Pobór prądu a koszty ?

artur5272

New member
Zakupiłem tv KD49XE9005 , tak mi się trochę nudzi i zainteresował mnie temat jak przelicza się zużycie takiego TV na rachunek za prąd , może ktoś już robił takie przeliczenia i coś mi wyjaśni ;)


Pobór mocy (podczas pracy) Moc znamionowa: 173 W / standardowa 102 W

ROCZNY POBÓR MOCY* 141 kWh rocznie

Pobór mocy (w trybie czuwania) 0,50 W

Jak oni wyliczają takie roczny pobór mocy ? I czy przy oglądaniu np cyfrowego polsatu bierze 102W czy jak ? Jestem trochę zielony w tym kierunku a na pewno znajdzie się tu osoba która w miarę kompetentnie mi to wyjaśni ;)

Z góry dziękuje za pomoc !
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W temacie X 8505 c było o tym pisane.. o ile mnie pamięć nie myli.. sam nawet pisałem ile przy 55 calach pobiera na czuwaniu itp - można poczytać... bo te tv więcej na czuwaniu biorą zaraz po wyłączeniu, a po jakiś 20-30 min jest już znacząco mniej.. A ile oni piszą to jedno (mam na myśli roczne zużycie) - samemu trzeba sobie policzyć ile godzin dziennie ogląda się tv i przeliczyć po ile masz prąd i wychodzi jakie koszta generuje tv..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No i trzeba zaznaczyc ze producent zawyza wartosci dla swojego bezpieczenstwa. Jak bedzie urzadzenie pobieralo mniej to nikt mu nic nie zrobi a jak wiecej i bedzie jakas kontrola to zas kary.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Niby czemu po kalibracji żę obraz mniej wyraźny chyba nie będę patrzył na ciulaty obraz bo mniej prądu pobiera.Ustawiam tak jak mi pasuje .Manta chyba mniej żre 39 cali chyba napisane ma koło 80 wat.Dziękuję postoję.Atrus5272 jak się nudzi to mówią jak pies nie ma co robic to coś tam liże .Masz zajebisty telewizor powinieneś mieć banan od ucha do ucha.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
kalibrację po to się robi żeby był ten banan na twarzy.. i nie jest jej celem ciułanie na prąd tylko poprawa jakości obrazu... a przy okazji przy pewnych ustawieniach jest również mniejszy pobór prądu, tylko nie to w tym jest najważniejsze.. bo największa korzyść z kalibracji to lepszy obraz.. warto poczytać albo porozmawiać z tymi, którzy profesjonalnie się zajmują tematyką kalibracji..
 
Do góry