Jaki telewizor do 10.000 zł ? SONY KD65XE9005 ??

pantomima

Banned
Jasne ze leprzy bedzie oled !

Soniaki moze lepiej swieca jezeli chodzi o hdr , ale ogolem obraz oleda , jego plastycznosc na ktora tak sie wciaz powoluje bije te ledy :)
 

pantomima

Banned
Zalety tego Oleda :

- Rewelacyjna żywotność panelu OLED 3 generacji (100 000 godzin)
- Perfekcyjna czerń i kontrast nieosiągalna dla telewizorów LCD
- Niezłej jakości tryby fabryczne obrazu i bogate możliwości kalibracji
- Najbogatsze pokrycie szerokiej palety barw (100% DCI) Matryca 120Hz z doskonałym upłynniaczem (TruMotion)
- Świetna kompatybilność z HDR – Dolby Vision i jasność ok 710cd/m2
- Certyfikat Ultra HD Premium System WebOS 3.0
- Świetne kąty widzenia
- Bardzo dobra równomierność ekranu
- Głosniki Harman Kardon Pełna obsługa HEVC 4K – pliki, telewizja naziemna i satelitarna Płaski ekran (do tej pory dostępne były jedynie curved)

Zwroc uwage na jasnosc panelu . 710cd/m2 to juz naprawde zadowalajacy wynik :)


Kontrast i czerń na telewizorze OLED to czysta magia ! . Nawet sie nie zastanawiaj :)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
oczywiście dam znać, tylko moja opinia będzie słaba, jestem laikiem w tych sprawach

Witam uprzejmie,

Tym się zupełnie proszę nie przejmować . :-| Samemu warto próbować ustawić poszczególne
parametry obrazu . Tak poznaje się poszczególne funkcje telewizora . Można wpierw zapoznać
się z testami danego telewizora . Kalibrację zawodową zawsze można zlecić , ale wydaje mnie
się , że ewentualnie może w późniejszym terminie(o ile zajdzie taka potrzeba) , jak telewizor sobie trochę "pogra" .
Ważna jest bez wyjątku opinia każdego użytkownika , który użytkuje dany model telewizora .
BTW , im więcej opinii użytkowników tym lepiej .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
czy dwa takie same telewizory będą kalibrowane identycznie, może ustawienia bardzo zbliżone, czy to inna bajka ?;)

Witam uprzejmie,

Proszę poczytać sobie o kalibracji np. na portalu konkurencyjnym HDTV Centrum Polska .
Najedź na stronie głównej kursorem na : Baza Wiedzy , przesuń kursor w dół o jedną linię(Publicystyka i Artykuły) i w prawo ustaw kursor na : Maciej K oper , kliknij i następnie
wyszukaj : Co to jest kalibracja telewizora . Jakie ustawienia są dobre i " naturalne " i kliknij .
Przy okazji przeczytaj sobie test telewizora Ultra HD firmy Sony KD-55XE9005 . :neutral:
Test wyszukaj sobie ustawiając kursor na Testy > Telewizory LCD > SONY .

Pozdrawiam,:)
accu
:kok:
 
Ostatnia edycja:

kapajumi

New member
jestem pod wrażeniem, wielkie podziękowania ACCU, lepiej naprowadzasz niż gps ;) jak będziesz w okolicach Poznania zapraszam na piwko ... heh, tak jak się domyślałem nie jest tak pięknie z kalibracją, każdy odbiornik to inna bajka, cena za usługę nie jest mała 520 zł :( trochę boli
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Przecież przy pomocy ; ściągawki ; z różnych portali które przeprowadzały test tego Sony możesz powalczyć z ustawieniami obrazu nie musisz zaraz dokonywać kalibracji :wink:
 

kapajumi

New member
oczywiście, ale nadal będzie to ustawienie na oko ;) z tego artykułu wynika że każda sztuka to inne problemy, większe lub mniejsze, nie no kalibracje przeprowadzę jeśli znajdę coś taniej i tak mam problemy z żoną po zakupie tv, jak to stwierdziła, na 32 calach za 1kk też można oglądać ;) ..... w sumie racja xD
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
W necie można spotkać oprócz zadowolonych użytkowników TV którzy są zadowoleni z przeprowadzonej kalibracji również opinie osób według których przeprowadzona kalibracja nic ich zdaniem nie dała . Różne spojrzenie na ten sam temat ;) , a ja myślę że Sony w tym roku dość dobrze ; poustawiał ; parametry obrazu o czym piszą portale przeprowadzające testy TV.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Do czego dokładać ceny prawie te same nawet sony droższy tylko teraz do 2.08 rabat w saturnie.
Panasonic ma 3d i jest dobrą alternatywą do soniaka.Ja też czekam z zakupem bo coraz więcej informacji na temat wadliwych matryc w sony.
 

levider

New member
@Leeonsjo
Dzięki za uprzedzenie.
Tak właśnie coś słyszałem, ze do 2.08 jest ta promocja. Teraz już jestem pewien, więc spieszę z zakupem
Pewnie wybór padnie na XE9005
 

kapajumi

New member
rozpakowany, podłączony xD pierwsze co mi wpadło w oko to żadnych przebarwień, pięknie podświetlony na całości, to najbardziej przeszkadzało mi w poprzedniku, płynność bajka, piłka tenisowa leci tak jak powinna, mecz barcy idealny, teraz zabawa w ustawienia, jak dla mnie za dużo tego wszystkiego ale jakoś sobie dam radę :) pierwsze wrażenia boskie, zobaczymy w póżniejszym uzytkowaniu
 

accu

New member
Bez reklam
rozpakowany, podłączony xD pierwsze co mi wpadło w oko to żadnych przebarwień, pięknie podświetlony na całości, to najbardziej przeszkadzało mi w poprzedniku, płynność bajka, piłka tenisowa leci tak jak powinna, mecz barcy idealny, teraz zabawa w ustawienia, jak dla mnie za dużo tego wszystkiego ale jakoś sobie dam radę :) pierwsze wrażenia boskie, zobaczymy w póżniejszym uzytkowaniu

Witam uprzejmie,

I to jest wiadomość , którą chciałoby się czytać jak najczęściej . ;-)

Dasz radę bez dwóch zdań. :neutral:

I gitara cichutko gra . ;-)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kapajumi

New member
tv swieci jak należy, niestety dwa dni temu ogladam mecz i pojawiły się od środka do prawej strony 4 ciemne pasy pionowe po 4-5 cm, delikatne ale były, najbardziej widoczne podczas meczu gdzie na calości była jednobarwna murawa i był ruch obrazu, zadzwonilem do sklepu, wymiana albo zwrot pieniędzy w czwartek mają po niego przyjechać, tylko .... od dwóch dni probuje je zobaczyć i ich nie ma, zmieniam ustanienia, obrazy wyswietlane na tv i nic, czym to może być spowodowane ? ogólnie żal mi zwracać tego tv, obraz wymiata ... help me :)
 
Do góry