Ustawienia i kalibracjia 55xe9005

krishd

New member
Kalibracja jest do oglądania wieczorami i w nocy . I jest 1: 1.
W dzień trzeba wpisać w inny tryb i podkrecić dynamikę obrazu !!!
Wystarczy zapytać co zrobić i jak zrobić.
Pona 99% osób bardzo zadowolonych.



To ja spytam jak zrobić i co zrobić?
Chodzi o ustawienie w dzień, bo na noc nam i jest dobrze.


Natapatalkane z iPhone
 

juroglo

New member
Witam, jestem nowy użytkownikiem forum i świeżym posiadaczem Sony ke-55xh9005, czy znajdę gdzieś parametry jak najlepiej ustawić obraz TV, jakąś kalibrację?

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
 

juzeg76

Member
Kalibracja

Pokazałem fotkę paru osobom i wcale ta kalibracja nie powala na kolana.. A niektórzy wręcz powoedzieli ze to chyba jakiś żart. Więc nie ma się czym podniecać
 

Attachments

  • IMG_20210526_091921.jpg
    IMG_20210526_091921.jpg
    655,8 KB · Wyś: 31

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
J@J - widziałeś wyniki prawdziwej kalibracji we własnym domu ?
Z tego co napisałeś - wyniki ,że masz małe doświadczenie.
Ci co skorzystali z kalibracji , czyli kilkadziesiąt tysięcy osób są mega zadowoleni. Ale było 7 osób nie zadowolonych. Czyli błąd statystyczny.
Ci co lubią na maxa ustawione kolory i kontrast ( a są tacy i mają do tego swoje prawo) - nie są zadowoleni.
Sugerują sprawdzić na własne oczy profesjonalną kalibrację w domu i wówczas można opisywać wrażenia.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Taką kalibrację można też wykorzystać jako wyjściowe ustawienia. Jak ktoś woli więcej kolorów to sobie ewentualnie tylko to zwiększy.
Od pół roku męczę się z ustawieniami balansu kolorów w moim 11-letnim SONY 46Z5500, który skasował sobie wszystkie ustawienia i teraz nie potrafię ich przywrócić (nie mam już notatek z kalibracji, którą od kogoś 11 lat temu dostałem i które były OK). Jakbym nie żonglował kolorami, to ciągle mi czegoś brakuje a wiem, że przez tych 11 lat było dobrze. Jestem już tak zdesperowany, że kilka razy pomyślałem o jego kalibracji ale wywalać kila setek na stary telewizor raczej szkoda. Prędzej go wymienię na nowy :)
 

SDman

Banned
Ja też w ostatnim roku posiadania PDP trochę się ustawieniami bawiłem i faktycznie te z 2013 nie miały sobie równych -były najbardziej uniwersalne.
Kopię ustawień miałem na nie używanym wejściu w PDP (AV1) i zawsze szybko stamtąd mogłem
na inne (poszczególne) wejścia przywrócić.
Ten mechanizm mi się bardziej podobał niż u innych producentów
czyli "zastosuj do wszystkich"
Ale w archiwach na dyskach plik txt również musi być.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich kalibracja jet gratis - jak ktoś chce korzysta i może sprawdzić.
Zadowolonych 99,99% ludzi na ponad 100.000 wysłanych.
 

j@j

Member
J@J - widziałeś wyniki prawdziwej kalibracji we własnym domu ?
Z tego co napisałeś - wyniki ,że masz małe doświadczenie.
Ci co skorzystali z kalibracji , czyli kilkadziesiąt tysięcy osób są mega zadowoleni. Ale było 7 osób nie zadowolonych. Czyli błąd statystyczny.
Ci co lubią na maxa ustawione kolory i kontrast ( a są tacy i mają do tego swoje prawo) - nie są zadowoleni.
Sugerują sprawdzić na własne oczy profesjonalną kalibrację w domu i wówczas można opisywać wrażenia.
Nie widziałem bo nie chcę wydawać kilku stów w błoto,ciekawe jak tyle osób ma tutaj dlaczego nikt nie pochwali się jakie ma ustawienia,chociażby porównać jeden z drugim.?
 
Do góry