format 14:9

formart

New member
Na stronie firmowej SONY w danych technicznych TV LCD podane są dla serii S i V, że mają parametry obrazu 14:9 i 4:3. W starszej serii P pojawia sie dodatkowo format 16:9. O co tu chodzi ? Czy znaczy to że serie S i V pomimo parametrów ekranu 16:9 nie odtwarzają formatu 16:9 ??? Może ktoś mi odpowie ponieważ mam zamiar kupić jeden z wymienionych LCD
 

jarwisz

New member
Bez reklam
1366:768 - wez kalkulator i policz to jest 16:9 /dziel przez 85.33333/
a że Sony odtwarza też format 14:9 i 4:3 to prawda

format 14:9 to format kinowy w którym nagrywane są niekiedy filmy - w tym wypadku twój Sony rozciągnie ten format na cały ekran

pozd
 

formart

New member
Dla mnie jest ważne żeby było to: "też 16:9" bo jak pisałem na stronie firmowej SONY nie wygląda to na oczywiste - przy serii P są wymienione wszystkie trzy tryby a przy seriach S i V tylko dwa. Z drugiej strony gdyby tak nie było to byłby zupełny absurd : ekran miałby proporcje 16:9 a nie odtwarzałby tego trybu ! Jakkolwiek dzięki za odpowiedź !
 

piri

New member
Obie serie posiadają tryb:
Smart - wyświetla konwencjonalny obraz telewizyjny 4:3 z imitacją efektu szerokoekranowego;
4:3 - Wyświetla audycje TV w konwencjonalnym formacie 4:3 w prawidłowych proporcjach;
Wide - wyświetla panoramiczny obraz telewizyjny 16:9 w prawidłowych proporcjach;
Zoom - Wyświetla obrazy telewizyjne w formacie Cinemascope (format Letterbox) w prawisłowych proporcjach.
No i wspomniany wcześniej tryb 14:9.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
najlepsze systemy formatowania ma na naszym rynku - JVC .
Nowe modele innych firm też są oparte na podobnym systemie , np.:
Sony KDS a 2000
Pioneer - plazmy
Loewe i LCD i plazmy
 
Do góry