Zmiana z 65 cali na 75?

Caravela

New member
Witam

Obecnie posiadam tv 65” nowy telewizor juz wybrałem (Sony 75xe90)pytanie tylko czy waszym zdaniem te 10 cali różnicy bedzie bardzo zauważalne czy jednak to tylko 10 cali?

W sklepie odczucia są zupełnie inne niż w domu niestety i nie wiem czy kolejny spory wydatek bedzie uzasadniony:)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie w sklepie jest zupełnie inaczej.
W domu przy 75" możesz powiedzieć - jest moc !!!

W klasie SOny 75XE9005 z kalibracją za 17.999 zł masz też LG 75 SJ955 z Nano Cell za 15.999 zł i Philipsa 75PUS7101 za 14.999 zł

A jaką masz odległość od ekranu i co będziesz często oglądał ?
 

Caravela

New member
Odległość 3,5 metra, nc+ i Apple TV 4K (od piątku w sklepie).

Ale faktycznie bedzie duża różnica w wielkości czy tylko kosmetyczna?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Będzie spora różnica, nie ma co porównywać.
Też robiłem takie przesiadki, wszystko do +/- 65", to jeszcze tv, ale już od 75" to coś więcej, zaczyna się inna przygoda i zupełnie nowe wrażenia.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A ja myślę, że to indywidualna sprawa i postrzeganie wielkości.. znam ludzi którzy twierdzą, że w ich wypadku większa różnica wizualna była z przesiadki z 55 cali na 65 cali niż z 65 na 75 cali.. pomimo, że w jednym jak i w drugim wypadku to +10 cali..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko jest sprawą indywidualną, jak to, że dla niektórych 21" w zupełności wystarczy. Ja piszę, że te 10" dodatkowych cali względem 65" jest odczuwalne dla większości.
Ja zmieniałem tv dla 2" cali i widziałem różnicę, a przechodziłem wszystkie przekątne po kolei od 21", poprzez 32", 36", 40", 42", 50", 55", 65" itp. ale dopiero 80" wniósł nowy poziom. Przy tej przekątnej zaczyna się coś na pograniczu wrażeń z projektora, ale jeszcze jest tv. Takie wejście na lvl 2.
Na 65" nie ma tego odczucia, to tylko większy tv.
Ja piszę na bazie doświadczeń, a nie jakiś fanaberii.
Nawet postawiłem w domu 64" obok 80" (to jednak 5" więcej jak 75") mam gdzieś zdjęcie chyba.

Btw. W sklepie wrażenia są zupełnie inne, żeby nie powiedzieć złudne.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W sklepie wrażenia odbiegają od rzeczywistości bo zwyczajnie "salon" w takim sklepie jest znacznie większy od tego co mamy w domach.. Jak w sklepie patrzę to dla mnie takie łoł jest jak z 65 na 80-85 cali patrzę.. ale to mówię w sklepie.. w domu jest inne odczucie..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiki żebym kupił tv w 75 calach taki co mnie interesuje to pewna firma musiałaby zmienić gwarancję :) w przeciwnym razie niech sami sobie kupują swoje tv... przy tych cenach i z taką gwarancja patrząc ile ludzi potem ma problemy.. więc ja pewnie kupię jak będę zmieniał 65 cali.. bo takie pieniądze jeszcze można zaryzykować..,
 
Do góry