bezk gdzie kupiles w tej cenie?
 

bezk

New member
Ja kupowałem w eMag, ale dodatkowo dostałem na maila kod na 10% zniżki na cały asortyment (ostatnio kupowałem od nich trochę AGD do kuchni i za to dostałem ten rabat) stąd taka cena
 

javai

New member
Po dwóch tygodniach używania:
1. Bardzo dobry obraz - podoba mi się. Obawiałem się matrycy VA po IPS ale jestem mile zaskoczony, kontrasty, czernie - lepiej się filmy ogląda
2. Android TV - mógłby być szybszy, szczególnie w obsłudze pilotem. Oficjalne KODI z sklepu nie przekazuje dźwięku DTS do wzmacniacza - trzeba zainstalować wersje Shitty.
3. Dzwięk gubi synchronizację dziwięku, znaczy gubi dźwiek po HDMI ARC z amplitunerem Yamaha, gdy wyłączy się TV z gniazdka (lub padnie prąd w domu). Trzeba jeszcze raz wejść w ustawienia HDMI na wzmacniaczu i wyłączyć i w włączyć opcje ARC, Sync etc i wtedy zaczyna działać.
Bez problemu po kablu optycznym.

No i mogę go jeszcze przez 2 tygodnie zwrócić.
 
Ostatnia edycja:

javai

New member
No i się znowu włączył sam.
Dzis odesłałem.
Coś nie tak z tym Androidem w Sony.
Podłączona była sieć po Ethernecie i Amplituner Yamaha po HDMI z ARC i kontrolą.
Nie chciało mi się dalej z tym bawić.

No i znowu wybór przede mną.
 

javai

New member
Ale jaki model Sony miałeś dokładnie ?
I ile masz max kasy ?
Miałem 55XE8505 - zapłaciłem 4499 i tyle mógłbym dać.
W innym wątku polecałeś LG 55SJ850
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/135242-nowy-tv-2.html
I tak zacząłem o nim myśleć.
Rozważałem Samsuna 55MU7002 ale wyczytałem że nie czyta napisów po DLNA.

Do tego co pisałem na początku poprzedniego wątku to zależy mi jeszcze na dobrym pokazywaniu zdjęć. Lubię pooglądąć zdjęcia, które robię na dużym ekranie.
Na tym Sony moje 24Mpix zdjęcia były super (w porównaniu do FHD LG który teraz mam)

I pytanie ile za tego LG u Ciebie lub co ewentualnie polecasz?
Nie jestem niebieskim ale mogę w sumie być :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG 55Sj850 masz za 4499 zł
Kalibracja profesjonalna gratis
Dostawa gratis
LG daje sobie radę.
Zaloguj się w Klubie HDTV
 

javai

New member
LG 55Sj850 masz za 4499 zł
Kalibracja profesjonalna gratis
Dostawa gratis
LG daje sobie radę.
Zaloguj się w Klubie HDTV

Czekam na zwrot kasy. Coraz bardziej się do niego przekonuję.
Podejmę decyzję do końca tygodnia.
Wpadł mi w oko również Panasonic 58XE703E ale oprócz ponoć świetnego obrazu to mnie nie przekonuje systemem.
 
Do góry