Sony 65XE9005 i amplituner

piotom70

New member
Dziś zostałem posiadaczem Sony 65XE9005 i od samego początku jest problem.Probuje połączyć go z Marantz 7010 ,obraz przechodzi ale głosu nie ma.Próbowałem 5 kabli hdmi przez ARC nic nie dało,wyświetla aktywny system audio przy zmianie głośnik na tv jest głos ale przy system audio cisza.Posiadam kabel optyczny który tez podłączyłem ,ale nie umiem wymusić by przez niego poszedł sygnał ,przeorałem całe menu i nie wiem jak go włączyć .Moze ktoś wie jak to obejść bo już nie mam siły,chyba będę go targał z powrotem do sklep.Trochę by było szkoda bo dobry sprzęt.
 

piotom70

New member
Sprawa rozwiązana wystarczy na pilocie od amplitunera wcisnąć TV Audio .
Kolega był pomocny ..Wielkie dzięki ,ja bym nie wpadł na ten przycisk. Starałem wymusić głos przez menu a jednak czasami można mniej kombinować .
 

barburian

New member
Bez reklam
Fonia

Sprawa rozwiązana wystarczy na pilocie od amplitunera wcisnąć TV Audio .
Kolega był pomocny ..Wielkie dzięki ,ja bym nie wpadł na ten przycisk. Starałem wymusić głos przez menu a jednak czasami można mniej kombinować .


No dokładnie jak chcesz podać sygnał z TV na Ampli to trzeba w Ampli wybrać odpowiednią ścieżkę
audio , w tym przypadku TV Audio na pilocie. Jak miałem XE90 też się głowiłem godzinę czemu nie mam dźwięku ,ale poleciałem po wiadro z fazą do piwnicy i nagle eureka :) zadziałało
 

grafi73

New member
To ja też poproszę o pomoc. Mam TV Sony KD65XD8505. Problem dotyczy dźwięku wielokanałowego. Jeśli odtwarzam film z aplikacji video z tv to amplituner wykrywa dźwięk dolby albo dts. Natomiast jeśli ten sam plik chcę odtworzyć w aplikacjach doinstalowanych kodi albo vlc to mimo różnych ustawień do amplitunera nie trafia dźwięk wielokanałowy. Dodam, że tv jest podpięty z amplitunerem Denon avr 3805 kablem optycznym. W tv wyjście ustawione na system audio.
 
Ostatnia edycja:

piotom70

New member
Moje ustawienia w SPMC moze komus pomoga.
 

Attachments

  • IMG_0286.jpg
    IMG_0286.jpg
    555 KB · Wyś: 38
  • IMG_0287.jpg
    IMG_0287.jpg
    509,7 KB · Wyś: 28
  • IMG_0288.jpg
    IMG_0288.jpg
    564,7 KB · Wyś: 25
  • IMG_0289.jpg
    IMG_0289.jpg
    567,7 KB · Wyś: 30
Do góry